Patirtis

VIDEO! Estijos lokiai praktikuoja jogą? Miško kamera nufilmuoja įdomų gyvūno elgesį0

Ekrano nuotrauka

Estijoje nufilmuotą vaizdo įrašą Estijos medžiotojų asociacija paskelbė savo Facebook profilyje. Suaugęs lokys žaidžia su automobilio padanga gyvūnų viliojimo vietoje.

Originalus video šaltinis Estijos medžiotojų draugija

Per pastaruosius trejus metus meškų skaičius Estijoje išaugo. Tai liudija medžiotojų įrengtų miško kamerų įrašai ir padažnėję susidūrimai su lokiais apgyvendintose vietose.

Pasak Estijos medžiotojų draugijos (EMD) valdybos nario Prito Vahtramės, lokių skaičius išaugo ir šiuo metu, medžiotojų duomenimis, yra 1100-1150. „Jei medžioklės tikslas yra išlaikyti esamą lokių skaičių, tai per sezoną reikėtų sumedžioti 110-115 meškų. Mūsų nuomone, meškų skaičius nebeturėtų didėti, nes šiandien pasiekta socialinės tolerancijos riba“, – sakė Vahtramė, pažymėjusi, kad didesnis lokių skaičius taps rimtesnių žmonių ir plėšrūnų konfliktų priežastimi.

Dabartinė medžioklės praktika buvo paremta Medžioklės taisyklėse nustatytu reikalavimu, kad lokiai medžiojami tik tose vietose, kur buvo pastebėta šių žvėrių daroma žala. Pagal Buveinių direktyvą lokius leidžiama medžioti ir populiacijos reguliavimo tikslais. EMD valdyba pasiūlė ateityje medžiojant meškas labiau vadovautis tuo, ką leidžia direktyva. Tai leidžia geriau sumažinti galimus nuostolius ir jų išvengti.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv