Patirtis

Šlubas – ne visada pašautas ar traumuotas0


Rentgeno nuotrauka
Rentgeno nuotrauka
Nuotrauka: Indulis Burka

Latvijoje sumedžiotas šlubas elnias. Regis, nieko čia neįprasta. Pirma mintis – gyvūnas greičiausiai susidūrė su nesąžiningu medžiotoju, naudojančiu netinkamą amuniciją, arba tiesiog susitraumavo.

Kaip žurnalui pasakojo šioje medžioklėje dalyvavęs Janis, jau diriant odą pastebėta, kad gyvūnas tikrai nebuvo sužeistas. Aišku, sužeidimas galėjo būti menkas ir senas. Vis dėlto šalinant kaulus elnio priekinės kojos petys sukėlė daugiau klausimų negu atsakymų – ant jo rastas neaiškios kilmės darinys.

Kaulas su augliu
Nuotrauka: Indulis Burka
Rentgeno nuotrauka
Nuotrauka: Indulis Burka
Sveikas kaulas
Nuotrauka: Indulis BurkaNorėdami išsiaiškinti, ar tai nėra kokios amunicijos liekanos, medžiotojai kaulą paprašė ištirti rentgenu. Gauta nuotrauka patvirtino, kad metalo kaule iš tiesų nėra, užtat pasitvirtino įtarimai, kad elnias turėjo auglį. Jis buvo skausmingas, todėl gyvūnas šlubavo stengdamasis nesiremti nesveika koja. Deja, ir gyvūnai serga tokiomis ligomis.

Latvijos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pataria, kad tokiais atvejais sprendžiant, ar žvėrieną vartoti, reikia įvertinti limfmazgius ir šalia auglio, ir kitose organizmo vietose, taip pat įvertinti bendrą gyvūno būklę, ar organizmas nebuvo nusilpęs. Kilus įtarimams dėl gyvūno sveikatos, geriau tokios mėsos nevartoti.

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo vasario 2 d iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.