
Žurnalo Medžioklė‚ redakcija Whatsapp gavo vaizdo ir balso įrašą su komentaru, kad: „Geodezininkas vos nebuvo suvalgytas!“. Įvykiai vyko Valkos rajone, netoli Omulio. Miške geodezininkas sutiko mešką su jaunikliais. Lokys puolė, geodezininkas rankoje turėjo tik matavimo įrankius, ir paskutinę akimirką lokys sustojo – maždaug už dviejų metrų nuo vyro.
Žmogui neliko nieko kito, kaip tik pakelti rankas, kad atrodytų didesnis ir grėsmingesnis. Jis pasakoja, kad šaukė ant lokio iš visų jėgų ir gyvūnas priartėjo prie žmogaus per maždaug du metrus. Patelė greitai pasitraukė, tačiau jos meškėnas įbėgo į medį, kuris taip pat buvo nufilmuotas!
Rudenį, ruošdamiesi žiemai, lokiai intensyviai ieško maisto, kad sukauptų riebalų atsargas, todėl yra aktyvesni ir gali judėti didesniame plote ieškodami maisto. Rudenį miške taip pat būna daugiau žmonių – grybautojų, todėl tokie susidūrimai gali būti dažnesni.
Didėjant meškų populiacijai, žmonės turi išmokti su jais susigyventi, kartu apsaugant save ir savo augintinius nuo šio didelio plėšrūno.
Patelės saugo savo jauniklius ir gali būti labai agresyvios. Lokio patelė ne visada puola, bet jei ją netikėtai nustebino žmogus, ji išsigąsta ir gali užpulti. Iš esmės tai yra tik gąsdinimas, tačiau gali atsitikti, kad meška nesustos ir įvyks fizinis kontaktas. Taigi, jei miške pamatysite meškiuką, nedelsdami pasitraukite.
Kaip saves apsauguoti?
Vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo galimo lokio užpuolimo – panaudoti pipirines dujas, visame pasaulyje pripažintas kaip efektyvi lokių atbaidymo priemonė. Jei daug laiko praleidžiate gamtoje, kur buvo pastebėta lokių buvimo požymių, geriau prie diržo turėti specialų lokiams atbaidyti skirtą pipirinių dujų balionėlį!
Įrodyta, kad pipirinės dujos itin veiksmingos, jei naudojamos teisingai. 2008 m. atliktas lokių užpuolimų Aliaskoje (JAV) 1985–2006 m. tyrimas parodė, kad pipirinės dujos 92 proc. atvejų sustabdė nepageidaujamą lokių elgesį. Negana to, apie 96 proc. tokių atvejų, kai žmonės artimai kontaktavo su lokiu, apsieita be sužalojimų.
Pipirinių dujų efektyvumas priklauso nuo situacijos ir užpuolimo aplinkybių, tačiau vienas pagrindinių akcentų yra tai, kad pipirinės dujos lokį ne užmuša, o atbaido, tokiu būdu gerėja visuomenės saugumas. Žinoma, nė viena atbaidymo priemonė nėra 100 proc. efektyvi, bet tai kol kas vienas efektyviausių būdų.
Keletas faktų:
– Pipirinės dujos buvo veiksmingos 92 proc. rudųjų lokių, 90 proc. – juodųjų lokių ir 100 proc. – baltųjų lokių užpuolimo atvejų
– 98 proc. atvejų, kai lokiui užpuolus buvo panaudotos pipirinės dujos, žmonėms pavyko išvengti sužalojimų
– 7 proc. atvejų vėjo kryptis nesėkmingai paveikė pipirinių dujų efektyvumą
– 14 proc. atvejų, kai buvo panaudotos pipirinės dujos, šiek tiek nukentėjo ir jas panaudojęs žmogus
– Pipirinių dujų balionėlio negalima laikyti rankinėje, jis turi būti po ranka, nes lokys gali užpulti greitai ir netikėtai.
CR Grizzly apsauginis purškalas nuo meškų atakų
150 ml pakuotė, purškimo nuotolis iki 5 m – kaina 32,90 €
300 ml pakuotė, purškimo nuotolis iki 10 m – kaina 54 €
Purškalas taip pat turi specialų apsauginį dangtelį, užtikrinantį, kad medžiaga savaime neišsiskirs iš purškalo. Patogi apsaugos priemonė miško aplinkoje, kur yra daug įvairių gyvūnų.
Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!
