Medžioklės reikmenys

Superkompaktiškas termovizorius AXION0

Nuotrauka: iš archyvo

Gero termovizoriaus reikėtų kiekvienam medžiotojui, norinčiam medžioti ne tik sėkmingai, bet ir etiškai. Jis padeda prieš šūvį įsitikinti, ar prie viliojimo vietos priėjusios šernės aukštoje žolėje neseka jaunikliai, kiek apskritai bandoje šernų, kuris didesnis, kuris mažesnis. Su Axion gyvūną galima įžiūrėti ir per gana tankius krūmus, tad galima pasirengti jo laukiant. Rudenį ir žiemą kompaktiškų termovizorių dėka lengva ieškoti lapių ar mangutų.

Kita svarbi termovizorių naudojimo sritis – savo plotų stebėjimas ir žvėrių apskaita. Naktį viskas atrodo kitaip, gyvūnai jaučiasi saugiau, nes gerai žino, kad žmogus tamsoje nemato ir praktiškai niekada nemedžioja. Taigi naktį daug didesni šansai pajusti tikrąją gyvūnų populiacijos padėtį. Axion padeda nustatyti net ir nedidelius objektus už kelių šimtų metrų, jis idealus skaičiuojant, kiek stirnos, briedės ir elnės turi jauniklių, kiek pievose yra kiškių, kur barsukai, lapės ir bebrai įsirengę urvus, ar pamiškėje nesisukioja vilkų būrys… Didelė medžiotojų dalis jau suprato tokios techninės įrangos privalumus.

Pulsar Axion privalumai ir naujovės

Termovizoriniai įrenginiai evoliucionuoja žaibiškai, gamintojai prisitaiko prie vis augančios paklausos ir įvairių pirkėjų poreikių. Vienas gamybos lyderių Pulsar šiemet išleido itin patogų ir modernų termovizorių Axion ir paskelbė naują monoklių liniją.

Siūlomi trys nauji Pulsar Axion modeliai. Axion Key XM30 (pigiausias), Axion XM30 ir Axion XM38, atitinkamai su 30 ir 38 mm skersmens objektyvais. Axion Key XM30 gali priartinti vaizdą iki 10 kartų ir aptikti objektą 1300 m atstumu, Axion XM30 artina net iki 16 kartų ir objekto atpažinimo atstumas yra 1300 m, o Axion XM38 artina vaizdą iki 22 kartų, tai leidžia įžiūrėti žmogaus ūgio objektą 1700 m atstumu.

Pulsar Axion

Axion yra naujausios kartos delninis termovizorius. Nors ir nedidelis, tačiau jo raiška puiki, gali fotografuoti ir filmuoti, nebijo vandens ir yra atsparus smūgiams pagal IPX7.
Šio modelio pagrindinis skirtumas – inovatyvi, specialiai naujiesiems 12 µm jutikliams skirta elektronikos platforma. Nors jutiklio raiška tipiška šios klasės termovizoriams – 320 × 240 px, tačiau vaizdo ryškumas tikrai geresnis. Naujojo HD AMOLED ekrano raiška – 1024 × 768 px – yra viena aukščiausių rinkoje. Axion perteikia aiškų vaizdą ir ryškias spalvas. Displėjus kokybiškai perteikia vaizdą ir nepriekaištingai veikia net žiemą, kai oro temperatūra gerokai žemiau nulio. Veikimo diapazonas yra nuo –25 iki +40 laipsnių – šią vasarą tikrai tiks.

Axion naudojamas lengvas ir patogus. Tai vienas mažiausių tokio tipo įrenginių. Axion sveria mažiau nei 300 g ir tobulai telpa į delną ar standartinę kišenę. Jį galima greitai išimti ir įjungti – tai užtrunka mažiau nei 5 sekundes. Visi valdymo mygtukai yra aparato viršuje, patogiai pasiekiami ir kairiarankiams, ir dešiniarankiams. Jie iš tiesų yra tokio dydžio kaip suaugusio žmogaus pirštų galiukai. Įjungimo mygtukas – mėlynas, visi kiti juodi (išskyrus modelį KEY).

Axion korpusas visiškai metalinis, pagamintas iš magnio lydinio. Jis apsaugo termovizorių nuo mechaninių pažeidimų ir padeda vėsinti vidinę elektroniką. Axion viduje – neseniai sukurtos greitai įkraunamos APS-3 baterijos, nenutrūkstamai dirbti galima apie 4 valandas. Baterijas galima greitai įkrauti su komplekte esančiu krovikliu ar per USB jungtį turintį įrenginį. Baterijų lizdas – po objektyvu. Šalia yra microUSB jungtis, tad kamera naudotis galima ilgiau, kraunant ją per bet kokią išorinę bateriją.

Šis kompaktiškas termovizorius turi filmavimo ir fotografavimo funkciją. 16 GB vidinės atminties pakanka dešimtims valandų vaizdo įrašui arba tūkstančiams nuotraukų. Įrenginyje integruotas belaidžio ryšio modulis, kuriuo termovizorių galima sujungti su išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais. Nemokama programa Stream Vision leidžia perkelti vaizdo įrašus ir nuotraukas iš įrenginio į telefoną ar kompiuterį, siųstis failus, identifikuoti judėjimą ir atnaujinti programinę įrangą. Naudojant Stream Vision vaizdo įrašą iš Axion termovizoriaus galima tiesiogiai transliuoti telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Pritvirtinus jį prie automobilio stiklo, galima labai patogiai stebėti aplinką, net važiuojant medžioklės plotais. Be to, šia funkcija gali mėgautis net keli žmonės.

Susiję straipsniai

Naujasis Pulsar Axion yra visiškai atsparus vandeniui. Tai IPX7 klasės aparatas: po vandeniu 1 m gylyje gali išbūti maždaug 30 minučių. Tai reiškia, kad Axion savininkui nereikia bijoti staigaus lietaus ar pūgos.
Kiekvienas naudotojas gali pritaikyti Axion pagal save. Šiame įrenginyje yra trys stebėjimo režimai: miško, akmenuotos vietovės ir identifikavimo. Vaizdo šviesumą ir kontrastą galima reguliuoti. Aštuonių spalvų paletės pritaikytos stebėti įvairiomis sąlygomis. Visiems jau seniai žinomas ir įprastas klasikinis režimas White Hot tapo įvairiapusiškesnis, o kas nors teiks pirmenybę Hot Black, kuris tiesiog idealus skaičiuojant žvėris naktį.

Raudonoji vienspalvė paletė padeda sumažinti ar pašalinti ryškų fono apšvietimą nuo okuliaro. Sepijos spalva – geriausias sprendimas stebint gyvūnus iš labai toli. Paletės Red Hot, Rainbow ir Ultramarine padidina objekto detalių temperatūros skirtumus, o naudojant violetinę spalvų paletę galima greičiau atpažinti gyvūnus.
Axion yra idealus aktyviems medžiotojams, tačiau tuo šio įrenginio galimybės neapsiriboja. Šis naujas, kompaktiškas ir labai pažangus termovizorius tinka ir gelbėjimo tarnybų darbuotojams, gamtos stebėtojams bei žygeiviams.

PULSAR LIETUVA

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.