Medžioklės reikmenys

Galinga miško kamera, kuri tiks ne tik miške. NITEforce Live-Cam PRO 4G0

Nuotrauka: Indulis Burka

Žinoti, kas vyksta miške ar namo kieme, ten visai nebūnant? Žinoma, tai anokia naujiena, tačiau gamintojai siūlo vis naujus miško kamerų modelius su vis platesnėmis galimybėmis ir geresne vaizdo kokybe. Žurnalas Medžioklė turėjo galimybę išbandyti NITEforce Live-Cam PRO 4G miško kamerą, kurią siūlo parduotuvė GPSPro.

Galimybė stebėti gyvai

Vienas iš kameros privalumų – galimybė žiūrėti jos fiksuojamą vaizdą realiu laiku. Be to, ne tik stebėti, bet ir įrašyti bei fotografuoti. Nemokama programėle Ucon, kurią reikia įsidiegti išmaniajame telefone, iš bet kur, kur yra interneto ryšys, galima prisijungti prie kameros ir tiesiogiai stebėti bei klausytis, kas vyksta aplink ją. Programėle galima kamerą pasukti aplink savo ašį ir objektyvą nukreipti aukštyn ar žemyn. Dėl to galima sekti stebimą objektą, net kai šis juda ir bando išeiti iš objektyvo matymo lauko.

Kameros fiksuojamą vaizdą vienu metu gali stebėti keli vartotojai. Kamerą prie išmaniojo telefono prijungti labai paprasta – telefone įdiegus programėlę tereikia nuskaityti įrenginyje esantį QR kodą ir ryšys bus užmegztas automatiškai.

NITEforce Live-Cam PRO 4G nuotraukos

Išlaidos

Vis dėlto prietaiso naudojimas nėra visiškai nemokamas. Reikia turėti omenyje, kad norint užmegzti ryšį su kamera, į ją reikia įdėti mobiliojo ryšio SIM kortelę, kuri užtikrina interneto jungtį. Tokia paslauga, priklausomai nuo operatoriaus, kainuos nuo trijų iki penkių eurų per mėnesį. Nemokama programėlės versija siūlo prisijungti prie kameros ir stebėti tiesiogiai prisijungus. Tačiau norint, kad į išmanųjį telefoną ateitų pranešimai ir užfiksuotos nuotraukos bei vaizdo įrašai būtų kaupiami ne tik į kamerą įdėtoje microSD kortelėje, bet ir debesyje, reikės susimokėti. Programėlės kūrėjai nurodo, kad mokestis yra 6 JAV doleriai per mėnesį arba 62 JAV doleriai per metus. Yra ir gera žinia – programėlės kūrėjas siūlo 30 dienų nemokamą bandomąjį laikotarpį.

Keletas naudingų dalykų

Kamera turi dvi išorines antenas, užtikrinančias gerą ryšį tose vietose, kur tinklo aprėptis ne tokia kokybiška. Kamera automatiškai įrašo 2K (2592 × 1520) didelės raiškos vaizdo įrašą judesio aptikimo režimu. Dėl kameros konstrukcijos galima stebėti, kas vyksta šalia jos 355 laipsnių kampu, o jos pakreipimą galima keisti 100 laipsnių kampu – tai suteikia galimybę matyti, kas yra tiesiai po kamera. Taip pat vaizdą galima artinti.

Kameroje yra ne tik infraraudonųjų spindulių, bet ir dienos šviesos diodų blykstė. Todėl ir naktį galima naudoti 2K skiriamąją gebą. Infraraudonųjų spindulių blykstė suteikia galimybę įrašyti nespalvotus įrašus naktį, o ryški šviesos diodų blykstė – tą patį daryti ir spalvotai.

Kameroje įmontuotas mikrofonas, fiksuojantis garsus, sklindančius netoli kameros. Taip pat ji turi greitą 0,5 sekundės PIR judesio detektorių ir dirbtinio intelekto algoritmą, dėl kurio geriau aptinkami žmonės ir gyvūnai bei mažėja melagingų pranešimų, sukeliamų lietaus, vabzdžių, šakų ar žolės.

Prietaise įmontuotas 10 400 mAh didelės talpos akumuliatorius, galintis atlaikyti atvėsinimą iki −20 °C. Komplekte esantis 6 W saulės skydelis įkrauna vidinį kameros akumuliatorių saulėtais mėnesiais (nuo kovo iki spalio). Žiemą kameros vidinį akumuliatorių galima įkrauti NITEforce DC-Charger, prijungtu prie išorinio 12 V akumuliatoriaus. Kamerą taip pat galima lengvai prijungti prie elektros tinklo naudojant mobiliojo telefono kroviklį (5 V / 2 A). Kamera kaip maitinimo įvestį turi standartinį oro sąlygoms atsparų USB-C prievadą.

Geras pagalbininkas saugant turtą

Dėl plačių galimybių kamera pravers ne tik stebint miško gyvūnus, bet ir saugant turtą. Kamerai fiksuojant judesį galima ne tik įrašyti kokybišką vaizdą su garsu, bet ir išgąsdinti vagį realiu laiku įjungiant ryškų apšvietimą ir kameros garsiakalbiu pranešant, kad jo veiksmai yra fiksuojami, įrašomi ir transliuojami internetu.
Pliusai ir minusai

Pliusai
* Patogu sujungti su telefonu ir valdyti
* Platus galimybių pasirinkimas
* Komplekte yra saulės skydelis

Minusai
* Pranešimų į telefoną paslaugos prenumerata yra mokama

Techninė informacija

Susiję straipsniai

Trys fiksavimo režimai: nuotrauka, vaizdo įrašas, nuotrauka + vaizdo įrašas
2K HD vaizdo įrašo raiška (dieną ir naktį)
Dvipusiai matymo kampai: panorama 355°, pakreipimas 100°
Zoom fokusavimas
Dvikrypčiai pokalbiai (garso)
0,5 s PIR judesio aptikimas
Infraraudonųjų spindulių blykstės diapazonas: 18 m
Dvi skirtingos papildomos blykstės: nespalvotas naktinis režimas (infraraudonųjų spindulių blykstė), spalvotas naktinis režimas (ryški šviesos diodų blykstė)
Bendrinimas keliems vartotojams, turintiems tuos pačius prisijungimus
Saugojimas debesyje ir microSD kortelės saugykla
Įdiegtas 10 400 mAh įkraunamas akumuliatorius (nuo −20 iki +50 °C)
IP65 atsparumas drėgmei

LA.lv