Medžioklės reikmenys

VIDEO+FOTO! Ledinis lietus, protestuotojai stoja kelyje ir ginklų naujienos. “Medžioklės” kelionė į JAGD & HUND0

Šių metų kelionė į didžiausią Europos medžioklės parodą JAGD&HUND Dortmunde buvo tai, kas sunkiai telpa bet kokiose fantazijos ribose. Kelyje mūsų automobilis pranešė, kad jam reikalingas servisas, tačiau tuo metu Lietuvoje mums nepavyko rasti nė vieno serviso, kuris būtų pasirengęs padėti. Į pagalbą atėjo Lenkijos medžiotojai.

Kol laukėme automobilio, prasidėjo baisus ledinis lietus, kurį, ko gero, prisimena kiekvienas iš jūsų. Galbūt likimas vis dėlto buvo mūsų pusėje, priversdamas sustoti nenumatytam pitstopui. Kai iš Augustavo Lenkijoje tęsėme kelionę, visas greitkelis buvo padengtas šviežiu juoduoju ledu. Pakeliui matėme ne vieną eismo įvykį, tačiau gana greitai pasirodė kelio priežiūros tarnybų technika, dosniai barstanti druską. Apledėjusį ruožą įveikėme maždaug 20 kilometrų per valandą greičiu, o išvažiavę į magistralę galėjome tęsti kelionę įprastu tempu.

Žvelgiant pro langą atsivėrė sunkiai patikimas vaizdas. Visi laukai buvo padengti ledu taip, kad jų paviršiuje atsispindėjo net mediniai namai. Tokia ledo danga ypač pavojinga stirnoms. Prie greitkelio nusukimų pakelėse stovėjo nuo kelio nuslydę automobiliai ir autobusai, nebegalėję tęsti kelionės.

Iš viso kelyje praleidome lygiai parą. Prie pat parodų rūmų susidūrėme su protestuotojais, kurie protestavo prieš trofėjų įvežimą į Vokietiją. Kas su jais vyko vėliau, pamatysite vaizdo įraše. O tuomet jau patekome į parodų sales ir galėjome pasinerti į didžiausią Europos medžioklės parodą.

JAGD & HUND yra didžiausia medžioklės ir gamtos paroda Europoje, kuri kasmet vyksta Dortmundo parodų centre Messe Dortmund Vokietijoje. 2026 metų paroda vyko nuo sausio 27 iki vasario 1 dienos ir sutraukė dešimtis tūkstančių medžiotojų, gamtos mylėtojų ir specialistų iš viso žemyno.

Renginys išsiskiria tuo, kad daugiau nei 700 dalyvių iš 36 šalių pristatė naujausius medžioklės įrangos, ginklų, aksesuarų, drabužių, optikos ir kitų produktų sprendimus – nuo žinomų gamintojų inovacijų iki naujų prekių, skirtų tiems, kurie domisi medžiokle ir gamta.

Parodoje taip pat buvo gausu parodomųjų programų, profesionalių paskaitų ir meistriškumo konkursų. Vienas iš išskirtinių akcentų – tradicinis elnio rago kvietimo (hirschrufer) konkursas, kurio metu geriausi šios technikos žinovai varžėsi tarpusavyje, ir jagdhundų pasirodymai su parodymais, kaip šie šunys dirba medžioklėje.

JAGD&HUND 2026

Be produktų ir parodomųjų programų, parodos lankytojams buvo siūlomos kulinarinės patirtys per Wild Food Festival, kur profesionalūs virėjai pristatė žvėrienos gaminimo meną bei praktinius patarimus.

Dalies lankytojų nuomone, paroda puikiai atspindi medžioklės bendruomenės dinamiką ir inovacijas, o daugumą dalyvių renginys paliko patenkinamais įspūdžiais – apie 90 % lankytojų ir renginių dalyvių vertino parodą teigiamai ir planuoja dalyvauti ateityje.

Kol kas oficialus JAGD & HUND 2026 parodos lankytojų skaičius dar nėra paskelbtas. Organizatoriai tradiciškai galutinius apibendrinimus pateikia praėjus kelioms savaitėms po renginio pabaigos. Vis dėlto jau parodos metu buvo akivaizdu, kad lankytojų srautas išliko labai didelis ir panašus į ankstesnius metus.

Palyginimui, 2025 metais JAGD & HUND parodą Dortmunde aplankė apie 80 000 lankytojų, o renginyje dalyvavo keli šimtai dalyvių iš daugiau nei 30 šalių. Šiemet, sprendžiant pagal užimtus paviljonus, žmonių srautus ir dalyvių aktyvumą, paroda išlaikė savo, kaip didžiausio medžioklės renginio Europoje, statusą.

Išėjo naujausias žurnalo Medžioklė numeris, kurį galima įsigyti prenumeruoti.lt

Susiję straipsniai

Skaitykite plačiau ir prenumeruokite žurnalą Medžioklė!

LA.lv