Patirtis

Ir toliau gaunami pranešimai apie vilkų išpuolius. Atėjo eilė Plungės rajono kaimui0

Nuotrauka: iš archyvo

Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis “Plungė” rašo apie vilkų išpuolį prieš avis, įvykusį tiesiogine to žodžio prasme prie vietinio medžiotojų klubo „Kantaučiai“ namelio.

Vilkai avis jau pjauna beveik prie pat „Kantaučių“ medžiotojų klubo namelio. Kaip nė vienais metais jie gyvulius ėmė galabyti anksčiau, o būdavo rugsėjį, kai vaikus moko medžioti. Tai rodo jų populiacijos pagausėjimą. Praėjusį savaitgalį vilkai papjovė ūkininkų Jurgitos ir Egidijaus Valančių avį visai netoli Žlibinų seniūnijos Kantaučių kaimo.

Šioje seniūnijoje, Šašaičių ir Rimučių kaimuose, šiemet ne kartą iš elektriniu aptvaru aptvertų ganyklų buvo ištrūkę gyvuliai. Ūkininkams juos teko gaudyti aplinkiniuose miškuose. To anksčiau niekada nebuvo. Vietiniai medžiotojai įsitikinę, kad vilkai laksto aplink aptvarus ir baido gyvulius. Nepaisydami elektros gyvuliai nuplėšia vielas, išsibėgioja, o tada plėšrūnai imasi savo darbo.

Net keturios vielų eilės su įjungta elektra yra pievoje, kur aptvertos Valančių avys, tačiau vilkų tai nesustabdė.
„Avys papjautos prie pat namų ir visai netoli medžiotojų namelio. Informavau klubo vadovą, tačiau, pasirodo, medžiotojai nieko negali padaryti, negali tų vilkų sumedžioti, nes dabar ne sezonas, ir dar yra nustatyta norma, turi būti leidimas.

Bijau, kad vilkų antpuoliai kartosis, nes kitame aptvare ganosi karvės su veršiukais. Anksčiau problemų dėl šių plėšrūnų nebuvo. Aš pastaruoju metu ankstyvais rytais daug kartų esu matęs du vilkus. Kartą pilkį sutikau net ant kelio. Vilkų yra mačiusi ir žmona. Ne kartą regėjau ir lūšių. Anksčiau per televiziją esu girdėjęs, kad gyvulius pjauna sulaukėję šunys. Visiška pasaka!

Visų žvėrių turi būti, tačiau, jei jau vilkai vos ne kieme, kaip pas mus, 50 metrų atstumu nuo namo, pjauna gyvulius, ūkininkams daromi nuostoliai, tai jau nenormalu. Nekviečiau komisijos, nes neturiu laiko tuo užsiimti – užkasiu avį, ir tiek. Dar vieną vilkai apdraskė, bet nepapjovė. Kitos išsibėgiojo, bet paskui parsirado prie namų.

Susiję straipsniai

Matau, kad yra padaugėję lapių. Ko gero, medžiotojai, atpigus kailiams, nebeturi noro jų medžioti. Turiu savo mišką, tad daug kur randu apgraužtų medžių – pagausėjo elnių“, – kalbėjo ūkininkas E. Valančius.

Šaltinis laikrastisplunge.lt

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv