Patirtis

LMS Gamta kreipimasis į Seimo ir Aplinkos Apsaugos komiteto narius0

Nuotrauka: iš archyvo

LMS “Gamta” iki šiol tyliai dirbo, siekdama įteisinti teisėtus medžiotojų lūkesčius. Tačiau puolimas prieš medžiotojų bendruomenę didėja.

Gražu, tik miško “Skerdyklose” didėja žvėrių skaičius, nenumaldomai didėja medžioklės kultūra ir europietiškas supratimas apie populiacijų valdymą. Šiandien eilinį kartą, tik jau ne tyliai, kreipėmės į visus Seimo narius:

Gerbiami Lietuvos Respublikos Seimo ir Aplinkos apsaugos komiteto nariai.

Kreipiuosi į Jus 7000 Lietuvos medžiotojų sąjungos "Gamta" narių vardu, prašydamas Jus suprasti mus, bei medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje neišvengiamumą ir, savo sprendimuose, nesivadovauti tik vieno asmens – populisto asmeninėmis ambicijomis, parodyti, kad jis, buvęs AA viceministras, yra “aukštesnis”; bei protingesnis už buvusius, esamus ir būsimus LR Aplinkos ministrus. Todėl, jo nuomone, būtina atimti iš AM teisę nustatyti leidžiamus ar draudžiamus naudoti medžioklėse įrankius ar priemones, įrašant juos LR Medžioklės įstatyme.

Naktinių taikiklių įteisinimo priežastys yra labai paprastos:
– technologijos nenumaldomai žengia į priekį ir mes privalome jas naudoti teisingai, juk nevažinėjame į darbą arklių traukiamais vežimais ar nekalbame laidiniais telefonais
– akivaizdūs teigiami tarptautiniai naktinių taikiklių naudojimo pavyzdžiai
– pakitęs medžiotojų medžiojimo kultūros lygis, ką įrodo pastoviai didėjantis kanopinių žvėrių ir plėšrūnų skaičius Lietuvoje
– pastoviai didėja žvėrių daroma žala žemės ir miškų savininkams, o valstybė permetė žalos atlyginimo funkcijas medžiotojams, tuo pačiu sunkindama populiacijų reguliavimo galimybes
– mažinama madžiojamųjų gyvūnų sužeidimo ir kančių galimybė
– Aplinkos apsaugos departamentas turi modernias kontrolės priemones, termovizorius ir dronus, galinčius užtikrinti kontrolės funkcijas ištisą parą.
– ruošiamas elektroninis medžioklės lapas, užtikrinantis medžiotojo buvimo vietos ir medžioklės rezultatų kontrolę,
– asmenys, eskaluojantys naktinių taikiklių draudimą, akivaizdžiai skaldo Lietuvos visuomenę, pateikia tiesos neatitinkančią informaciją, tuo pačiu menkina valstybės autoritetą tarp kitų ES valstybių
– karas Ukrainoje parodė, kad naktiniai taikikliai yra patys reikalingiausi snaiperių veiksmuose. Taigi menkindami medžiotojų galimybę ginti Lietuvos valstybę, mes sistemingai mažiname jos galimybę gintis galimo karo akivaizdoje.

Pripažįstame, kad visuomenei nebuvo pateikta teisinga informacija apie naktinių taikiklių naudojimo privalumus atsižvelgiant į gyvūnų gerovę ir pačių gyventojų saugumą, taip pat tenka pripažinti, kad medžiotojų bendruomenėje pasitaiko tam tikrų medžioklės taisyklių pažeidėjų, bet tai nėra sistema, o pavieniai įvykiai, su kuriais pati medžiotojų bendruomenįė stengiasi kovoti.

Susiję straipsniai

Kiekvienais metais mašinos mirtinai sužaloja ar pasmerkia ilgam kankinimusi tūkstančius gyvūnų, tačiau kažkodėl nė vienas Seimo narys ar Žaliasis nepradėjo važinėti dviračiu ir neagituoja uždrausti transporto priemones.
Gerbiami LRS ir AAK nariai, parodykite pasitikėjimą medžiotojais ir leiskite mūsų bendruomenei tobulėti, bei atlikti mums patikėtas funkcijas sukeliant laisvėje gyvenantiems gyvūnams kuo mažiau kančių ir streso, kas yra numatyta ir Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme.
Ačiū!

Pagarbiai, LMS “Gamta” prezidentas Raimondas Ribačiauskas

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv