Patirtis

Medžiotojai svarsto: vienytis ar ne0

Nuotrauka: iš archyvo

Šaltinis: ukininkopatarejas.lt

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) kreipėsi į giminingas organizacijas su pasiūlymu integruotis į LMŽD veiklą.
Vasario 17 dienos raštu LMŽD kreipėsi į giminingas organizacijas: Lietuvos medžiotojų sąjungą „Gamta“, Sūduvos medžiotojų sąjungą bei Lietuvos medžiotojų draugiją.

Kreipimasis pavadintas taip: „Dėl siūlymo medžiotojus vienijančioms organizacijoms pagrįstomis ir visomis pusėmis naudingomis sąlygomis integruotis į LMŽD struktūrą“.

Įvardijamas tikslas – vieningas ir girdimas Lietuvos medžiotojų balsas visuomenėje ir teisėkūroje.

Teigiama, kad susivienijusios medžiotojų bendruomenės balsas būtų geriau girdimas tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Lietuva esanti nedidelė valstybė, turinti tik apie 30 tūkst. teisę medžioti asmenų.

„Tokiai mažiai šaliai kaip Lietuva nėra racionalu ir neefektyvu turėti tokią gausią medžiotojų vardu veikiančių ir skirtingas pozicijas turinčių organizacijų“, – sakoma kreipimesi. Kartu primenama, kad didžiosios Europos šalys – Švedija, Suomija, Vokietija, Prancūzija ar kaimyninė Lenkija – turi tik po vieną medžiotojų interesams atstovaujančią organizaciją.

2019 metų lapkričio 7 d. Lietuvos medžiotojų organizacijos pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją, tačiau ji nedavė rezultatų, nebuvo įgyvendinta.

LMŽD medžiotojų organizacijas kviečia prie derybų stalo susirinkti jau šią savaitę, ketvirtadienį, „ar kitu sutartu laiku ir aptarti bendros veiklos galimybės „narystės LMŽD pagrindu“.

Susiję straipsniai

Socialiniuose tinkluose medžiotojai keičiasi nuomonėmis. Girdėti ironiškų balsų – esą sukurtos demokratiškos organizacijos vėl yra viliojamos į „sovietų sąjungą“. Kiti pasvarsto, kad LMŽD yra pasikeitusi vadovybė, bet vis tiek kliūva siūlomas bendradarbiavimas lydere pripažįstant LMŽD, į ją integruojantis.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.