Patirtis

Praktiški patarimai. Šiukšlių konteineris-šėrykla0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Mažas šiukšlių konteineris su dangčiu gali būti puikiai pritaikytas šėrykloje. Medžiotojų būrelio vadovas papasakojo, kad šėryklose, kur jis, tarp kitko, nemedžioja, o tik šeria gyvūnus, pastatė tokių konteinerių vien dėl patogumo. Pirma, dangtis atsiveria patogiai, bet jį nelengva nulaužti. Be to, pragręžus nedidelę skylę, galima padaryti patogų kabliuką ir sandariai uždaryti. Antra, jis nebrangus ir lengvai pakeičiamas, nes vietinis šiukšlių ūkis kartais tokių konteinerių nurašo. Trečia, jis lengvas, talpus ir patvarus.

Kaip padaryti šėryklą? Iš pradžių iš lentų statomas postamentas. Kraštinių ilgis – apie 1 m, konstrukcijos aukštis – apie 20 cm. Be to, šoninės lentos priveržtos taip, kad susidarytų bortelis, neleidžiantis grūdams birti ant žemės. Paskui šlifuokliu nupjaunamas konteinerio dugnas, metaliniais kampeliais jis priveržiamas prie postamento taip, kad konteineris būtų 6–8 cm virš lentų.

Tokioje talpoje suberti grūdai per apačią birs nedidelėmis dozėmis. Kai šernai ir kiti gyvūnai išbirusius grūdus suės, atsilaisvins vietos naujai porcijai. Ir taip visą laiką, kol konteineryje bus grūdų. Latvių medžiotojas sakė, kad per vasarą gyvūnai suėda vieną tokią talpą, o žiemą – 3–4.

Šėrykla
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.