Patirtis

Antimedžiotojai legalią medžioklę Klaipedoje vadina brakonieriavimu ir skundžiasi0

Nuotrauka: unsplash.com

Tv3.lt savo portale pasakoja apie gamtos apsaugos aktivystų veiklą, kur jie Klaipėdos teritorijoje rado legaliai įsteigtą gyvūnų viliojimo vietą ir bando tai parodyti kaip kažkokį baisų pažeidimą. Kaip žinia, Klaipėda išgyvena šernų invaziją ir šią problemą jau gana seniai bando spręsti, ieškodama kompromiso tarp miesto poreikių ir visuomenės rimties išsaugojimo.

Tv3.lt rašo, kad Klaipėdos aplinkosaugininkai piktinasi vienu medžioklės atveju, kurį vadina brakonieriavimu – jie miške aptiko netoli pajūrio esančią medžioklei įrengtą vietą.

Paprastai medžioklė miesto ribose leidžiama tik turint leidimą – Aplinkos apsaugos departamentas aiškina, jog šiuo atveju, medžiotojams jau seniai išduotas leidimas, tad medžioklė legali.

Apie Girulių miške pastebėtą medžioklės vietą naujienų portalą tv3.lt pranešė aplinkosaugos aktyvistai. Jie taip pat pasidalino nuoroda į puslapį gamtaprotestuoja.lt bei vaizdo įrašu, kuriame matoma minėta medžioklės vieta.

Miške aptikta žvėrelių viliojimui naudojama statinė, prie medžio pritvirtintos kopėčios, vedančios į apžvalginį bokštelį, stebėjimo kamera.

Interneto puslapyje aplinkosaugininkai teigia, jog Girulių miškas priklauso Klaipėdos miesto teritorijai, o medžioklė miesto teritorijoje – draudžiama. Todėl jie čia medžiojančius medžiotojus puslapyje vadina brakonieriais, taip pat samprotauja, ar medžioklė nebus leidžiama todėl, kad ten medžioja „turtingi ponai“.

Tiesa, aplinkosaugininkų išsakomi teiginiai teisingi tik iš dalies.

Medžioklė gali būti leidžiama tam tikrais atvejais

Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymas iš tiesų draudžia medžioklę urbanizuotose teritorijose – tai numatoma antro skirsnio 7 straipsnio 1 dalyje.

Tačiau, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro įsakymas „Dėl medžiojamųjų gyvūnų gausos reguliavimo teritorijose, kuriose medžioti draudžiama, tvarkos patvirtinimo“ numato, jog vadovaudamiesi reikalavimais, fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę reguliuoti populiacijos gausą, taip pat ir urbanizuotose teritorijose.

Tokiu atveju, asmenys turi atlikti populiacijos gausos reguliavimą vadovaudamiesi įstatymo numatyta tvarka – kreipdamiesi į Aplinkos apsaugos departamentą ir pateikdami prašymą, kuriame turi būti nurodyta vardas ir pavardė, adresas (juridinio asmens – pavadinimas, buveinė), gyvūno, kurio populiacijos gausą siekiama reguliuoti, rūšies pavadinimas, kokioje teritorijoje bus vykdomas populiacijos gausos reguliavimas, tikslas, populiacijos gausos reguliavimo priemonės, laikotarpis.

Departamentas, įvertinęs fizinių, ar juridinių asmenų reikalavimus, pateikia išvadą.

Leidimas buvo suteiktas

Susisiekus su Aplinkos apsaugos departamentu paaiškėjo, jog bent šiuo atveju, leidimas medžioti buvo išduotas gausos reguliavimo pagrindu.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams ši teritorija yra žinoma. Pastaruosius 5 metus šioje teritorijoje (Girulių miške) dėl kiaulių maro išduotas leidimas (gausos reguliavimo išvada) medžioti šernus, taip pat plėšriuosius gyvūnus, platinančius ligas: lapes ir mangutus pagal Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos prašymą“, – atsakyme rašė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

„Vaizdo įraše nufilmuota vieta yra skirta šernų viliojimui. Vyksta teisėta medžioklė“, – reziumavo AAD. Naujienų portalas tv3.lt pabandė papildomai susisiekti su aplinkosaugininkais dėl reakcijos į išduotą leidimą, tačiau to padaryti kol kas nepavyko. Jei pavyks – papildysime.

Žurnalas taip pat bandė susirasti minėtą portalą ir pasižiūrėti jame esančią informaciją, tačiau naujienų ten praktiškai nėra. „Facebook“ puslapis tuo pačiu pavadinimu turi 123 sekėjus ir palyginti nedaug įrašų. Naujausias įrašas skirtas gyvūnų viliojimo vietai miške Klaipėdos miesto teritorijoje. Deja, prieš šmeiždami medžiotojus šie visuomenininkai nesidomėjo nei miesto valdžia, nei Aplinkos apsaugos departamentu, o iš karto paskelbė medžiagą, Kalipėdos miestui norinčius padėti medžiotojus vadindami pažeidėjais ir „turtingais ponais”.

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv