Patirtis

Unikalus stirnino trofėjus – ragas ant skruosto0

Nuotrauka: Romanas Berlinas

nuotraukos: Romanas Berlinas

Šio unikalaus trofėjaus nuotraukas žurnalui atsiuntė medžiotoja, panorusi pasidalyti džiaugsmu ir nuostaba dėl draugo sėkmės. Pavyko sužinoti ir jo telefono numerį, tad štai Romano Berlino istorija apie šį nepaprastą stirniną.

Visiškai netikėtai

Draugai pakvietė Romaną apsilankyti naujuose plotuose. Švęsdamas susitarimą dėl medžioklės teisių perdavimo, naujasis plotų naudotojas pakvietė draugus į individualią medžioklę.

„Negalėčiau sakyti, kad ši medžioklė kuo nors skyrėsi nuo daugelio kitų. Paprastas vakaras, plotai kaip visų kitų būrelių. Stirniną pamačiau kiek per vėlai. Turbūt išėjo iš proskynos maždaug už šimto metrų nuo manęs, bet aš jį pastebėjau tik tada, kai jis jau buvo lauke. Atstumas buvo jau 233 metrai“, – istoriją pradėjo Romanas.

Unikalus stirnino trofėjus

Pirma, į ką medžiotojas atkreipė dėmesį, stebėdamas gyvūną, buvo skirtingas ragų ilgis: „Mūsų pagrindinė idėja – selekcinė medžioklė, taip pat ir per rują. Supratau, kad šis egzempliorius yra mūsų „klientas“. Tuo metu ožiukas buvo matyti tik iš vienos pusės, bet paskui pastebėjau, kad vienoje galvos pusėje jam kabo kažkoks darinys. Pasidarė labai įdomu!“

Toliau stebėdamas gyvūną Romanas suprato, kad jis nėra visiškai sveikas. Stirninas buvo kiek sukumpęs. Lyg ir nešlubavo, bet matėsi, kad nesijaučia komfortiškai, nors, medžiotojo vertinimu, kūnas ir raumenys buvo stambūs, kaklas masyvus.

„Buvo jau gana gili prieblanda, bet kadangi turėjau Swarovski taikiklį su įmontuotu balistiniu skaičiuokliu, o šį konkretų egzempliorių tikrai reikėjo sumedžioti, nusprendžiau šauti. Atstumas, kaip minėjau, buvo 233 metrai. Priėjęs prie stirnino supratau, kokį unikalų trofėjų man pasisekė gauti!“ – džiaugėsi Romanas.

Apdorodamas laimikį medžiotojas ištyrinėjo vidaus organus, kaulus ir raumenis – niekas nerodė jokios ligos, parazitų ar buvusių lūžių. Pasitarus su kolegomis spėta, kad stirninas nukentėjo eismo įvykyje ir išgyveno.

Susiję straipsniai

Trofėjus jau buvo dviejų ekspertų rankose, ir abu patvirtino, kad šio stirnino amžius – apie 7 metus. Unikalus laimikis perduotas patyrusiam taksidermininkui.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv