Patirtis

Slovakijoje pasivaikščioti išėjusį vyrą, kaip manoma, mirtinai sužalojo rudasis lokys0

Nuotrauka: Pixabay.com

Šaltinis čia

Dėmesio! Tai ne balandžio 1-osios pokštas!
Sekmadienio vakarą vyras negrįžo iš pasivaikščiojimo miške. Paieškos operacijos metu jis buvo rastas negyvas. Tada institucijos nurodė patikrinti nelaimės vietos apylinkes. Tačiau priežastis, atrodo, akivaizdi.

Slovakijoje vyrą, kaip manoma, mirtinai sužalojo rudasis lokys. Apie tai liudija sunkūs sužalojimai, pranešė Valstybinė gamtos apsaugos tarnyba (SOP) naujienų agentūrai TASR. Žuvęs asmuo buvo rastas miško vietovėje Zapriechody, esančioje už Vidurio Slovakijos miestelio Detva ribų.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, vyras sekmadienio vakarą negrįžo iš pasivaikščiojimo miške. Buvo pradėta paieškos operacija, kurioje dalyvavo gelbėtojai ir vietos gyventojai. Galiausiai vyro kūnas buvo rastas sunkiai prieinamuose brūzgynuose, maždaug už vieno kilometro nuo gyvenamosios vietovės. Institucijos nurodė, kad speciali komanda kartu su stebėjimo kameromis patikrintų nelaimės vietos aplinką. Gyventojai buvo paraginti būti ypač atsargūs.

Pagal oficialią statistiką, Slovakijoje gyvena apie 1200 laukinių lokių. Paprastai jie vengia žmonių, jei tik juos pastebi iš anksto. Tačiau netikėtai susidūrus ar kai patelės jaučia grėsmę savo jaunikliams, lokiai gali užpulti. Per pastaruosius metus keli tokie susidūrimai baigėsi mirtimi.

Iš esmės lokiai Slovakijoje yra saugomi ištisus metus ir gali būti sumedžioti tik išskirtiniais atvejais, kai jie kelia pavojų žmonėms. Tačiau praėjusiais metais, spaudžiant medžiotojams ir vietos politikams, Bratislavos vyriausybė nusprendė leisti sumedžioti iki šimto vadinamųjų „probleminių lokių“. Šis sprendimas yra politiškai labai prieštaringas.

Rudųjų lokių populiacija Europoje

Europos mastu rudųjų lokių populiacija suskirstyta į kelias atskiras grupes:

Karpatai: Apima Rumuniją, Ukrainą ir Slovakiją, tai viena didžiausių populiacijų Europoje – apie 8000 individų.

Alpės: Apima Austriją, Italiją, Šveicariją ir Slovėniją, čia gyvena apie 50–60 lokių.

Skandinavija: Švedijoje ir Norvegijoje gyvena apie 2800–3000 rudųjų lokių.

Pirėnai: Prancūzijos ir Ispanijos pasienyje – apie 50–70 individų.

Iš viso Europoje rudųjų lokių skaičius vertinamas maždaug 17 000–18 000, tačiau tikslūs skaičiai gali skirtis priklausomai nuo šaltinio ir taikomų skaičiavimo metodų.

Incidentų statistika

Nors rudi lokiai dažniausiai vengia žmonių, Slovakijoje užfiksuoti keli pavieniai incidentai:

2021 m. birželis: Įvyko pirmasis mirtinas lokio išpuolis Slovakijoje per kelis dešimtmečius – žuvo 57 metų vyras.

2024 m. kovas: Du rimti išpuoliai – kovo 15 d. Tatrų kalnuose žuvo 31 metų moteris iš Baltarusijos, o kovo 17 d. Liptovski Mikulašo mieste lokys sužeidė penkis žmones, tarp jų – 10 metų mergaitę.

Šie įvykiai paskatino diskusijas dėl būtinybės peržiūrėti lokių apsaugos statusą ir svarstyti populiacijos reguliavimo priemones.

Pastaba: Nors stengiausi pateikti tikslią informaciją, atkreipkite dėmesį, kad duomenys apie laukinių gyvūnų populiacijas gali skirtis priklausomai nuo šaltinio ir taikomų metodų. Rekomenduojama remtis oficialių gamtos apsaugos institucijų duomenimis, kad gautumėte naujausią ir tiksliausią informaciją.

Naujausias žurnalo numeris jau čia!

Susiję straipsniai

!PRENUMERUOKITE žurnalą!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.