Patirtis

FOTO: Išskirti vieni geriausių šio sezono Vilkaviškio MŽD medžioklės trofėjų0

Nuotrauka: Vilkaviškio MŽD

Šaltinis: Vilkaviškio MŽD Facebook profilis

Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugija vakar vykdė kasmetinę medžioklės trofėjų apžiūrą.

Trofėjų vertinimas tikriausiai yra vienas seniausių medžiotojų varžymosi būdų. Žmonės medžiojo dar tada, kai apie trofėjus nebuvo jokios kalbos, bet kažkuriuo žmonijos vystymosi etapu laimikis nebebuvo vien tik maistas. Vienu momentu jis tapo prestižo reikalu. Prestižo pagrindas buvo konkretaus individo – medžiotojo – gebėjimas sumedžioti didžiausią, galingiausią gyvūną.

Vilkaviškio MŽD trofėjų apžiūra

Čia ir yra trofėjų vertinimo ištakos, tik tada ekspertai buvo gentainiai, geriausi kaimyninių genčių medžiotojai ir kariai. Dabar žmonės mokosi, kad gautų teisę įvertinti medžioklės trofėjus pagal standartizuotą sistemą, ir tai nebėra tik prestižo klausimas. Taip gaunama svarbi informacija apie medžiojamųjų gyvūnų populiacijas ir jų kokybę regione, šalyje, pasaulyje.

Pagal Tarptautinė medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (CIC) trofėjų vertinimų sistemą Vilkaviškio rajono medžiotojų trofėjai medaliais įvertinti:

6 Tauriojo elnio ragai – 1x aukso medaliu 2x sidabro ir 3x bronzos. Geriausi tauriojo elnio ragai įvertinti CIC 210,6 balo.
22 Europinio stirnino ragai – 4x aukso medaliu 11x sidabro ir 7 bronzos. Geriausi europinio stirnino ragai įvertinti CIC 153,08 balo.
9 bebro kaukuolės – 8x aukso ir 1x sidabro. Geriausia bebro kaukuolė įvertinta CIC 27,16 balo.
2 vilko kaukuolės – 1x sidabro ir 1x bronzos. Geriausia vilko kaukuolė įvertinta CIC 41,94 balo.
Turėčiau išskirti MK “Paežeriai” gausiausiai sumedžiojus medalinių stirninų.

Dėkojame LMŽD medžioklės trofėjų vertinimo komisijai už nuoširdų darbą vertinant, bei visiems medžiotojams už atsakingą medžioklę.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv