Patirtis

Praėjusią naktį Telsų rajone pasirodė vilkai, savo buvimo įrodymus palikę vos ne prie pat durų0

Nuotrauka: iš Lietuvos avių augintojų asociacijos archyvo

Avių augintojai ir toliau kenčia nuo vilkų išpuolių. Šiandien Telšių rajone buvo nustatytas plėšrūnų buvimas.

Lietuvos avių augintojų asociacija savo Facebook profilyje praneša, kad visiškai šalia namų rastas sudraskytas grynaveislis Tekselių veislės reproduktorius, kuris tik dvi dienas spėjo pasidžiaugti su rujojančiomis ėriavedėmis.

Avys yra smulkūs atrajotojai, turi šiltus kailinius ir gali ganytis praktiškai visus metus. Taip yra užtikrinama teisė į gyvūnų gerovę ir laisvę ganytis, tuo pačiu yra išlaikoma ir vystoma ganyklinė bioįvairovė. Tačiau kaip tą padaryti kai avys yra nuolat drąskomos vilkų?

Nors Aplinkos ministerija skaičiuoja, kad vilkai žalą daro iki rugsėjo vidurio, tačiau mes galime tai paneigti ir įrodyti, kad vilkai savo juodą darbą daro ir atėjus jų medžioklės sezonui.

Teritorija aptverta tvora įkasta į žemę ir turinčia signalizaciją!

Kur avių gerovė ir teisė ganytis Lietuvos ganyklose, kai valstybės saugomi vilkai teisių ir laisvių turi kur kas daugiau ir yra visiškai nebaudžiami?

Aplinkos ministerijos svetainėje pateikiami naujausi duomenys apie vilkų sumedžiojimo limito ižnaudojimo eigą. Šiuo metu sumedžioti 85 plėšrūnai.

Per praėjusį medžioklės sezoną šalyje iš populiacijos buvo leista pašalinti 282 vilkus. Šiemet limitas buvo padidintas iki 341. Dalis visuomenės ir, be jokios abejonės, vadinamosios gamtosaugos idėjos šalininkų buvo prieš tokį drastišką sumedžiojimo apimčių didinimą, tačiau moksliniai duomenys ir vilkų antpuolių statistika rodo, kad gyvūnų populiacija yra sveika, su tendencija didėti, o skiriamas limitas nėra pakankamai didelis.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv