Patirtis

Paršavedė su viena akimi? Įdomus pastebėjimas miško kameroje0

Laukinėje gamtoje gyvūnams nuolat gresia pavojus ir jie dažnai būna sužeisti. Kai kuriais atvejais sužeidimai gali būti mirtini, tačiau kitais atvejais jie palieka randus. Dviejuose netoli vienas kito esančiuose miško kampeliuose buvo pastebėta paršavedė, turinti tik vieną akį. Atvirkščiai, kamera aiškiai parodė, kad viena paršavedės akis tamsoje švyti, o kita – ne. Tai gali būti infekcija, uždegimas, kokia nors trauma. Tačiau atrodo, kad šernas jaučiasi gerai ir trauma jo netrikdo. Kamera taip pat užfiksuota, kaip į traukos vietą atvyksta banda su paršavede.

Vienoje vietoje šernas ateina pasitepti Outdoorexperts.lv parduotuvėje siūlomu pušų derva, o kitoje vietoje šernas laižo druskos pastą. Filmuota „ Spypoint“ miško kameromis.

Kodėl gyvūnų akys tamsoje spindi?

Gyvūnų akys tamsoje spindi dėl specialios struktūros, esančios akies gale. Ši struktūra vadinama šviesą atspindinčiu sluoksniu (tapetum lucidum). Jis veikia kaip atšvaitas, atspindintis į akį patenkančią šviesą ir praleidžiantis ją atgal per tinklainę. Dėl to akis gauna daugiau šviesos ir gyvūnas geriau mato esant silpnam apšvietimui arba tamsoje.

Susiję straipsniai

Tapetum lucidum ypač išsivystęs tiems gyvūnams, kurie yra aktyvūs naktį arba kuriems reikia matyti esant silpnam apšvietimui, pavyzdžiui, katėms, šunims, elniams, šernams, lokiams ir kitiems mėsėdžiams bei žolėdžiams. Kai tamsoje gyvūnui į akis šviečia šviesa, ji atsispindi nuo tapetum lucidum ir sukelia švytėjimą, kurį matome. Šis švytėjimas gali būti įvairių spalvų, priklausomai nuo gyvūno rūšies ir net individualių savybių, pavyzdžiui, gintarinis, žalias, raudonas ar mėlynas.

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!


LA.lv