Patirtis

“Vini, eik namo!” Medžiotojui nepavyksta atbaidyti per arti priėjusio lokio!0

Ekrano nuotrauka

Vaizdo įrašas cirkuliuoja „Whatsapp“ programėlėje, žurnalo „Medības“ turimomis žiniomis, jis buvo nufilmuotas Valmieros pusėje, Latvijoje. Vaizdo įraše matyti, kaip medžiotojas, sėdėdamas medžioklės bokštelyje, medžiodamas šernus, nufilmavo mešką naktinio matymo taikliu. Medžiotojas balsu įspėja lokį apie jo buvimą ir toliau su ja kalbasi. Didysis plėšrūnas girdi medžiotoją, bet ne itin bijo žmonių.

Oficialiai skaičiuojama, kad Latvijoje yra apie 60 lokių, tuo tarpu medžiotojai šiuos stambius plėšrūnus vis dažniau stebi medžioklės metu, o įvairiose Latvijos vietose esančios medžioklės kameros juos fiksuoja vis dažniau. Todėl vyrauja nuomonė, kad meškų skaičius Latvijoje yra bent du kartus didesnis, nei rodo oficialūs įrašai.

Tuo pačiu metu meškų Lietuvoje stebima vis daugiau, tačiau medžiotojai, ūkininkai ar bitininkai ne visada apie juos praneša oficialiai, baimindamiesi dėl medžioklės apribojimų ir nematydami prasmės pranešti, nes už meškų padarytą žalą nekompensuojama. Taigi, tikrasis lokių skaičius Lietuvoje taip pat nežinomas.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv