Patirtis

Augančios gyvūnų populiacijos tampa vis didesne grėsme eismo dalyviams. Avarijų skaičius didėja0

Nuotrauka: Iš archivo

Portalas „Kauno diena“ akcentuoja problemą, apie kurią gyvūnų apsaugos organizacijos nekalba. Didėjanti laukinių gyvūnų populiacija kelia grėsmę kelių eismo saugumui, sukelia vis daugiau automobilių avarijų.

Ypač temstant ir tamsiuoju paros metu, kai gyvūnai aktyviai juda, jie vis dažniau patenka po automobilių ratais. Kenčia ne tik elniai ir stirnos, šernai ir briedžiai, bet ir saugomų rūšių gyvūnai, pavyzdžiui, vilkai.

Kiekvienais metais keli vilkai žūsta. Kiti, pasak liudininkų, susidūrimų išvengia vos vos.
Statistika apie keliuose žūstančius smulkius gyvūnus išvis nerenkama.

Portalas Kauno Diena rašo, kas Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per dvi pastarąsias paras šalyje užregistruotas 21 transporto priemonės susidūrimo su gyvūnais (briedžiais, stirnomis, šernais, bebrais bei barsukais) atvejis.

Vienas iš minėtų atvejų šiandien paryčiais užregistruotas Jonavos rajone – kelyje A6 ties Šveicarijos seniūnijos Spanėnų kaimu.

Remiantis Kauno ugniagesių gelbėtojų suvestinėmis, šiandien 4.37 val. sulaukta prašymo iš policijos nuvalyti minėtoje vietoje kelio dangą po eismo įvykio – nuo Jonavos Kauno link važiavęs sunkiasvoris automobilis „Mercedes-Benz“ kliudė į kelią išbėgusius tris šernus. Jie žuvo.

Kadangi šis įvykis neįtrauktas į Lietuvos kelių policijos tarnybos suvestines apie praėjusios paros įskaitinius eismo įvykius, belieka daryti išvadą, kad „Mercedes Benz“ vairuotojas sužalojimų išvengė.

Remiantis minėtomis suvestinėmis, birželio 20-ąją šalyje užregistruota dešimt transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais. Pusė iš jų – tamsiu paros metu.

Susiję straipsniai

Minimas ir magistralinis kelias A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda ties Raseiniais. Birželio 21-ąją – vienuolika tokių atvejų. Aštuonių iš jų – naktį. Ir vėl vienas toks susidūrimas užregistruotas minėtame magistraliniame kelyje Raseinių rajone.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv