Aiškėja daugiau detalių apie pavojingą incidentą Kėdainių rajone, kai sausio 24 dienos rytą kulka pataikė į važiuojantį automobilį. Apie 10 val. 10 min. Lančiūnavos kaime, kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai, 1972 metais gimęs vyras, vairavęs VW Multivan, netikėtai išgirdo smūgį – subyrėjo vairuotojo pusės priekinių durelių stiklas. Tik vėliau paaiškėjo, kad tai ne akmenėlis, kaip iš pradžių manė pats vairuotojas, o kulka. Apžiūrint automobilį, priekiniame dešinės pusės statramstyje buvo pastebėta skylė ir rasta kulka.
Pirminiais duomenimis, šūvis galėjo būti paleistas medžioklės metu. Dėl svetimo turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Incidentas sukėlė didelį rezonansą ir medžiotojų bendruomenėje. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai neslėpė, kad toks atvejis yra beprecedentis šalies istorijoje, ir pabrėžė, jog neatsakingai paleistas šūvis yra visiškai netoleruotinas.
Šiuo metu jau nustatyta, kad šeštadienio rytą tose Kėdainių apylinkėse medžiojo keturi medžiotojai. Jų ginklai paimti, atliekami tyrimai, siekiant nustatyti, iš kurio ginklo buvo paleistas šūvis. Taip pat vertinama, ar medžioklė buvo tinkamai organizuota, ar medžioklės vadovas užtikrino saugumo reikalavimų laikymąsi, ar medžiotojai buvo teisingai išrikiuoti ir instruktuoti. Nors medžioklė šalia kelio pati savaime nėra draudžiama, tokiose vietose privaloma laikytis ypatingų saugumo priemonių.
Policija ir toliau tęsia ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti visas šio incidento aplinkybes ir atsakingus asmenis, tačiau šiuo metu pareigūnai nuo platesnių komentarų susilaiko. Oficialiai patvirtinama tik tai, kad tyrimas vyksta, o papildoma informacija bus pateikta tuomet, kai tai leis proceso eiga.
Kur dingo Blaser, galandinimo naujovės ir metaliniai batai. JAGD & HUND 2 diena
Išėjo naujausias žurnalo Medžioklė numeris, kurį galima įsigyti prenumeruoti.lt

Skaitykite plačiau ir prenumeruokite žurnalą Medžioklė!




