Patirtis

Stirninas per pilnatį. Medžioklės istorija su mistiniais elementais0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Pagaliau! Praėjo mėnuo, kol pavyko sumedžioti dar vieną ožiuką.

Vakar vakare kilo jausmas, kad reikia kuo greičiau lėkti į mišką. Gerai, kad vasarą nereikia ilgai ruoštis – drabužiai ir batai lengvi, nereikia vilktis trijų termoaprangos sluoksnių. Svarbiausia pasiimti dokumentus, priemonę nuo uodų ir termovizorių. Taip – vasarinėje prieblandoje termovizorius padeda aukštoje žolėje surasti gyvūną. Pasiėmiau patikimąjį Steyr Mannlicher karabiną ir išėjau į plotus.

Klubo vadovas papasakojo, kad pastatytas naujas bokštelis. Deja, radau jį gulintį ant žemės ir šiek tiek sulaužytą. Pakėliau bokštelį, bet buvo aišku, kad jis sulūžęs. Kas tai padarė – vėjas ar vandalai? Užlipti buvo galima, bet neišbuvau nė pusvalandžio, bijojau nukristi. Netrukus nusileidau ir nuėjau apžiūrėti aplinkinių pievų.

Tylu. Bandžiau vilioti, bet niekas nejudėjo. Nutariau pakeisti vietą. Žemų avižų lauke pamačiau tik vieną stirną, bet pagalvojau, kad ten būtinai turi būti daugiau. Gal kurs nors guli ir laukia prieblandos? Kviečiau kviečiau… Ginklas buvo pastatytas ant 4StableStic, žiūrėjau į lauką. Staiga pajutau, kad reikia pasisukti su ginklu į kitą pusę.

Pypsinau toliau… Krūmai ir avižos pajudėjo ir 20 metrų nuo manęs pasirodė ožys. Kaip stovėjau, taip jis ir išėjo – tiesiai į optiką! Man tereikėjo pasilenkti ir pažvelgti į patikimąjį Zeiss Victory V8. Karma, ką bepasakysi…

Taigi, galima manyti, kad medžioklė rujos metu prasidėjo. Pakviesti stirniniai bėgo kaip bepročiai!

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Ką naudoju ir ką darau?

Turiu dvi vilbynes: Clausen Roedeer ir Buttolo. Kodėl dvi? Abiejų skirtingas garsas ir moduliacija. Buttolo naudoti paprasta, antrai reikia treniruočių ir muzikinės klausos. Mažoji Clausen Roedeer suteikia labai platų garso moduliavimo spektrą, tačiau turite išmokti ja naudotis. Garsas skaidrus ir net iš toli lengvai girdimas.

Aš nusipirkau savo Clausen Roedeer švilpuką it šaudymo lazda 4 Stable Stick nusipirkau internetinėje parduotuvėje outdoorexperts.lv

Pradžioje naudoju Clauseno vilbynę ir imituoju stirniuko balsą: 5–7 pyptelėjimai 1–2 sek. intervalais. Tada sudedu dantis kiek aukščiau ir imituoju apatinį balsą, kuriuo ožka kviečia mažylį, tada stabteliu. Paskui dar truputi sušvilpiu Buttolo: 3–5 kontaktiniai pyptelėjimai. Ir po 5–10 minučių vėl suskamba Clauseno švilpukas… Taip po 5 minučių man pavyko sumedžioti savąjį pilnaties stirniną.

Susiję straipsniai

Kai kurie medžiotojai įsigyja vilbynių ir labai greitai nusivilia. Pasak jų, šis viliojimo būdas neveikia.

Ožys neateis, jei:

· jo ten nėra;

· jis jau turi partnerę;

· pyptelėjimai nėra taisyklingi;

· gyvūnas užuodžia medžiotoją;

· ruja dar neprasidėjo arba jau baigėsi.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv