Medžioklės reikmenys

HART Lochmor-T kelnių testas penkerius metus0

Nuotrauka: Klinta Ivanova

Retai pasitaiko, kad ką nors iš aprangos vilkėtum daugybę metų. Vis dėlto geri daiktai taip ir turėtų nešiotis, kaip mano kelnės iš ispanų gamintojo HART. Ši šeimos įmonė dirba su naujausiomis technologijomis ir medžiagomis bei siūlo įvairius drabužius moterims ir vyrams – medžiotojams ir žvejams. Žinoma, ir kelionių, žygių bei įvairios kitos su gamta susijusios aktyvios veiklos mėgėjai plačiame asortimente ras sau priimtinų drabužių ir aksesuarų.

Mano pažintis su HART prasidėjo apytikriai prieš kelerius metus, kai pradėjome dirbti Lietuvos rinkoje, leisti žurnalą Medžioklė. Vietos platintojai supažindino su HART atstovu Rytų Europoje ir pasiūlė išbandyti šį tą iš jų produkcijos. Mano HART Lochmor-T kelnės buvo su manimi nuo pat pradžių ir dabar jau visiškai drąsiai galiu teigti, kad jos geros. Šiaip ar taip jos nešiotos daugiau nei penkerius metus, ištisus metus, medžioklėje ir kasdien!
HART Lochmor-T yra patogios, patvarios ir tylios kelnės, tinkamos dėvėti ištisus metus. Penkiose kišenėse galima nešiotis su savimi viską, ko reikia.

Išorinio audinio sudėtis yra medvilnė (45 proc.), poliesteris (35 proc.) ir nailonas (20 proc.). Viduriniame sluoksnyje yra 94 proc. poliesterio ir 6 proc. elastano, o specialus megzto trikotažo pamušalas yra iš poliesterio pluoštų. Kelnės šiltos, labai patogios ir tylios. Svarbiausia kojas statyti plačiau, kad klešnių apačios sutvirtinimai nešiugždėtų.

HART Lochmor-T po penkerių metų naudojimo

Medžiagų patvarumas

Išorinė medžiaga itin patvari! Nors ji gana plona, po penkerių metų ji nusitrynė tik keliose vietose: tarp šlaunų, klešnių apačios vidinėje pusėje ir prie dešinės kišenės, kur dažniausiai nešiojamas peilis. Matyt, EKA Swingblade G3, o vėliau G4 makštis kėlė mechaninį poveikį dėvėtojo drabužiams…

Klešnių apatinėje dalyje yra papildomi sutvirtinimai iš itin tvirtos sintetinės medžiagos. Šiuo metu klešnės tebeatrodo kaip naujos, išskyrus kelias ištrintas skyles abiejose pusėse, apytikriai ties kulkšnimi.

Į juosmenį iš vidaus įpinta gumos pluoštų, todėl marškiniai neišlenda iš kelnių apnuogindami nugarą. Dalis gumos išsitrynė, bet didžioji dalis neprarado elastingumo ir atlieka savo funkciją.

Šios partijos siūlai greičiausiai nebuvo patys tvirčiausi, nes jau per pirmuosius porą mėnesių man išplyšo užtrauktukas. Apie tai informavau gamintoją ir jie pažadėjo patikrinti ir patobulinti. Daugiau nė viena siūlė neiširo, todėl manau, kad tąkart man tiesiog nepasisekė.

Audinys neišsitampė, keliai nenusitrynė ir kelnės apskritai neatrodo labai sudėvėtos.

Atsparumas vandeniui

Lochmor-T kelnės apdorojamos specialiomis apsauginėmis priemonėmis, gerinančiomis nepralaidumą vandeniui. Pati medžiaga iš išorės yra tarytum aksominė ir vandens lašus atstumia grynai mechaniškai.

Šio kelnių modelio siūlės suklijuotos iš vidaus specialios vandeniui atsparios medžiagos juostelėmis. Laikui bėgant šios juostelės susidėvėjo ir drėgmė per siūles jau gali prasiskverbti. Pačios kelnės taip pat iš dalies leidžia vandenį, bet – ir tai geriausia – jei jos daugiau vandens nebegauna, pradeda labai greitai džiūti! Taigi nustojus lyti maždaug po valandos jos vėl būna sausos.

HART Lochmor-T tinka rudens, pavasario ir žiemos medžioklei. Žinoma, žiemą reikia pasivilkti termokelnes. Stovėti medžioklės su varovais bare esant –10 laipsnių gali būti nepatogu, bet dinamiškose medžioklėse net ir tokioje temperatūroje aš su šiomis kelnėmis visada jaučiausi labai patogiai. Jos yra laidžios orui ir gana efektyviai išgarina kūno drėgmę. Žodžiu, man jos labai patinka ir aš net nesiruošiu keisti jų į kitą modelį.

Patarimas

Susiję straipsniai

Visus medžioklės drabužius, išskyrus pirmąjį ir antrąjį termoapatinių sluoksnį, patarčiau skalbti tik skalavimo arba taupiuoju režimu ir be jokių ploviklių. Audinyje nelieka jokių kvapų, drabužiai bus švarūs ir tarnaus daug ilgiau! Net kraujo dėmių nelieka! Tikriausiai todėl, kad medžiokliniams drabužiams naudojamos specialios medžiagos.

Pliusai
Tylios
Orui laidi medžiaga
Patogus dizainas
Patvarios

Minusai
Galėtų būti dar viena kišenė
Galbūt praverstų geresnis atsparumas vandeniui

LA.lv