Medžioklės reikmenys

Tylūs, nepastebimi, patvarūs! Härkila Deer Stalker HWS AXIS0

Nuotrauaka iš archyvo

Apie Härkila aprangą su AXIS kamufliažu jau esame rašę anksčiau, esame ją bandę, o ir kiti šių drabužių bandytojai prisipažino tapę šio prekių ženklo gerbėjais. Naujasis modelis išsiskiria papildomais privalumais, naujais sprendimais.

Apranga Deer Stalker taip pat tapo itin populiaria Härkila serijos linija. Tai vandeniui ir vėjui atsparūs drabužiai su naująja HWS membrana. Daugelio kitų prekių ženklų tarpe vyrauja tendencija atsisakyti Gore Tex sistemos ir sukurti savo membraną, saugančią nuo lietaus ir vėjo. Tad pagaliau ir Härkila ėmėsi reikalo.

Gamintojas taip pat pabrėžia, kad, skirtingai nuo kitų prekių ženklų membranų, HWS membrana yra tampri. Taigi naujieji Deer Stalker gali tapti puikiu pasirinkimu aktyviam medžiotojam, kai reikia medžioklėje tykant persikelti į kitą vietą. Jei laiką planuojate leisti bokštelyje ar medžioklės bare, prekių ženklas siūlo ir kitų šiltesnių sluoksnių.

Härkila Deer Stalker HWS AXIS

Aprangos medžiagos nepraleidžia vandens ir nešvarumų. Dėl vandens įsitikinome gyvai, dėl purvo – ne, nes aprangą išbandęs medžiotojas Gatis Panavas nepasiryžo voliotis purvyne. Žinoma, juokaujame, bet atkreipsime į tai šiek tiek daugiau dėmesio. O dėl lietaus – taip, veikia, nes membranos atsparumas vandeniui yra 20 000 mm. Striukė turi užtraukiamas ventiliacines kišenes, kurias galima atsegti, kai pasidaro per karšta. Taip pat striukė turi drėgmę išgarinantį pamušalą, kuris neleis jai kauptis prie kūno.

Ši drabužių serija yra AXIS MSP kamufliažo rašto, kurį taip pat sukūrė Härkila dizaineriai. Šis kamufliažo piešinys padeda žmogaus siluetui susilieti su aplinka, jis bus efektyvus įvairiais metų laikais, skirtingomis sąlygomis. Striukė turi keletą kišenių: tiek racijai, tiek vidinių, skirtų telefonui bei dokumentams. Gobtuvą galima nusegti, rankoves – reguliuoti, o striukės apačią galima suveržti ar atlaisvinti, kaip tik norisi.

Specifikacijos
– Nusegamas gobtuvas
– Užtraukiamos krūtinės kišenės racijai ar šunų sekimo sistemai
– Užtraukiamos šoninės kišenės
– Užtraukiamos vėdinimo angos
– Reguliuojamos rankovės ir striukės apatinis kraštas
– Saugios vidinės kišenės

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

AXIS MSP kamufliažas

Skaitmeniniu būdu sukurtas kamufliažo raštas leidžia žmogaus siluetui susilieti su aplinka. Gyvūnas gali atskirti žmogaus siluetą, pavyzdžiui, miško fone, o šis kamufliažo raštas sulieja žmogaus silueto kontūrus.

HWS membrana

Tai vandeniui atspari, lengva, nuo vėjo sauganti bei orui laidi membrana, sukurta būtent medžioklės sąlygoms. Vienas svarbiausių privalumų – drabužis su šia membrana yra tylus, nešiugžda.

Deer Stalker drabužių serija

Šios drabužių serijos tikslas – aprengti medžiotoją nuo galvos iki kojų. Ji sukurta atsižvelgiant į patyrusių medžiotojų pasiūlymus. Kamufliažo raštas taip pat sukurtas galvojant apie medžioklės situacijas ir aplinkybes. Elastingi marškiniai apdoroti Tanatex preparatu nuo vabzdžių, tad aktyviuoju erkių sezonu apsaugos nuo šių kraujasiurbių. Atbaidys ir muses su uodais.

Medžiotojo Gačio Panavo vertinimas

„Palyginti su ankstesniais modeliais, šie irgi turi savų pliusų ir minusų, bet apskritai jau tapau šio prekių ženklo gerbėju. Geriausia man – tai kepurės atvartas, į kurį galima įkišti eglišakių ar smilgų. Nebereikia brangioje kepurėje badyti skylių. Išbandžiau aprangą pliaupiant lietui, jausmas – tarsi stovėčiau duše. Nustebino, kad vidinė kepurės pusė liko visiškai sausa. Taip, šis prekių ženklas ne iš pigiųjų, tačiau ankstesnį komplektą sėkmingai dėviu jau tris sezonus.

Apranga pasižymi daug mažų detalių ir niuansų – jaučiasi, kad išties kruopščiai apgalvota. Senesni modeliai turėjo vieną didelį privalumą – oranžinę juostelę su šviesą atspindinčiais elementais ant rankovės kišenės. Ji buvo itin naudinga, bet naujasis modelis tokios neturi. Užtat naujojo modelio kelnės turi spaudes, kuriomis galima tvirčiau suveržti klešnes, kad nesibrūžintų ir nesikabintų. Senojo modelio kelnės turėjo sagas petnešoms, naujasis tokių neturi.

Jų man vis dėlto trūksta. Užtat plonieji serijos marškiniai, kuriuos vilkėjau visą vasarą, turi vieną puikią funkciją – jie apdoroti vabzdžius atbaidančia medžiaga, saugančia ir nuo erkių. Pasitaikė užlipusių erkių, bet nežinau, kas būtų nutikę, jei šios apsaugos nebūtų. Striukė patogi, funkcionali. Drabužiai tikrai apsaugos nuo lietaus, tik reikia pagalvoti apie priežiūrą, kad pirmą kartą išskalbus nebūtų sugadinta membrana. Taip, man ši serija labai patinka.“

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.