Kartais laukiniai gyvūnai nustebina net ir daug mačiusius žmones. Taip nutiko ir Šakių socialinių paslaugų centro darbuotojai, kuri, atvykusi pas paslaugų gavėją, rado prie pietų stalo netikėtą svečią – jauną stirniną.
Centro socialiniuose tinkluose šis įvykis aprašytas su humoru. Kol namų šeimininkė ramiai pietavo, į kiemą ir prie namų užsuko smalsus laukinis svečias. Darbuotojai juokavo, kad tądien atsirado dar vienas labai motyvuotas „paslaugų gavėjas“, nors jis neturėjo nei dokumentų, nei teisės į socialines paslaugas. Stirninas elgėsi ramiai, smalsiai uostinėjo aplinką ir, panašu, tikėjosi paragauti pietų.
Nors tokie vaizdai atrodo mieli ir kelia šypseną, specialistai primena, kad laukinių gyvūnų artumas žmogui nėra geras ženklas.
Jauni gyvūnai, ypač tie, kurie buvo žmonių šerti arba priprato prie žmogaus artumo, gali vis dažniau sugrįžti į gyvenvietes ieškodami maisto. Toks elgesys ilgainiui tampa pavojingas tiek pačiam gyvūnui, tiek žmonėms. Prie žmonių pripratę laukiniai gyvūnai praranda natūralų atsargumą, dažniau pasirodo keliuose ir gyvenvietėse, todėl didėja eismo įvykių rizika.
Šiuo metu vyksta stirnų ruja. Šiuo laikotarpiu stirninai tampa gerokai aktyvesni ir agresyvesni, gina savo teritoriją bei pateles. Yra žinoma ne vienas atvejis, kai rujos metu stirninas puolė žmogų, todėl net ir iš pirmo žvilgsnio ramus gyvūnas gali staiga tapti pavojingas.
Gamtos specialistai ragina niekada nebandyti prisivilioti laukinių gyvūnų, jų nešerti, nepratinti prie žmogaus ir jokiu būdu nesinešti į namus rastų jauniklių. Daugeliu atvejų atrodo, kad jauniklis yra paliktas, tačiau jo motina būna netoliese ir netrukus sugrįžta. Žmogaus įsikišimas dažnai padaro daugiau žalos nei naudos.
Didžiausia pagalba laukiniams gyvūnams – palikti juos gamtoje ir leisti išsaugoti natūralų atsargumą žmogaus atžvilgiu. Būtent toks elgesys padeda apsaugoti ir gyvūnus, ir pačius žmones.
57 000 gyvūnų mažiau. Kanopiniai nyksta ar pasikeitė apskaitos tvarka? Pokalbiai apie medžioklę #89
Nepraleisk! Išleistas naujas žurnalo numeris

Naujausias žurnalo priedas – MEDŽIOKLINIS ŠUO




