Patirtis

Visuomenė palaiko naktinio matymo taikiklių įteisinimą medžioklėje, rodo LRT eteryje sukurta apklausa!0

Ekrano Nuotrauka

Diskusija dėl naktinio matymo taikiklių įteisinimo LRT eteryje

Laidoje dalyvaujai:
Aistė Gedvilienė, Seimo narė,
Kęstutis Mažeika, Seimo narys,
Žymantas Morkvėnas, Baltijos aplinkos forumo vadovas,
Virginijus Kantauskas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

LRT aktualijų studija. Kam iš tiesų naudingi naktiniai taikikliai – valstybės ir gamtos saugumui ar turtingiems medžiotojams?

Buvo planuota, kad Seimas dėl naktinių taikiklių įteisinimo galėtų apsispręsti jau rytoj – birželio 29 d., tačiau klausimas atidėtas iki rudens sesijos.

Tokių taikiklių įteisinimui pritaria medžiotojų bendruomenė. Medžiotojai sako, kad šie įrenginiai padės kontroliuoti afrikinį kiaulių marą. nusiteikę prieš medžioklę atkerta, kad taip bus įteisintos naktinės skerdynės miškuose. Jie kaltina politikus pasidavus lobistų spaudimui.

Radijo laidos metu buvo surengta apklausa. Štai jos rezultatai, kurie aiškiai parodo visuomenės požiūrį!

Iš vienos pusės – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), dešimtis tūkstančių specialistų atstovaujančios ūkininkų ir medžiotojų organizacijos. Kitoje pusėje yra emociškai suinteresuota visuomenės dalis, vadinamieji gamtininkai.

Aplinkos ministerija (AM), Seimo Aplinkos apsaugos komitetas (AAK) ir pats Seimas yra įstatymų leidybos institucijos, kurių užduotis yra kurti įstatymus pagal realią situaciją. Todėl jie yra laikomi neutralia šalimi, kuri turi išgirsti argumentuotas nuomones ir priimti sprendimus.

VMVT argumentas už naktinių taikinių įteisinimą – susidoroti su afrikiniu kiaulių maru, sumažinti užkrato poveikį ir galiausiai taupyti mokesčių mokėtojų pinigus/ Padidėjęs AKM turi įtakos ir kiaulienos kainoms, o tai turėtų būti aktualu kiekvienam piliečiui…

Ūkininkai prašo leisti medžiotojams naudoti modernius medžioklės būdus, siekiant sumažinti šernų ir smulkiųjų plėšrūnų daromą žalą.

Apie lapių ir mangutų platinamas ligas bei jų daromą žalą ant žemės perinčioms paukščių rūšims, kiškių ir stirnų populiacijai kalba Aplinkos ministerija, Gamtos apsaugos organizacijos ir medžiotojai. Beje, pagal vokiečių mokslininkų tyrimus, 70% gimusių stirnų jauniklių papjauna lapės! Per didelė lapių populiaciją neigiamai veikia kitas rūšis.
Medžiotojai kviečia Seimą – įsiklausyti į savo srities profesionalų argumentuotą nuomonę, atsižvelgti ne į mitus ir žaliąją propagandą, o į faktus ir tikrovę. Vadovaukimės ne emocijomis,o faktais.

Nuomonių iš tiesų daug ir vieningos nuomonės nėra. Nėra net ir tarp medžiotojų. Manykim,kad informacijos sklaida ir trūkumas skurdūs. Vyksta sąmoningas visuomenės apgaudinėjimas,kurį praktikuoja medžioklės priešininkai. Jie pasitelkdami tik emocingus ir faktais nepagrįstus šūkius, bando įtikinti visuomenę, kad naktinio matymo taikiliai yra kažkas blogo. Kitų šalių praktika rodo, kad kiekvienoje iš jų buvo keliami tie patys klausimai ir tie patys argumentai. Bet įteisinus naktinio matymo taikiklius medžioklė tampa modernesnė, o medžiotojai atsakingesni. Ir tai yra faktai, o ne emocijos.

Legalizavus priemonių naudojimą medžioklėje, bus atitinkamai paruoštos ir medžioklės taisyklės. Jose bus nustatyta priemonių panaudojimo tvarka, kuria turės vadovautis medžiotojai. Nesilaikantys tvarkos medžiotojai bus baudžiami griežtai ,pagal galiojančias taisykles ir tvarką.

Susiję straipsniai

Mes tikime,kad Lietuvos medžiotojai yra atsakingi, kultūringi ir mylintys gamtą žmonės ir nesiruošia paversti Lietuvos miškų skerdyklomis.

Iš archyvo!

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv