Uncategorized

18+ Kaip meškos daro TAI? Rudųjų lokių rujos laikas yra nuo gegužės iki liepos0

Kaip meškos daro TAI? Pasirodo, labai romantiškai!

Vaizdą įrašė miško kamera Šiaurės Vakarų Latvijoje, netoli Estijos sienos. Šioje vietoje meškų pastebima dažnai. Apskritai regionas išsiskiria meškų aktyvumu, nes Estijoje šių stambiųjų plėšrūnų gerokai daugiau nei Latvijoje ir Lietuvoje kartu sudėjus. Vis dėlto pamažu ir pas latvius meškų daugėja.

Manoma, kad šiuo metu Latvijoje yra apie 60–70 meškų, o kai kuriose vietose jau patvirtinta dauginimosi atvejų.

Medžiotojas, atsiuntęs šią medžiagą, ir anksčiau dalijosi meškų vaizdo įrašu, bet šį kartą kamera užfiksavo labai netikėtą vaizdelį! Meškų pora užsiėmė šiuo tuo romantiškesniu!

Apie lokius!

Literatūroje minima, kad rudųjų lokių rujos laikas yra nuo gegužės iki liepos. Rudieji lokiai yra sąlyginai monogamiški, rujos metu pora būna kartu kelias dienas ar savaites. Patelė lytiškai subręsta 5-7 metų amžiaus, patinai – po kelerių metų, kol subręsta pakankamai stiprūs ir dideli bei gali konkuruoti dėl patelės palankumo.

Susiję straipsniai

Patelė gali atidėti apvaisinto kiaušinėlio vystymąsi iki 6 mėnesių, o embrionas vystosi taip, kad gimtų žiemos miego metu. Jei patelė per vasarą ir rudenį nespėja sukaupti pakankamai poodinių riebalų atsargų, embrionas visiškai nesivysto ir įsisavinamas į motinos organizmą. Paprastai gimsta 1-4 jaunikliai, bet dažniausiai du. Vyresnės patelės atsiveda daugiau jauniklių, jaunesnės mažiau. Yra buvę atvejų, kai meškiukas atsiveda 5 jauniklius, taip pat pasitaikė atvejų, kai meškiukas pasiima svetimus jauniklius. Gimę kūdikiai yra akli, bejėgiai, be dantų ir beveik be plunksnų. Jos maitinasi motinos pienu visą žiemą ir pavasarį. Pavasarį, išėję iš žiemos miego, jaunikliai paaugo ir gali visur sekti paskui mamą.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.