Medžioklės reikmenys

Praktiški patarimai. Neturi priekabos? Nusipirk. Neturi gervės? Privirink.0

Didžiausia nauda viešint įvairiuose medžiotojų kolektyvuose yra patirtis ir informacija. Na, o jeigu dar pasiseka ką nors sumedžioti, tai išvis apima pilnatvės jausmas.

Svečiavausi pas vieną medžiotojų kolektyvą, kur vyrauja tvarka ir ramybė, pasiekta vienijant kolektyvą ir rūpinantis ne tik medžioklės ūkiu, bet ir komfortu. Vienas sunkiausių medžiotojų darbų – ištraukti laimikį iš miško. Kadangi šio kolektyvo plotai yra rytų Latvijoje, kur briedžių populiacija labai didelė, yra ir elnių bei šernų, vietiniams reikia ergonomiško ir patogaus būdo stambiems gyvūnams gabenti.
„Anksčiau turėjome keturračio priekabą, bet ji tokia mažytė. Šiemet įsigijome didesnę, su aukštais bortais. Mintis buvo naudoti ją ne tik gyvūnams, bet ir medienai gabenti. Gervės komplekte nebuvo, bet kiek ten to darbo? Pusė dienelės, reikiamos medžiagos, ir suvirintojas privirina stovą“, – pasakojimą apie priekabą pradėjo Dainis Tučas.

Priekaba

Pradžioje medžiotojai galvojo įsigyti elektrinę gervę, bet galiausiai apsisprendė mechaninės naudai: „Ši gervė traukia iki 500 kilogramų. Mes juk neturime tokių sunkių gyvūnų, kad rankomis negalėtume įvilkti į priekabą.“

Internete yra daugybė įvairios konfigūracijos keturračių priekabų. Yra net ir su gerve komplekte, bet atitinkamai ir kaina gerokai didesnė. Respo priekaba, kurią įsigijo medžiotojai, buvo be papildomos įrangos. Jos bortai aukšti, yra galimybė nuleisti užpakalinę dalį kaip savivarčiui ir įkelti laimikį į priekabą.

Paklaustas, kaip sekasi gabenti didelius elnius ir briedžius, Dainis atsakė, kad net didžiausi elniniai telpa į priekabą, o prireikus dėl saugumo ragus galima pririšti. „Priekabą galima paversti žemyn, ir gyvūnas įslysta labai lengvai. Įvilkus jį iki pusės, priekabos dėžė pati atsistoja į vietą, – pasakojo medžiotojas. – Svarbiausia, kad turėdamas tokią priekabą su gerve gali vienas ištraukti elnią iš miško ir nugabenti į medžiotojų namelį. Nereikia niekam skambinti ir atitraukti nuo darbų, ypač vėlų rytą, kai visi jau išvažiavę į darbus, arba vėlai naktį. Viską galiu pasidaryti pats.“

Susiję straipsniai

___________________________________
Apie tai, kiek gyvūnų nugaišo, koks yra ar bus tvoros poveikis, kokie planai statyti normalią tvorą ir tai, kaip medžiotojai gali padėti šioje situacijoje, – 26-ojoje „Pokalbių apie medžioklę“ laidoje.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv