Patirtis

Dėl gamtoje paliktų šerno likučių pradėtas tyrimas0

Nuotrauka: Dzūkų žinios

Situacijoje, kai afrikinis kiaulių maras toliau plinta, o medžiotojai raginami laikytis griežtų biologinio saugumo reikalavimų, kažkas pasielgė taip neatsargiai ir paliko miške šerno likučius.

Nelegalų medžioklės likučių sąvartyną aptiko pats žemės savininkas ir apie tai pranešė valdžiai.
Dzūkų žinių portalas apie radinius informavo platesnį skaitytojų ratą. Deja, kaip visada, visuomenės pyktis pirmiausia buvo nukreiptas prieš medžiotojus.

Tačiau norime pabrėžti, kad viskas rodo, jog tai buvo brakonierių veikla. Šernas greičiausiai buvo sumedžiotas kitoje vietoje. Atvežė, greitai sutvarkė ir viskas. brakonieriai paėmė mėsą, bet nebuvo laiko užsiimti viskuo kitu.

Brakonieriai neturi medžioklės namelio su likusia duobe ir nespėja užkasti odų ir žarnų, kaip reikalauja biologinis saugumas.

Kaip portalui Dzūkų žinios teigė miškelio savininkas, jis miške pamatė išmestą šerno kailį, galvą, viduriai jau buvo išnešioti lapių.

„Manau, kad šerno liekanos buvo atvežtos ir išmestos į mūsų mišką prieš keletą dienų. Panašu, kad kažkas išdarinėjo šerną, pasiėmė mėsą, o likučius atvežė ir išmetė į mišką“, – svarstė miško savininkas.

Redakcija iš rajono gyventojo gauta informacija pasidalijo su Aplinkos apsaugos departamento Alytaus skyriaus Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininku Evaldu Brusoku. Jis turimą medžiagą perdavė savo kolegoms iš Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus.

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Jonas Jarmalavičius sakė, jog pagal gautą informaciją yra pradėtas tyrimas.

„Į Lazdijus, į nurodytą vietą, buvo nuvažiavę mūsų vyrai ir pradėjo tyrimą. Dar niekas neužbaigta. Akivaizdu, jog šernas buvo kažkur išdorotas, o kailis su galva atvežtas ir paliktas miške. Nenorime plačiau komentuoti tyrimo, kol jis neužbaigtas. Didelė tikimybė, jog tai brakonierių darbas. Medžiotojai turi specialias duobes, kur sumeta atliekas. Kol neištiriama, ar šernas sveikas, ar neužsikrėtęs Afrikiniu maru, tol tą šerną būtina laikyti šaldiklyje. Šiuo atveju, galima numanyti, jog pasidarbavo brakonieriai“, – sakė J. Jarmalavičius.

Aplinkosaugininkas pažadėjo, jog apie galutinius tyrimo rezultatus informuos „Dzūkų žinias“.

Susiję straipsniai

„Dzūkų žinių“ socialinio tinklo paskyroje pasirodžius straipsniui apie miške paliktas šerno liekanas, kilo skaitytojų susidomėjimas, sulaukta daug prieštaringų šio radinio vertinimų. Šaltinis čia.

Bausti ar mokyti? Kokios instrukcijos pateikiamos inspektoriams? Pareigūnai aiškina

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv