Paauglė turistė žuvo užpuolus lokiui, kai įsiutęs gyvūnas ją nusitempė ir numetė 330 pėdų žemyn nuo uolos, kai ji su vaikinu buvo išvykusi į žygį Rumunijoje, ražo portalas dailymail.co.uk.
Neįvardyta 19-metė antradienį žygiavo Bučegio kalnuose centrinėje Rumunijoje, netoli Brašovo miesto, kai jos išsigandusio partnerio akivaizdoje ją sugriebė meška.
Pasak nukentėjusiosios draugo, lokys pirmiausia griebė paauglei už kojos ir nusitempė ją nuo tako, o paskui numetė 330 pėdų (metrinėje sistemoje – 100,5 metro) žemyn nuo uolos.
Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai rado riaumojantį žvėrį, besisukantį aplink kūną. Agresyvus plėšrūnas bandė juos užpulti ir buvo nušautas.
Aukos draugas, kurio tapatybė taip pat neatskleidžiama, tapo siaubingo išpuolio liudininku, tačiau nenukentėjo.
Jis pasakojo “Stirile Pro TV” televizijai, kad kartu su savo mergina kopė link Spumošos krioklio, kai ant tako pasirodė lokys.
Jis sakė: “Tai buvo netikėta. Bandžiau išgąsdinti mešką, bet atsitiko nelaimė. Geriau būčiau norėjęs, kad tai būčiau aš”.
Jis sugebėjo išsigelbėti, priduriama pranešime, o atvykus gelbėtojams buvo rastas šoko būsenos.
Kalbėdamas CNN televizijos kanalui “Antena 3”, šalies kalnų gelbėjimo tarnybos “Salvamont Romania” prezidentas Sabinas Corniou sakė: “Remiantis mūsų turima informacija, lokys užpuolė jauną moterį ant tako, nusitempė ją į šalia tako esančią augmeniją, o kažkur šioje augmenijoje numetė ją į prarają ir ten nukrito. Lokys nusileido paskui ją.
Ar naktinė medžioklė gali būti pavojinga? Prie medžioklės bokšto priartėja lokys
Mano kolegos nusileido į prarają, kur, deja, aukos patirti sužalojimai buvo nesuderinami su gyvybe, – pridūrė jis.
Kalbėdamas su kita žiniasklaidos priemone, EuropaFM, Cornoiu sakė: “Tai situacija, su kuria anksčiau nesame susidūrę. […] Esame turėję situacijų, kai gyvūnai ateidavo, grasindavo, reikalaudavo maisto ir reikšdavo norą ką nors gauti.
Bet čia, atrodo, jau kalbame apie tiesioginį puolimą, o tai meškoms nebūdinga. Reikia tiksliai išsiaiškinti, kas tam turėjo įtakos. Gal karštis, gal kokia nors liga, kuria serga gyvūnas. Reikia tiksliai pamatyti, kas taip radikaliai pakeitė jo elgesį, kad atsitiko tokie įvykiai”.
Tuo tarpu Rumunijos ministras pirmininkas ketina sukviesti įstatymų leidėjus į neeilinę parlamento sesiją, kurioje bus ieškoma būdų, kaip po tragedijos užkirsti kelią meškų išpuoliams.
Rumunijoje gyvena didžiausia Europoje rudųjų lokių populiacija – maždaug iki 8 000 – už Rusijos ribų.
Marcelis Ciolacu trečiadienį žurnalistams sakė, kad jis sukvies politikus po atostogų, kurios prasidejo birželio pabaigoje ir tęsiasi iki rugsėjo pradžios. Jis nepatikslino, kada vyks neeilinė sesija, tačiau sakė, kad siekiama susitarti dėl priemonių, skirtų didelės rizikos teritorijoms, ber yra ai;sku, kad: “Rumunijoje nebus laisvai šaudomos meškos, – sakė jis.
Vietos žiniasklaida nuolat praneša apie meškų išpuolius prieš žmones ir gyvulius. Daugeliu atvejų žmonės buvo sužeisti, o ne nužudyti.
Kovo mėn. aplinkos ministras teigė, kad per pastaruosius 20 metų meškos nužudė 26 žmones.
2021 m. vyriausybės nutarimu miestų ir miestelių valdžios institucijoms suteikta teisė medžioti į žmonių sodus ir namus įsibrovusius lokius, jei bandymai juos išvyti ar perkelti į kitą vietą buvo nesėkmingi.
Jie taip pat teigė, kad išpuolių padaugėjo dėl žmonių elgesio, nes gyvūnų buveinėms grėsmę kelia statybos, miškų kirtimas ir klimato kaita. Daugelį lokių taip pat privilioja miestų pakraščiuose esantys šiukšlynai ir turistų paliktas maistas.
Vyriausybės duomenimis, Rumunijos Karpatuose gyvena apie 8 000 rudųjų lokių. Tai antra pagal dydį meškų populiacija Europoje po Rusijos.
Pasaulio gyvūnų fondas teigė, kad 2016-2021 m. Rumunijoje dėl meškų užpuolimų žuvo 14 žmonių ir 158 buvo sužeisti.
Ši ataka įvykdyta praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai pagyvenusią britų turistę, viešėdama Rumunijoje nuleidusią automobilio langą, kad pasidarytų asmenukę su ja, sudraskė žiaurus lokys.
Rumunijos aplinkos ministras Mircea Fechet ragino nustatyti didesnes lokių sumedžiojimo kvotas, kad būtų išvengta žiaurių išpuolių.