Patirtis

Naujame žurnalo priede: Atrankinė elninių medžioklė. Kokius reikalavimus kelia teisės aktai?0

Nuotrauka: Kostas Slivskis

Tauriųjų elnių ir kitų elninių patinų medžioklė turbūt yra aktualiausia medžioklės tema Lietuvoje. Keičiantis nuomonėmis dėl atrankos principų ir jų būtinybės, tarp ginčo dalyvių kaskart įsižiebia ugnis.

Nuo 2021 m. kovo 6 d. liberalizuotos elninių patinų – briedžių, tauriųjų elnių, danielių ir stirninų – medžioklės nuostatos, panaikinant draudimą medžioti labai perspektyvius ir perspektyvius patinus. Taip Lietuva dar vienu žingsniu medžioklėje priartėjo prie ES ir Amerikos elninių medžioklės kultūros.

Elninių atrankinės medžioklės nuostatų projektą Aplinkos ministerija pradėjo derinti 2020 m. sausio 31 d., pakoregavo 2020 m. lapkričio 9 d. ir po daugiau nei metų derinimo patvirtino 2021 m. kovo 6 d., prieš stirninų medžioklės pradžią.

Dabar medžiotojų klubai gali laisvai spręsti, kaip įgyvendinti rekomendaciją nemedžioti labai perspektyvių ir perspektyvių elninių, nes draudimas panaikintas.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių ir (ar) kitų medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą, tačiau atrankos rekomendacija nėra reikalavimas, todėl aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai nuo 2021 m. kovo 6 d. nebeturi teisinio pagrindo bausti ar įspėti net labai perspektyvų ir perspektyvų elninį sumedžiojusį medžiotoją.

Plačiau skaitykite naujajame žurnalo priede – Medžiojamieji gyvūnai – Kanopiniai!

Susiję straipsniai

Žurnalas Medžioklė dabar ir TikTok!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.