Patirtis

Minint Vilniaus įkūrimo 700 metų jubiliejų sostinės gatves užplūs minios medžiotojų0

Nuotrauka: LMD

Šių metų rugsėjo 17 d. Lietuvos medžiotojų draugija (LMD) organizuoja visų medžiotojų šventę – pasirodymą visuomenei Vilniuje todėl visų medžiotojų organizacijų nariai kviečiami dalyvauti. Šventės formatas – medžioklinių automobilių paradas su vėliavomis Vilniaus gatvėmis.

Šventė skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui ir Vilniaus įkūrimo legendai, kad Vilnius buvo įkurtas po Karališkos tauro medžioklės.

“Pagal registracijos duomenis planavom apie 40 automobilių o gali gali būti ir daugiau. Deja Vilniaus policija neturi resursų palydėti automobilių parado per miestą, todėl šiek tiek keičiame programą ir laiką”,– sakė LMD vadovas Gediminas Vaitiekūnas.

Susirinkimo vieta – Vilniuje, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio ( Bernardinų ) kieme, įvažiavimas per Maironio ir Šv. Brunono Bonifaco gatves. Susirinkimo pradžia 13:00 val., rugsėjo 17 d. ( sekmadienį ).

13:30 – 45 pėsčiomis, su vėliavomis, medžiotojai pajudes iš Bernardinų kiemo Šv. Brunono Bonifaco, Maironio, Šv. Mykolo, Pilies, Šventaragio gatvėmis. Paradas sustos prie paminklo Gediminui.

14 val. Vilniaus medžioklinių ragų orkestro koncerto Vilniečiams ir miesto svečiams. Fotografaimas.

Paskui visi pareis atgal pas Bernardinus, kur suplanuotas šventinis vaišės visiems susirinkusiems – kepta elniena.
Renginio eigoje, žinoma, numatomi šventiniai pasisakymai, diskusijos.. Renginio pabaiga apie 17.00 val.

Vilniaus miesto įkūrimo legenda – Gedimino sapnas

Vieną kartą Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas išvyko medžioti už dešimties mylių nuo tuometinės savo sostinės Trakų.

Medžioklė buvo sėkminga – kunigaikštis užtiko didžiulį žvėrį, taurą, ir jį užmušė.

Kadangi buvo labai vėlu grįžti į Trakus, kunigaikštis Gediminas sustojo Šventaragio slėnyje ir čia apsinakvojo. Tenai miegodamas, jis susapnavo, kad ant kalno stovi didžiulis geležinis vilkas, o jame staugia tarytum šimtas vilkų.

Pabudo iš miego kunigaikštis ir tarė savo žyniui, vardu Lizdeika: “Susapnavau keistą sapną”, ir nupasakojo viską, kas jam sapne buvo pasirodę. Lizdeika buvo vyriausias pagonių kunigas. Jis Gediminui tarė: “Didysis kunigaikšti, geležinis vilkas reiškia: sostinė čia stovės, o staugimas jo viduje – tai, kad jos garsas sklis po visą pasaulį”.

Susiję straipsniai

Ir didysis kunigaikštis Gediminas tuoj rytojaus dieną, nebeišvykdamas, pasiuntė žmonių ir įkūrė vieną pilį Šventaragyje – Žemąją, o antrąją – ant didelio kalno, ir toms pilims davė Vilniaus vardą. Šaltinis čia.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv