
Dabar yra pats geriausias laikas registruoti medžiojamųjų gyvūnų pėdsakus sniege. Dalis medžiotojų klubų jau atliko šią pareigą ir perdavė apskaitos duomenis valdžios institucijoms, tačiau tie medžiotojų klubai, kurie dar neatliko pėdsakų apskaitos sniege, artimiausiomis dienomis gali leistis į savo maršrutus. Šviežias sniego sluoksnis yra pats tinkamiausias laikas išsiaiškinti, kiek elninių žvėrių, šernų, barsukų, bebrų ir, žinoma, didžiųjų plėšrūnų gyvena konkretaus klubo medžioklės plotuose.
Tačiau jei su elniniais žvėrimis viskas aišku, tai vilko ir šuns pėdsakų atskyrimas kartais sukelia sumaištį net ir patyrusiems medžiotojams. Kaip atskirti laukinio plėšrūno pėdsakus nuo palaido šuns pėdų? Kokiais kriterijais remiantis galima nustatyti, ar čia buvo būtent plėšrūnas? Žiūrėk vaizdo įrašą ir išgirsk keletą patarimų, taip pat prisijunk prie diskusijų apie kitų medžiojamųjų rūšių populiacijų būklę Lietuvoje ir būtinybę rinkti stebėjimų bei pėdsakų apskaitos duomenis, kad išsaugotume medžioklę tokią, kokią ją pažįstame šiandien.
Medžiojamųjų gyvūnų apskaita atliekama tik esant naujai ir ištisinei sniego dangai, atsižvelgiant į medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege metodikoje nustatytus reikalavimus:
❄️ sniego danga ištisinė ir nesuledėjusi, ir ne senesnė kaip 72 val.,
❄️bet ne šviežesnė kaip 24 val.;
❄️po snygio nebuvo vėjo ir sniegas nebuvo pustomas;
❄️apskaitos metu nesninga arba sninga tik tiek, kad tai neturės įtakos apskaitos kokybei.
Medžioklės plotų naudotojas informaciją apie pradedamą vykdyti apskaitą praneša pateikdamas informaciją elektronine forma, prieiga prie kurios skelbiama tinklalapio rubrikos „Biologinės įvairovės apsauga“ skiltyje „Žvėrių apskaita“, o apskaitos metu užfiksuotą informaciją turi sukelti ne vėliau kaip per 10 dienų.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
