
Šokiruojantis įvykis užfiksuotas Lietuvos sostinėje Vilniuje, kur praeiviai tapo kraupaus stirnino kankinimo liudininkais. Be priežiūros paliktas šuo, kurio išvaizda priminė Stafordšyro terjerą ar kitą panašios kovinių šunų veislės atstovą arba jų mišrūną, užpuolė stirną.
Sprendžiant iš visko, iš sodų bendrijos pabėgęs šuo jau buvo tai daręs anksčiau. Jis puikiai žinojo, kad užvaręs gyvūną ant ledo įgis pranašumą. Suaugęs stirninas ant miesto tvenkinio ledo buvo visiškai bejėgis, o šuo galėjo netrukdomai draskyti dar gyvą gyvūną. Liudininkų teigimu, stirnos užpakalinė šlaunis buvo visiškai suplėšyta, galimai buvo ir daugiau sužalojimų.
Vilniuje be priežiūros paliktas šuo papjovė stireniną. Liudininkų VIDEO
Nepasiduodantys abejingumui miesto gyventojai fotografavo įvykio vietą ir dalijosi nuotraukomis socialiniuose tinkluose, siekdami išsiaiškinti, iš kur šis šuo atklydo. Vis dėlto pirmiausia jie bandė susisiekti su atsakingomis tarnybomis.
Į stirnos gelbėjimo pastangas tiesiogiai įsitraukęs Pranas Linkevičius neslėpė nusivylimo: „Aš ir dar vienas įvykio liudininkas iškart bandėme skambinti bendrosios pagalbos telefonu 112. Operatorius mus nukreipė į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, tačiau ugniagesiai visiškai nesusidomėjo laukinio gyvūno gelbėjimu. Galiausiai skambinome visur – ir į savivaldybę. Pirmie, kurie atsakė ir iškart buvo pasirengę vykti padėti stirnai, buvo Laukinių gyvūnų gelbėjimo centro atstovai. Ir, kaip jie sakė, po kiek laiko jie ir atvyko – maždaug po pusantros valandos, nes kelias iš Kauno yra pakankamai ilgas. Skambinome Aplinkos apsaugos departamentui, kad jie atvyktų ir spręstų situaciją. Tačiau nebuvo nė vieno laisvo inspektoriaus“, – pasakojo liudininkas ir retoriškai klausė: „Kaip gali būti, kad sostinėje nėra nei vienos tarnybos ar specialisto, kuris galėtų padėti laukiniam gyvūnui tokioje situacijoje?“
Pasak įvykio liudininkų, po daugybės skambučių į įvairias institucijas į įvykio vietą atvyko kažkoks savivaldybės tarnautojas su automobiliu ir nufilmavo, kas vyksta. Kartu su liudininkais jam pavyko nuvyti šunį šalin. Po to jis išvyko, palikdamas susirinkusius žmones laukti pagalbos.
Kitas liudininkas pabrėžė, kad šiuo metu oficialiuose masiniuose medijuose aplinkos apsaugos inspekcija pateikia neišsamią informaciją apie savo inspektorių darbą šiuo atveju. „Mes pradėjome skambinti institucijoms maždaug 10 val. ryto. Ir aplinkos apsaugos departamentas buvo viena iš pirmųjų institucijų, su kuria bandėme susisiekti. Žiniasklaidoje jie rašo, kad apie šį įvykį sužinojo tik 11:30, tačiau tai nėra tiesa,“ atskleidė įvykio dalyvis.
Specialistai, atvykę į įvykio vietą, įvertino stirnos būklę ir nustatė, kad gyvūnui padėti nebeįmanoma.
„Buvo aiškiai matyti, kad stirninas yra visiškai sudraskytas. Visas ledas buvo padengtas krauju, vaizdas buvo siaubingas – gyvūnas kelias valandas kentėjo nepakeliamas kančias“, – sakė Pranas Linkevičius.
Jis pasakojo, kad specialistai pasiekė ant ledo gulėjusį ir šoko ištiktą stirniną, suleido jam raminamuosius ir galiausiai jį užmigdė.
Yra žinoma, kad stirnos yra labai jautrios stresui. Todėl net jei sužalojimai nebūtų buvę tokie sunkūs, išgelbėti suaugusį laukinį stirniną būtų buvę itin sudėtinga.
Paklaustas, ką tuo metu veikė šuo, įsitraukusiam į šį incidentą, Pranas Linkevičius pasakojo, kad jis dar kartą bandė sugrįžti prie stirnos, tačiau buvo nuvytas šalin.
„Mačiau, kuria kryptimi šuo nubėgo, ir nusprendžiau sekti jį automobiliu. Pagalvojau, kad išsigandęs šuo greičiausiai grįš namo. Tačiau netrukus jį pamečiau miške“, – sakė Pranas Linkevičius.
Po nesėkmingo bandymo atsekti rudą šunį buvo nuspręsta jo nuotraukas paskelbti socialinių tinklų grupėse, skirtose aplinkiniams rajonams. Iš pradžių šie bandymai buvo nesėkmingi. Tačiau kai nuotraukos buvo paskelbtos Salininkų skelbimų grupėje, šuns gyvenamoji vieta buvo greitai nustatyta.
Vienai neabejingai moteriai pavyko surasti reikiamus namus ir nufotografuoti šunį, kuris tuo metu jau buvo pririštas grandine namo kieme.
Informacija apie šį įvykį buvo perduota tiek Lietuvos policijai, tiek Aplinkos apsaugos departamentui. Gavę daugiau informacijos apie tai, kaip ir kada bus tiriami šie įvykiai, nedelsdami pranešime. Daugiau informacijos apie šuns savininką kol kas nėra.
Ačiū už nuotraukas ir pasakojimą Pranui Linkevičiau!
40% medžioklės plotų buvo pastebėti laisvai klajojantys šunys! Pranešimas apie situaciją Lietuvoje
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
