Medžioklės reikmenys

Benelli M2 SP – nepaprastas, bet įdomus0


Naujasis Benelli modelis M2 SP
Naujasis Benelli modelis M2 SP
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Yra pusautomačių, ir yra ypatingų pusautomačių. Benelli – Lietuvoje labai gerai žinomas italų prekės ženklas. Geriausiai žinome pusautomatį Benelli Vinci ir karabiną Benelli Argo. Visi kiti modeliai dar gana svetimi, nepažįstami ir neretai mums net nereikalingi. Vis dėlto Benelli neapsiriboja tik mums žinomų dalykų gamyba.

Išskirtinai didelė spynos rankena
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Parodoje Jagd und Hund, kuri, kaip įprasta, vyko Dortmunde vasario pradžioje, pamačiau kai ką labai įdomaus – Benelli M2 SP. Tai įspūdingos išvaizdos ginklas, matyt, todėl ir patraukęs mano dėmesį. Sukurtas sportui, konkrečiai dinaminio šaudymo varžyboms 3-Gun (šaudoma trimis keičiamais ginklais – pistoletu, lygiavamzdžiu ir karabinu). Vis dėlto tai nereiškia, kad šio ginklo negalime apžiūrėti iš arčiau.

M2 SP turi raudoną dėtuvės prailginimą, plačią spynos rankeną ir raudoną mygtuką, kuriuo nuleidžiama spyna. Be to, kad būtų pataikoma geriau, yra ilgas stiklo pluošto kryptukas ir pritaikytas droselis.

Ginklo braižas – raudona spalva
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Speciali AirTouch technologija pagerina sugriebimą, leidžia ginklą pasistatyti greičiau, saugiau, efektyviau ir patogiau. Šiai technologijai naudojama medžiaga maloni liesti. Tarp kitko, tos pačios technologijos taikomos ir Argo karabinams.

Benelli sistema Comfortech sumažina atatranką 47 proc., ir kiekvienas, kam teko šaudyti Benelli Vinci, pajuto šios sistemos poveikį – atatranka virsta kone stumtelėjimu, kuris visiškai nesukelia diskomforto. Turintiems atatrankos baimę šį sprendimą iš tiesų verta išbandyti. Kaip sako pati Benelli, Comfortech sistema yra pirmas ir vienintelis patentas pasaulyje, kuris pakeitė šaudymo taisykles, stipriai pagerino žmogaus ir jo ginklo santykį, sukūrė naują balansą tarp svorio ir dydžio, rodiklių ir ergonomikos.

Sumanūs Benelli inžinieriai, naudodamiesi pažangiomis technologijomis, aukščiausios kokybės medžiagomis ir specialiomis skaičiavimo programomis, sukūrė buožę ir lankstų jos amortizatorių, sugeriantį dalį atatrankos. Aišku, Benelli šlovina savo išradimą ir potencialiam pirkėjui bando paaiškinti jo privalumus. Vis dėlto Comfortech iš tiesų veikia, ir ją reikia išbandyti, kad suprastum skirtumą.

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Kuo Benelli skiriasi nuo kitų? Anot pačios kompanijos: paprasta konstrukcija, nesudėtinga priežiūra ir mechaninių dalių tikslumas – būtent taip užtikrinami maksimaliai patvarūs ir patikimi produktai. Benelli sistemos paslaptis – patvarus dizainas ir paprasta konstrukcija, dėl kurių ginklą lengva prižiūrėti.

Ginklas turėtų būti ypač įdomus šaudymo sporto entuziastams, o taip atrodantį ginklą turintis medžiotojas bus dėmesio centre. Vis dėlto prisiminkime, kad Europoje su pusautomačiu negalima medžioti naudojant daugiau kaip tris šovinius, ir atsakingų institucijų darbuotojai labai uoliai šį niuansą tikrina, taigi tam tikra prasme šis ginklas medžioklėje praranda savo privalumus, nors ir atrodo stilingai.

Techniniai duomenys

Susiję straipsniai

Kalibras: 12
Buožė: atatrankos sistema Comfortech
Amortizatorius: keičiamas
Šoviniai: galima naudoti magnumus
Mechanizmas: pusautomatis
Atstumas iki nuleistuko: 365 mm, galima nureguliuoti iki 355 mm su plonesniu amortizatoriumi arba iki 375 mm su storesniu; skirtas ir kairiarankiams
Svoris: 3250 g
Dėtuvė: raudonas vamzdis, 10 šovinių (12/70), 9 šoviniai (12/76)

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.