Patirtis

Dešimtasis trofėjus – superauksas! Stebinantis Latvijos trofėjus0


R. Valtenbergo dešimtasis trofėjus
R. Valtenbergo dešimtasis trofėjus
Nuotrauka: Ansis Freimanis

Aukso medalio vertas elnio trofėjus – kiekvieno medžiotojo svajonė, bet jeigu tai vienas iš trijų geriausių visoje šalyje, tai jau ypatinga medžioklės deivės Dianos malonė. Būtent tokios malonės sulaukė latvis Richardas Valtenbergas – jo sumedžioto tauriojo elnio ragai įvertinti 240,3 taško. Šiuo metu tai trečias visų laikų geriausias tauriojo elnio trofėjus kaimyninėje šalyje.

Trofėjų vertino CIC tarptautinis vyr. vertintojas (CIC STJ) Janis Baumanis. Pasak J. Baumanio, tarp penkių visų laikų geriausių Latvijos tauriųjų elnių keturi trofėjai sumedžioti per pastaruosius 8-erius metus. R. Valtenbergas savo elnią sumedžiojo Pietų Kuržemės girininkijoje, Skrundos valsčiuje.

Kaip pavyko elnią rasti, Medžioklei pasakoja pats Richardas: „Savo elnio ieškojau per visą tuoktuvių laikotarpį, ir niekaip negalėjau sutikti. Mačiau vieną dešimtukininką, vieną dvylikašakį, bet abu tokie perspektyvūs, reikia patausoti. O šis, kurį sumedžiojau, buvo gerai pasislėpęs. Aš jo negirdėjau, bet žinojau, kad kažkur netoliese yra.“

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba spaudos prekybos vietose!

Išdavė numesti ragai

Šiemet Kuldygoje buvo paroda, į kurią Richardas vežė vertinti du bronzininkus, bet prieš išvykstant kaimynas atnešė dvejus rastus elnio ragus. „Pamaniau, kad jie auksiniai, ir pasiėmiau į parodą. Kaimynas nusistebėjo, kam to reikia, tačiau žinojau – jeigu yra taip, kaip manau, žinosiu, kurį elnią reikia miške surasti. Ypač todėl, kad ragai rasti mano ūkyje. Mano įtarimai pasitvirtino.

Vadinasi, šis elnias ten yra, jis ten gyvena! Prieš dvejus metus irgi buvo rasti puikūs ragai, kaip paaiškėjo, to paties elnio“, – toliau pasakoja medžiotojas.

Diana atlygino

„Iš esmės šį elnią pats maitinau – turiu ten avižų lauką, dobilų, liucernų, iš viso šeimininkauju apie 650 hektarų žemės, auginu galvijus jau daugiau kaip trisdešimt metų, o ganyklose yra ir druskos. Galvijams, aišku.

Matyt, medžioklės deivė Diana paskaičiavo mano išlaidas ir nusprendė atlyginti su kaupu!

Turiu ir 25 obelis, kurių kritusius obuolius pernai elniai suėdė per dvi savaites. Ir šiemet buvo atėję elnių, o aš šnairavau, kaip obuoliai greitai dingsta. Atėjo keturios elnės, du jaunikliai ir turbūt elnias. Tris dienas nėjo, tad nusprendžiau pasižiūrėti, ar tik dėl to ne elnias kaltas.

Tykoti buvo atridenti trys šieno ritiniai – kad tarp jų galėčiau slėptis, taip pat jie neleidžia manęs suuosti.“

Laikas slėptis tarp ritinių!

„Staiga kaip žaibas iš giedro dangaus šovė mintis nueiti pasižiūrėti – turbūt Diana leido. Jau ėmė temti, kai pradėjau sėlinti į savo slėptuvę ir pastebėjau tą elnią išeinantį iš miško. Šakų neįžiūrėjau, bet mačiau, kad didelis auksas. Ir vėjas visai stipriai pūtė iš jo pusės. Bijojau, kad kulka užkabins kokią šaką, stebėjau, kaip jis slenka sodu: jis į savo pusę, aš į savo. Vos tik elnias išlindo į pievelę, nuspaudžiau nuleistuką. Paleidau ir kontrolinį šūvį, nes gyvenime turėjau pamoką, kad tokioje situacijoje amunicijos gailėti nereikia.

Susiję straipsniai

Priėjęs supratau, kad tai superauksas! Parodžiau kolegai medžiotojui, kuris iš karto spėjo, kad trofėjus vertas trečios ar penktos vietos. Pasirodo, būtent šio kolegos trofėjų nustūmiau viena vieta žemiau… Šiek tiek nepatogu, bet jis nepavydus.

Prieš dešimt metų Zvardės medžiotojai pradėjo selekcinę medžioklę, o prieš 7–8 metus tą patį pradėjome ir mes. Tai mano dešimtasis medalinis trofėjus – dar turiu gerų bronzinių ir šiokių tokių sidabrinių. Medžioju tiek, kiek save atsimenu. Man dabar 66-eri, bet toks senas nesijaučiu, greičiau 40–50! Tikrai todėl, kad einu medžioti ir gyvenu šalia gamtos“, – trofėjumi ir pačia medžiokle džiaugiasi R. Valtenbergas.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.