Patirtis

Prancūzijoje 70 metų medžiotojas gindamasis nušovė mešką0

Nuotrauka: Pays de l’Ours – Adet

Praeitą šeštadienį, lapkričio 20 d., Prancūzijos pietvakariuose, Arježo departamente, vienas garbaus amžiaus medžiotojas per šernų medžioklę buvo priverstas graižtviniu ginklu paleisti du šūvius į jį užpuolusią mešką. Gyvūnas krito vietoje. Kai atvyko gelbėtojai, kad suteiktų pagalbą nukentėjusiajam, šalia jie rado ir mešką.

Prancūzijos ir kitų šalių žiniasklaida praneša, kad medžiotojas išėjo į medžioklę, bet miške sutiko mešką su dviem jaunikliais. Mama puolė medžiotoją ir kelis kartus įkando į koją. Prancūzijos policija įvykį tiria. Prancūzijoje fiksuoti keli meškų užpuolimo atvejai, tačiau šios situacijos tyrimą apsunkina liudytojų trūkumas.

Pranešama, kad meška perkando seno medžiotojo arterijas ir sužalojo kaulą. Vyras nugabentas į Tulūzos ligoninę. Pasak medikų, jo būsena sunki, bet gyvybei pavojaus nėra.

Policija gavo iškvietimą lapkričio 20 d. popietę. Įvykio vietoje jie pamatė sužeistą medžiotoją, gulintį per kelis metrus nuo nušautos meškos. Vienas medžiotojo kolega per raciją išgirdo pagalbos šauksmą ir nuskubėjo prie jo. Teikdamas pirmąją pagalbą jis sustabdė stiprų kraujavimą.

Prancūzijoje nuo 1996 metų vykdomas projektas, kuriuo vietos valdžia ir gamtosaugos organizacijos tikisi atkurti rudųjų meškų populiaciją Pirėnų kalnuose. Ši inciatyva supykdė vietos ūkininkus, kurie nerimauja dėl meškų keliamo pavojaus jų kaimenėms.

Susiję straipsniai

Prancūzijos žinių kanalai praneša, kad susidūrimas su meškomis šiame regione nebuvo jokia staigmena, nes dar spalį miško kameromis buvo užfiksuota meškų. Spalio 11 d. feisbuko puslapyje Pays de l’Ours Adet publikuota nuotrauka su meška ir dviem meškiukais.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.