Patirtis

Kur ir kokioje medžioklėje dar galima naudoti švininius šratus?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Kaip dauguma medžiotojų jau žino, nuo šių metų pavasario (balandžio 1 d.) įsigaliojo draudimas medžioti paukščius su švininiais arba švino junginių turinčiais šratais. Pagrindinis šio draudimo tikslas yra mažinti švino daromą žalą gamtoje. Lietuva buvo viena pirmųjų ES šalių, priėmusi šį medžiotojams ir šaudykloms skausmingą sprendimą.

Medžioklės taisyklių pakeitimai, reglamentuojantys šį draudimą, buvo patvirtinti 2018 m., o įsigaliojo 2021 m. Medžiotojams buvo duotas trejų metų terminas atsisakyti švininių ar švino junginių turinčių šaudmenų. Kas to nepadarė, dar yra keli švininių šaudmenų panaudojimo būdai: švininiai ar švino junginių turintys šaudmenys gali būti naudojami šaudyklose (iki 2023 m.); švininius šratus vis dar galima naudoti kiškių ir plėšrūnų medžioklėje; šaudmenis galima perduoti teritorinei policijos įstaigai, kuri pasirūpins jų saugiu nukenksminimu ir perduos utilizuoti.

Numatoma, kad nuo 2023 m. įsigalios ribojimai, kad šaudyklose, esančiose netoli šlapynių, švininės amunicijos naudoti irgi nebus galima. Taigi, medžiotojai per daugiau nei metus turi galimybę švininius šratus sunaudoti šaudyklose. Nesunaudotą švininių šratų amuniciją, netinkamą kiškių, bebrų, ondatrų ar plėšrūnų medžioklei, reikės pristatyti policijos įstaigose utilizacijai.

Susiję straipsniai

Pažymėtina tai, kad švininius šratus, tinkamus kiškių, plėšrūnų ar graužikų medžioklei, galima naudoti, tačiau jų kaunamoji galia ir energija turi užtikrinti garantuotą medžiojamojo gyvūno sumedžiojimą. Apie tai niekur neparašyta ir nereglamentuota, tačiau medžiotojai medžiodami gyvūnus visais atvejais turi elgtis humaniškai.

Gražių akimirkų medžioklėse!

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv