Patirtis

FACE ragina Siema ir aukštesnius pareigūnus remti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklei0

Gerb.Prezidente Nausėda, Ministre pirmininke Šimonyte, LRS nariai, Aplinkos apsaugos ministre Genvilai, Žemės ūkio ministre Navickai, Europos medžioklės ir gamtosaugos federacija (FACE), atstovaujanti 7 milijonų Europos medžiotojų interesams, buvo informuota, kad Lietuvos Respublikos Seimas netrukus balsuos dėl riboto naktinio matymo taikiklių naudojimo medžiojant šernus.

FACE palaiko iniciatyvą leisti naudoti naktinio matymo taikiklius šernų medžioklėje, nes tai sudarytų prielaidas Lietuvos medžiotojams naudoti modernią įrangą valdant šernų populiaciją.

Naktinio matymo taikiklių naudojimas šernų medžioklėje atitinka geriausią ir paskutiniąją Europos praktiką. Lenkija, Vokietija, Suomija, Švedija, Latvija, Estija, Kroatija, Čekija, Ispanija ir Italija yra tarp šalių, kurios leidžia naudoti naktinio matymo taikiklius medžiojant šernus.

Vadovaujantis FACE iš Europos Sąjungos šalių narių, kuriose leidžiama naudoti naktinio matymo taikiklius, medžiotojus vienijančių organizacijų surinktais duomenimis, tokios įrangos naudojimo įteisinimas turėjo nemažai privalumų, įskaitant, leido efektyviai sumažinti šernų populiaciją padidinant sumedžiojamų šernų skaičių. Tokios įrangos naudojimas taip pat prisidėjo prie gyvūnų gerovės principų įgyvendinimo, nes medžiojant naktiniais taikikliais sumažėjo sužeistų žvėrių, kurių vėliau reikėtų ieškoti, skaičius, buvo sumažintas pasėliams laukinių gyvūnų daromos žalos mastas. Be to, naktinio matymo taikikliai padeda suvaldyti mažųjų plėšrūnų ir invazinių rūšių populiacijas.

Lietuvos atveju, galimybė medžioklėje naudoti naktinio matymo taikiklius padės šaliai kovoti su Afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiais ir padės įgyvendinti Komisijos reglamento 2023/594 nuostatas.

Taip pat svarbu, kad siūlomi įstatymų pakeitimai visiškai atitinka ES ir tarptautinius teisės aktus, nes naktinio matymo taikiklius ketinama leisti naudoti tik medžiojant šernus, lapes ir mangutus (t.y. ne Berno konvencijos ir ne ES buveinių direktyvos rūšis, kurios yra saugomos).

FACE, kartu su savo nare Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, dar kartą norėtų išsakyti savo paramą siūlymui naudoti naktinius taikiklius aukščiau įvardintų gyvūnų rūšių medžioklei dėl kurių netrukus turės apsispręsti Lietuvos Respublikos Seimas, nes tokia įranga yra esminis elementas siekiant įgyvendinti efektyvią AKM sustabdymo strategiją ir valdant smulkiųjų plėšrūnų bei invazinių rūšių populiacijas.

Esant jūsų pageidavimui, esame pasirengę jums pateikti visą reikiamą papildomą informaciją!
Pagarbiai
Torbjorn Larsson
FACE Prezidentas

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv