Medžioklės reikmenys

German Precision Optics – elegantiška ir tikslu0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

German Precision Optics (GPO) yra gana jauna įmonė, jungianti srities ekspertus, kurie kelia rimtą konkurenciją žinomiausiems prekės ženklams. GPO yra per vidurį tarp pigaus ir labai brangaus. Išbandyti žiūronai GPO Passion 8.5×50 HD kainuoja apie 1200 eurų, o medžioklės su varovais taikiklis Passion 8X 1-8×24i – apie 1600 eurų. Vis dėlto tai jau riba, turinti garantuoti ir aukštą kokybę. Reikia pasakyti, kad GPO siūlo ir pigesnių žiūronų bei taikiklių – nuo maždaug 350 iki 700 eurų, bet apie juos papasakosime kitą kartą. Šį kartą – apie GPO premium klasės gaminius.

Passion 8X 1-8×24i medžioklei su varovais

Reikia iš karto pasakyti, kad šis įrenginys neatitinka klasikinio supratimo, koks yra medžioklės su varovais taikiklis, nes jis didina iki 8 kartų, o tai jį padaro beveik universalų, nes paprastai tokie taikikliai didina ne daugiau kaip 6 kartus. Vis dėlto prieblandoje šio taikiklio galimybės galėtų būti ribotos, nes jo objektyvo skersmuo – 24 cm, bet iš principo jį galima naudoti ir kaip optiką medžioklėje varant, ir medžioklėje tykant ar sėlinant. Tarp kitko, medžioklei sėlinant šis taikiklis galėtų būti tinkamas dar ir dėl to, kad jis mažesnis ir lengvesnis nei klasikiniai 3-12×56 taikikliai.

Šį kartą ant Blaser karabino taikiklį užmontavau su MAK laikikliais. Tai nebuvo geriausias sprendimas, nes šiuos laikiklius paprastai naudoju naktiniams taikikliams montuoti (Latvijoje jie leidžiami), todėl dieninė optika buvo arčiau akies negu norėtųsi. Vis dėlto kitos galimybės šį kartą nebuvo, tad reikėjo apsieiti su tuo, ką turėjau.
Prišaudant jokių problemų nekilo – trys šūviai, viskas gerai. 1 cm atitinka vieną spragtelėjimą iš 100 m – patogu ir paprasta.

Passion 8X 1-8×24i

Didelis pliusas tas, kad galima sureguliuoti skirtingą taikymosi tinklelio ryškumą pagal paros laiką – dieną ryškiau, o naktį raudonąjį tašką galima sumažinti. Reikia pasakyti, kad taškas kiek išsiliejęs ir spindi kaip žvaigždutė, o ne paprastai kaip taškas, bet iš principo tai netrukdo. Beje, tai reiškia, kad taikiklį galima naudoti ir tykant. Raudonasis taškas leidžia geriau nusitaikyti medžiojant tamsų taikinį, pavyzdžiui, šerną, nes tamsiame fone taikymosi tinklelis gali dingti iš akiračio. Tinklelį įjungus taikytis lengviau. Puikiai sekėsi ir medžioklėje su varovais. Diena buvo lietinga ir nemaloni.

Didelis pliusas, kad gamintojas ant taikiklio uždeda atidaromą dangtelį, kuris apsaugo lęšį nuo lietaus. Dangtelis – su guminiu antdėklu, neleidžiančiu jam tiesiog nukristi. Pirmame kvartale maždaug už 80 m bėgo elnė su jaunikliu, ir bėgantį jauniklį pavyko sėkmingai sumedžioti. Kitame kvartale iš miško išbėgo jaunas elniukas ragais žemiau ausų. Jis pasisuko ir itin greitai prabėgo, bet vienu gražiu šūviu pavyko jį sumedžioti.

Taikiklis leido medžiotojui iššauti tiksliai ir teisingai. Apskritai galima sakyti, kad tai beveik universalus sprendimas medžioklei su varovais ir jį galima naudoti ir plačiau. Patartume tik paieškoti atitinkamų laikiklių, kad būtų galima taikiklį užmontuoti kuo arčiau ginklo ir ilgiau patogiai naudotis. Tai leistų pajusti visus taikiklio privalumus.

Aprašas

Superpremium 30 mm centrinio vamzdžio taikiklis Passion 8X – suprantamas ir patogus sprendimas. Dėl 8 kartų didinimo jis yra labai universalus – galima šaudyti ir iš arti, ir iš toliau. Specialiai apdoroti lęšiai perteikia puikų ir skaidrų vaizdą net prastoje šviesoje.
Super-zoom 8X technologija
iControl taikymosi tinklelio sistema
30 mm centrinis vamzdis
GPO Bright lęšių apdorojimo technologija
Double HD technologijos

Susiję straipsniai

Didinimas: 1–8 kartai
Matymo laukas (iš 100 metrų): 36–4,5 m
Objektyvo skersmuo: 24 mm
Idealus atstumas iki akies: 90 mm
Spragtelėjimas 100 m: 1 cm
Šviesos pralaidumas: 90 %
Ilgis: 273 mm
Svoris: 510 g

Probleminių vilkų medžioklė ir sezono ankstinimas

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.