Patirtis

Iki lapkričio pabaigos buvo panaudota beveik pusė limito0


Vilkas (lot. Canis Lupus)
Vilkas (lot. Canis Lupus)
Nuotrauka: Shutterstock

Duomenys apie vilkų limito panaudojimo

Šio mėnesio duomenys nėra įtraukti į Aplinkos ministerijos statistiką. Tai rodo, kad iki lapkričio pradžios Lietuvoje buvo sumedžioti 80 vilkai.

Remiantis neoficialia, tačiau nuotraukomis patvirtinta informacija, keliems medžiotojų klubams šį mėnesį pavyko sumažinti vietinių plėšrūnų populiaciją tiek individualiai, tiek ir medžioklė su varovais. Tai liudija, kad statistika dar labiau padidės. Po visko atrodo, vilkų sumedžiojimo limitas gali būti išnaudotas prieš Naujuosius metus.

Vilkų medžioklė visada kelia labai karštas visuomenės diskusijas, tačiau didelių plėšrūnų populiacijų valdymas yra pagrįstas skaičiais. Pasak mokslininkų, aritmetika yra paprasta: minimalus vilkų šeimų skaičius, nustatytas atlikus tyrimus, padauginamas iš vidutinio natūralaus augimo faktoriaus 3,25. Taip buvo gautas šių metų 175 vilkų limitas.

Jei visi sumedžioti gyvūnai taps prieinami tyrėjams, greičiausiai padidės minimalus vilkų šeimų skaičius.

Susiję straipsniai

Medžiotojai taip pat įsitikinę, kad vilkų Lietuvoje yra daug daugiau, nei buvo oficialiai laikyta iki šiol. Tai liudija plėšrūnų medžioklės limito naudojimo greitis be sniego sąlygomis.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.