Patirtis

Šernų medžioklė. Pernykštis su kojos trauma0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Gegužės laimikis – pernykštis šerniukas, kurio medžioklė ir sekimas po šūvio nakties tamsoje virto tikra safario istorija ir kuris pateikė dar vieną staigmeną. Skrodžiant laimikį medžiotojų namelyje, pasirodė senas priekinės kojos sužeidimas, kuris ilgainiui virto kauline atauga. Iš pradžių galvojau, kad tai lūžis, bet verdant sriubą paaiškėjo, kad tai buvo šautinė žaizda, galbūt medžioklės su varovais pasekmė.

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Anot gydytojų, už kaulų gaminimą organizme atsakingos kaulinio audinio ląstelės – osteoblastai (beje, šios pačios ląstelės kas sezoną stimuliuoja elninių ragų augimą).

Iš pradžių kaulo lūžio ar sužeidimo vietoje ima augti kremzliniai audiniai, kuriuose nėra kalcio. Paskui iš jų susidaro pagrindinė kaulų medžiaga – kauliniai audiniai. Pamažu juose pradeda kauptis kalcio fosfatas, kuris kaulus padaro kietus ir stabilius.

Nusprendžiau priekinės šerniuko kojos blauzdą nuvirti, kad pažiūrėčiau, kaip atrodo sugijęs kaulas. Tada ir paaiškėjo, kad tai iš tiesų buvo šautinė žaizda. Naujo kaulo audiniai buvo apaugę aplink šūvio vietą, kur vis dar buvo likę kaulo atplaišų ir net kailio, kuriuos kulkos smūgis įstūmė į žaizdą. Atskiri plaukeliai jau buvo įaugę į kaulą.

Susiję straipsniai

Sunku įsivaizduoti, kiek laiko po sužeidimo (greičiausiai ankstesnį sezoną) šerniukui prireikė pagyti ir kokias kančias jam teko išgyventi. Štai kodėl verta skirti laiko treniruotėms šaudykloje, išsirinkti tinkamus šaudmenis ir ginklą, o šauti tik tada, kai įsitikinimas šūviu – netoli 100 proc.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv