Medžioklės reikmenys

Blaser. Nuo taikiklio ir ginklo iki aprangos!0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Blaser anksčiau buvo žinomas tik kaip ginklų gamintojas, bet jau seniai jis išėjo iš šių rėmų ir dabar savo klientams siūlo itin platų produktų pasirinkimą. Jei jau medžioji blazeriu, tai gali naudoti ir kitus šio prekių ženklo gaminius.

X faktorius

R8 Ultimate X pagaliau įgyvendino daugelio medžiotojų ir šaulių svajonę – išleido R8 karabiną su didesne šovinių talpa. Į klasikinio R8 dėtuvę galima įdėti tris šovinius (didelio kalibro) ir vieną – į vamzdį. Iki šiol nebuvo galimybės ką nors šiuo klausimu keisti. Dėl puikios inžinierių idėjos dabar galima naudoti dėtuvę, užtaisomą 10 šovinių. Naujas dizainas netgi tinka didiesiems magnumo kalibrams.

Keisti dėtuvę irgi labai paprasta. Pailgintą dėtuvę galima lengvai išimti nuspaudus mygtuką. Nepaisant dėtuvės, ginklas išliko kompaktiškas. Dėtuvė numatyta ir standartiniams, ir magnumo kalibrams; abiem atvejais dėtuvės talpa yra 10 šovinių.

Dar vienas unikalus dalykas – galimybė naudoti spynos rankenėlę ir dešinėje, ir kairėje pusėje. Keičiant galinę spynos dalį, galima nustatyti, ar tūtos bus išmetamos į dešinę, ar į kairę. Tai galima padaryti be specialių instrumentų, naudojant tą patį vamzdį ir lizdą.
Naująjį karabiną galima naudoti ne tik medžioklei, bet ir tolimajam šaudymui. Ginklui galima primontuoti šaudymo kojeles, taip pat jam skirti originalūs Blaser Saddle Mount laikikliai ir Picatinny bėgelis.

Magnumo kalibrai: 8,5×55 Blaser, .338 Win Mag, .300 Norma Magnum, .300 Win Mag, .300 WSM, .270 WSM, 6,5 PRC
Standartiniai kalibrai: 9,3×62, 8×57 IS, .30-06 Spring., .308 Win, 7×64, .270 Win, 6,5×66 SE, 6,5 Creedmoor, 6,5×65 RWS, .243 Win, 6XC

Blaser 4-20×58 IC taikiklis

Šis taikiklis patraukia dėmesį vien savo netipiškais parametrais. 4–20 kartų didinimas suteikia daug įdomių galimybių. 58 mm objektyvo skersmuo – irgi įdomi prieiga.

Pasak gamintojo, palyginti su klasikiniais taikikliais, kurių objektyvo lęšio skersmuo yra 56 mm, šio taikiklio šviesos pralaidumas yra didesnis (net 7 proc.). Bet tai yra naujoviška prieiga, kuri leis taikinį įžiūrėti daug geriau esant prastam apšvietimui. Iš principo tai leidžia efektyviai naudoti taikiklį ir prieblandoje, kai nustatytas didesnis didinimas.

Taikiklis puikiai tinka medžioklei tykant, ypač sutemus. Šis taikiklis šiuo atžvilgiu teikia tai, ko neturi konkurentai. Net prieblandoje su šiuo taikikliu galima paleisti tolimesnius šūvius. Aišku, kiekvienas medžiotojas bet kokiomis sąlygomis turi įvertinti, ar šūvis eis į aiškiai matomą taikinį, o bandant šauti iš toliau visada reikia ištirti balistines savo kalibro ir šaudmenų ypatybes. Aišku, geriausia tai pirma išbandyti šaudykloje – treniruotės ir bandymai turi vykti šaudykloje, o ne miške!

BLASER 4-20X58 IC
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Specifikacijos

– Aukšta raiška ir vaizdo ryškumas, ypač sutemus
– 58 mm lęšis reiškia 7 proc. daugiau šviesos, palyginti su 56 mm lęšiu
– 20 kartų didinimas leidžia identifikuoti taikinį ir efektyviai pataikyti į jį iš didesnių nuotolių
– Matymo laukas iš 100 m: nuo 9,2 m (4x) iki 1,9 m (20x)
– Svoris: 770 g
– Bendras ilgis: 365 mm

Blaser gaminių ieškok Purnavu muižos parduotuvėje ir svetainėje www.purnavumuiza.lt!

HunTec medžioklinės aprangos sistema

Apranga, pasiūta naudojant inovatyvius audinius, skirta ekstremalioms sąlygoms. Blaser sukūrė aprangos liniją, kuri apsaugos ne tik kalnuose, bet ir bet kokiomis kitomis sudėtingomis oro sąlygomis. Medžioklė sėlinant, slepiantis lietuje, sniege, purve, šaltyje – nebe problema. Yra įvairių aprangos kombinacijų šlapiam, šaltam, vidutiniškai šaltam, labai šaltam ir šiltesniam orui. Pavyzdžiui, Venture Set, skirtą šaltam ir šlapiam orui, sudaro keli sluoksniai.

HunTec medžioklinės aprangos sistema
Susiję straipsniai

Pagrindinis sluoksnis: minkšto, malonaus audinio marškiniai, gerai priglundantys prie odos, funkcionalūs, greitai džiūstantys. Vidurinį sluoksnį sudaro kvėpuojanti striukė, kuri greitai džiūva ir užtikrina izoliaciją. Izoliuojantis sluoksnis išsaugo šilumą, bet kartu ir kvėpuoja. Tinka bet kokiomis oro sąlygomis. Viršutinis sluoksnis apsaugo nuo prastų oro sąlygų, bet kartu ir nevaržo judesių.

Žurnalas Medžioklė dabar ir TikTok!

LA.lv