Medžioklės reikmenys

VIDEO! Metų atradimas – nešiojamoji gervė PCW30000

Nuotrauka: iš archyvo

Vyresni medžiotojai sako, kad tikroji medžioklė prasideda tik po šūvio. Kai žvėris krinta, prasideda tikrasis darbas – išvilkimas iš miško. Kartais būna patogu privažiuoti automobiliu, išvilkti dalyvaujant visam klubui, jei sumedžiotas, pavyzdžiui, briedis. Ekstremaliais atvejais laimikį galima išgabenti gabalais ar panaudojant kokią transporto priemonę, pavyzdžiui, keturratį ar vadinamąjį geležinį arklį (angl. Iron horse). Mėsa miške tikrai niekada nepasilieka. Vis dėlto egzistuoja visai paprastas ir, palyginti su keturračiu ar geležiniu arkliu, pigus sprendimas.

Šiemet per medžioklę su varovais pasitaikė galimybė išbandyti nešiojamąją gervę iš parduotuvės Dariteh. Užima nedaug vietos, idealiai tinka medžiojant individualiai. Taip pat tikrai pravers, jei laimikis kris vietoje, kur sunku patekti transporto priemone.

Bandymo eiga

Medžiotojas Gatis Panavas išbandė nešiojamąją gervę realiomis medžioklės sąlygomis lapkričio pradžioje. Vakare individualioje medžioklėje buvo sumedžiota briedė. Kadangi medžiotojų dalyvavo mažai, gervė puikiai pravertė, nes leido laimikį, kritusį nuo kelio maždaug už 80 metrų, paprastai ir greitai išvilkti iš miško. Gačio komplekte buvo 100 metrų ilgio virvė, reikalinga naudojantis gerve. Kitą dieną, eidamas su šunimi ieškoti šūvio rezultato, raisto pakraštyje jis atrado kitą jauną briedžiukę. Tąsyk taip pat pavyko išbandyti gervės efektyvumą – praktiškai be pastangų laimikis buvo išvilktas iki transporto priemonės. Šiuo atveju vilkta 50 metrų.

Po bandymo Gatis pripažino, kad tai iš principo didžiausias šių metų atradimas medžioklės reikmenų srityje. Iš pradžių jis buvo nusiteikęs skeptiškai, bet realiai išbandęs įrenginį kardinaliai pakeitė nuomonę apie šios gervės naudą. Reikia tik medžio gervei pritvirtinti, kad būtų galima išvilkti sumedžiotą žvėrį ar kokį kitą sunkesnį daiktą. Jei laimikis yra toliau nei už 100 metrų, galima vilkti etapais: nuvilkti 100 metrų, perkelti gervę, tada vilkti dar 100 metrų, kol objektas pasiekia kelią ar transporto priemonę.

Nuotrauka: iš archyvo

Techniniai parametrai

Dariteh siūlo įvairių modelių, šiuo atveju teko išbandyti nešiojamąją gervę PCW3000, kurios svoris yra 9,5 kg, o maksimali vilkimo galia – 700 kg. Pasitelkus skrysčių sistemą būtų galima išvilkti du kartus sunkesnį objektą. Gervė yra tokia kompaktiška, kad ją galima nesunkiai gabenti ne tik automobilio, bet ir keturračio daiktadėžėje. Gervę galima panaudoti velkant laimikį, rąstą, taip pat įstrigusią transporto priemonę, pavyzdžiui, keturratį. Kompanija siūlo ir galingesnių gervių, pavyzdžiui, PCW5000 – tokia nešiojamąja gerve tiesiogiai galima vilkti 1136 kg. Jei reikia perkelti sunkesnį objektą, naudodami papildomai pasirenkamus skrysčius, traukos jėgą padidinsite iki 4544 kg.

Vilkimo greitį galima patogiai kontroliuoti laisvojo virvės galo (esančio vilkėjo rankose) vilkimo stiprumu ir variklio akceleratoriaus svirtimi keičiant stebulės sukimo greitį.

Bakelio talpa – 0,63 l. Bandymo metu velkant du laimikius, vieną 80, kitą – 50 metrų, buvo išnaudota šiek tiek daugiau nei pusė. Taigi, prireikus vilkti toliau, tikrai reikia pasiimti degalų atsargai. Taip pat svarbu atsiminti, kad po vilkimo virvę reikia kruopščiai suvynioti, kitaip ji susipainios, kaip kad nutiko Gačiui.

Nuotrauka: iš archyvo

Specifikacijos

Gamintojas: Portable Winch (Kanada)
Modelis: PCW3000
Variklis: keturtaktis visų padėčių Honda GX35
Variklio galia: 1 kW – 1,3 HP @ 7000 tr/min.
Maksimali tempimo galia (viena linija, be papildomų skrysčių): 700 kg
Standartinis stebulės skersmuo: 76 mm
Greitis (su standartine stebule): 10 m/min.
Pavarų dėžė: aliuminio lydinio, pavarų santykis: 200:1
Matmenys (bendrieji): ilgis 35 cm, plotis 28,9 cm, aukštis 26,1 cm
Svoris: 9,5 kg
Siūloma virvė (neįeina į komplektą): 10 mm (maks. 12 mm)
Siūlo: Dariteh.lv
Kaina: 1209 eurai

Susiję straipsniai

Pliusai
– Nedidelė, lengvai perkeliama
– Lengvai naudojama
– Idealiai tinka individualiai medžioklei
Minusai
– Mažas degalų bakelis
– Svarbiausia – neužmiršti gervės pasiimti namo
– Norint iki galo pasinaudoti visomis galimybėmis, reikia papildomos įrangos

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.