Gyvūnų prieglauda ir namų zoologijos sodas „Mežavairogi“ savo feisbuko puslapyje praneša apie labai keistą atvejį. „Facebook“ įraše rašoma:
„Tačiau turime ir vieną gana rimtą svečią – pilkąjį vilką. Gamtos apsaugos valdybos prašymu pašalinome kelis mėnesius name gyvenusį vilką. Oficiali versija – žmonės pagalvojo, kad tai šuo, uždėjo antkaklį ir nuvežė kastruoti. Tiesa, mums atrodo, visai kitokia. Bet to sužinoti nebebus įmanoma. Šiuo metu vilkas iš naujo mokosi ėsti mėsą (~2 kg per dieną), pasitikėti mumis ir suprasti, kad jam nieko blogo negresia. Reikia ištirti vilko genetinę medžiagą, kad suprastume kilmę (ar vaikinas kilęs iš Latvijos, Lietuvos, Rusijos?) ir ar tai tikras Canis lupus, ar mišrūnas.“
“Gyvūnas labai draugiškas, gerai jaučiasi su žmonėmis ir šunimis. Kyla įtarimas, kad vilkas buvo nupirktas Lietuvoje, kur yra didelė dalis nelegaliai laikomų pilkųjų mėsėdžių. Deja, atrodo normalu, kad žmonės vilką paima iš gamtos ir laiko jį kaip augintinį”, – sakė „Mežavairogių“ prieglaudos vadovė.
Pabaigoje prieglaudos atstovė pasakė, kad vilkas liks voljere, nes zoologijos sodo vilkų gaują jo nepriims ir į laisvę tokio egzemplioriaus paleisti negalima.
Tai tikrai ne pirmas ir vienintelis atvejis, kai vilkai patenka į panašią bėdą. Prieš kelerius metus moteris Estijoje „išgelbėjo“ vilką, įsodinusi jį į savo automobilį ir nuvežusi į veterinarijos kliniką, manydama, kad tai šuo. Klinikoje nustatyta, kad atvežtas laukinis vilkas. Galiausiai jai buvo suteikta sekimo antkaklis ir jis paleistas atgal į gamtą.
Koks likimas laukia kastruoto vilko gamtoje, tiksliai nepasakys net specialistai.