Medžioklės reikmenys

Nepasikliauk akimis – ATN tolimatis su balistiniu skaičiuotuvu0

Atvirai sakant, kadaise maniau, kad tolimačių, kaip atskirų prietaisų, likimas yra nulemtas, t. y. juk optiniai taikikliai ir žiūronai turi integruotus tolimačius. Taigi nemačiau priežasties nešiotis į medžioklę dar vieno prietaiso. Kai Skyhunter.lv pasiūlė man pažaisti su nauju tolimačiu, buvau nusiteikusi gana skeptiškai. Vis dėlto pasirodė, kad aš per greitai nurašiau tokių prietaisų naudą.

Pirma, savo akimis pasikliauti negalima. Tik labai apytikriai. Retas kuris iš akies gali pasakyti, kad objektas yra už 250 ar 300 metrų. Bokštelyje pradėjau matuoti atstumą iš akies, o paskui išmatavau tolimačiu – klysdavau kone kaskart. Tai, kas atrodė arti, pasirodė toliau, o tai, kas atrodė labai toli, iš tiesų buvo arčiau. Žinoma, šaunant iš iki 200 metrų nuotolio tinkamai prišaudytu karabinu, tolimatis su balistiniu skaičiuotuvu didelės reikšmės neturi. Užtat įvertinti nuotolį lauke yra įdomu.

Sėdėjau bokštelyje priešais didelį lauką. Dešinėje – ąžuolas, už jo – kitas bokštelis. Automobilį palikau už lauko, toli nuo bokštelio. Kairėje pusėje labai arti buvo krūmynai – už 70 metrų. Galėjau įvertinti atstumą iki trijų objektų – automobilio, ąžuolo ir bokštelio. Jau nuo pat pradžių nustebino, kad šis tolimatis toks lengvas – tik 152 gramai. Taip pat patiko 6 kartų didinimas, leidęs labai kokybiškai stebėti lauką, neišsitraukus žiūronų. Pirmas pojūtis – per tolimačio lęšį viskas atrodo gerokai arčiau.

Antras didelis šio tolimačio privalumas, išskiriantis jį iš kitų, kurie tik matuoja, yra integruotas balistinis skaičiuotuvas. Į programą ATN Ballistic Calculator įvedus visą reikiamą informaciją apie amuniciją ir taikiklį, tolimačiu galima tiksliai sužinoti, kelių spragtelėjimų korekcijos reikia šaunant konkrečiu nuotoliu. Išmatuoji atstumą, Bluetooth ryšiu informacija perduodama į programą, kuri parodo, kiek reikiamai korekcijai reikės spragtelėjimų. Vis dar aktualus klausimas, ar Lietuvos sąlygomis šaudymo atstumai yra pakankamai dideli, kad tokios galimybės reikėtų, tačiau, kita vertus, lapių medžioklėje žiemą didžiausiu nuotoliu ši funkcija leis pataikymo vietą ne spėlioti, o nustatyti tiksliai. Tai yra daug etiškiau medžiojamojo gyvūno atžvilgiu.

Verdiktas

Malonus ir lengvas. Jeigu šis produktas būtų didesnis ir sunkesnis, nemanau, kad rinkčiausi jį nešiotis. Bet galimybė tiksliai nustatyti atstumą, naudotis šio įrenginio 6 kartų didinimu ir, be to, gauti balistinį skaičiuotuvą yra įdomi ir įvertintina.

Laser Ballistics 1500 specifikacijos

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.