Patirtis

LMŽD pavasario trofėjų apžiūrų grafikas0

Nuotrauka: iš archyvo

Atėjo pavasaris. Medžiotojams tai reiškia naują, bet labai malonų rūpestį – jie turi pasiruošti trofėjų apžiūroms ir įvertinimui, kaip tai numato Medžioklės taisyklės. Didžiausia šalies medžiotojų organizacija – Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja trofėjų apžiūras visuose didžiuosiuose miestuose ir visuose regionuose.

Vadovaujantis Medžioklės LR teritorijoje taisyklių 46 punktu, medžiotojas, sumedžiojęs elninius žvėris, jų ragus su kaukole ir apatiniu žandikauliu, o sumedžiojęs vilką, – jo kaukolę, pasibaigus medžioklės sezonui, pristato į medžioklės trofėjų apžiūrą.

Per medžioklės sezoną sumedžiotų medžioklės trofėjų apžiūras organizuoja medžiotojų asociacijos, vienijančios medžiotojų klubus ir būrelius. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos rajoninės draugijos/skyriai 2023-2024 m.

Medžioklės sezono metu sumedžiotų medžioklės trofėjų apžiūras rajonuose vykdys š. m. balandžio – birželio mėnesiais.

Medžioklės trofėjų apžiūrų metu ar po jų, medžioklės trofėjai pretenduojantys į medalinės vertės apdovanojimą, bus vertinami (matuojami) pagal CIC metodiką. Medalinės vertės trofėjų autoriai, medaliais ir diplomais bus apdovanojami sekančioje LMŽD Respublikinėje medžioklės trofėjų parodoje, organizuojamoje kas treji metai.

Iš archyvo. Kaip veiks nauja trofėjų apžiūrų tvarka? Pokalbiai apie medžioklę #34


Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv