Medžioklės reikmenys

Bandymas. Kaprizingos miško kameros0

Nuotrauka: iš archyvo

Metų pradžia, sausio 2 d. – viskas kone absoliučiame lokdaune, parduotuvės nedirba. Jau trečią valandą sėdžiu prie stalo, užversto miško kameromis. Prieš mane – dvi Burrel S12 HD + SMS3 ir viena Spypoint. Nė vienos iš trijų paleisti nepavyko. Be to, vieną iš senųjų kamerų nuvežiau į servisą, o dar vieną – irgi seną – kažkam atidaviau.

Regis, šiuo laikotarpiu būtų galima ramiai išbandyti miško kameras, bet paleisti nepavyko nė vienos. Juo labiau siutina užrašas ant Burrel kameros dėžės: Easy to use (iš angl. „lengva naudoti“). Kur jau ten!

Pardavėjas bandė situaciją spręsti patarimais, bent jau pavyko pasiekti, kad Burrel S12 HD + SMS3 siųstų pranešimus apie vaizdo įrašą, tačiau neatėjo nė viena nuotrauka. Turėjau dvi SIM korteles su specialia paslauga miško kameroms. Galų gale paskambinau operatoriui.

Išaiškinus situaciją šis pasakė: „Pabandykite kamerą išjungti ir įjungti“. Jeigu būčiau animacinio filmuko veikėja, iš ausų man veržtųsi dūmai… Trys valandos junginėjant, kaitaliojant nustatymus, skambinėjant prekybininkui, skaitant instrukcijas – operatoriaus pasiūlymas buvo tarsi paskutinis lašas. Kadangi konkretus darbuotojas negalėjo padėti, pažadėjo, kad informacija bus perduota kažkokiam specialistui ir man paskambins.

Video. Kas linkęs lankytis gyvūnų viliojimo vietoje

Nereikia nė sakyti, kad šio skambučio laukiu iki šiol. Galų gale ištraukiau SIM kortelę iš jau kelerius metus naudotos Dörr kameros. Ir – stebuklas! Nuotraukas pradėjo siųsti ir Burrel! Matyt, konkrečioms SIM kortelėms buvo parinkta netinkama paslauga, kurios kameros „nesuprato“. Gerai, vadinasi, klausimas išsprendžiamas.

Aišku, liko dar viena kamera – Spypoint Link-Micro-LTE-I4UC, kuriai nereikia mano pirktos SIM kortelės. Pagal instrukcijas parsisiunčiau programėlę, susikūriau profilį ir nuskenavau kameros QR kodą. Komplekte radau ir MicroSD kortelę. Kol kas viskas gražu. Bandau sujungti programėlę su kamera ir… Connection failed (iš angl. „sujungti nepavyko“). Vėl piktas veidelis ir dūmai iš ausų… Gerai, giliai atsidūstu ir nuskenuoju QR kodą, jungiu. Nieko neišeina. Na, kaip taip gali būti?

Spypoint Link-Micro-LTE-I4UC
Nuotrauka: iš archyvo

Paprastai mėgstu pabandyti pati suprasti, ar įrenginiu naudotis lengva neskaitant instrukcijos. Iki šios vietos viskas buvo labai paprasta! Po trečio bandymo, ištrynusi ir vėl parsisiuntusi programėlę, padariau išvadą – teks skaityti instrukciją. Dar po kurio laiko supratau, kad įdėjau netinkamą SD kortelę. Pasirodo, kameroms netinka didesnės nei 32 GB talpos SD kortelės, o aš turėjau 64 GB talpos. Vadinasi, ir šios kameros paleidimą reikia atidėti, nes nuvykti į parduotuvę tinkamos kortelės tuo metu buvo neįmanoma.

Internetinėje parduotuvėje radau reikiamą kortelę ir užsisakiau iškart dvi. Pirmą darbo dieną, kai kažkas pradėjo veikti, nuvykau į parduotuvę atsiimti užsakymo. Viskas prasidėjo nuo to, kad mane iškeikė už tai, jog nepasiėmiau pirkinių krepšelio. Atleiskite, nepamačiau užrašo! Tada pardavėjas pradėjo man skaityti moralus už neatsakingą elgesį. Tuo metu atrodė, kad šis miško kamerų bandymas virto ne įdomiu ir maloniu procesu, o kažkokiu stresu. Pagaliau su naujomis SD kortelėmis ir mintimi niekada negrįžti į šią parduotuvę išvažiavau. Bandymą galima pradėti.

Bandymas

Iš viso išbandžiau beveik dešimt skirtingų gamintojų ir modelių kamerų – skirtingų sistemų, skirtingų pardavėjų. Penkios kameros siunčia žinutes arba leidžia tiesiogiai stebėti, kas vyksta, o dvi kameros nesiunčia. Visos, išskyrus vieną, turi vaizdo įrašymo funkciją. Dvi Burrel S12HD – SMS3 kameros, Minox DTC 550, Dörr Snapshot, Boly Guard BG584, Spypoint Link-Micro-LTE-I4UC, taip pat Boly Guard SG520-24mHD buvo naudojamos vienoje vietoje, atsiliepimą apie Burrel Edge HD+4G pateikė Kataryna Šterna, o apie dar vieną iš kamerų gerų atsiliepimų sulaukėme.

Kameras įrengiau vietose, kur jau kuris laikas stovi druskos laižyklos, taip pat viliojimo vietose. Dar rudenį ten pastebėjome šernų, dažnai svečiuojasi ir stirnų. Trečioje vietoje kelerius metus yra lapių viliojimo vieta, kurioje paprastai lankosi smulkieji plėšrūnai: lapės, mangutai, kiaunės, valkataujančios katės ir kaimyniniai šunys. Taigi buvo didelė tikimybė, kad kameromis pavyks ką nors užfiksuoti.

Pirmoje vietoje, kur pastatėme Burrel S12HD – SMS3, palikome saldų medaus gardėsį ir sūrų kukurūzinį laižalą, taip pat pabėrėme šiek tiek obuolių iš sodo. Obuolių ten būdavo ir anksčiau, bet visi labai greitai pradingdavo. Toje vietoje pastatyta Minox DTC 550 kamera be siuntimo funkcijos paskutiniu metu nieko nefiksavo, todėl susidarė įspūdis, kad kamera sugedo. Labai tikėjomės, kad prieš naująją kamerą galbūt pasirodys šernų ar bent kokia stirna.

Antroje vietoje prie druskos stulpo, kur druska baigėsi ir naujos nepadėjome dėl apribojimų, palikome du kukurūzinius laižalus ir kelis obuolius, tikėdamiesi, kad ir čia galėtų pasirodyti koks nors kanopinis, ir pastatėme kamerą Spypoint Link-Micro-LTE-I4UC. Aišku, kai ko nors labai nori, tai neišsipildo. Rezultatas – užfiksuotos kelios stirnos, katė, dvi lapės, o pagrindinės herojės buvo kiaunės, kurios ne tik ištisas naktis vogė obuolius, bet ir iškrito iš medžio.

Antrą Burrel S12HD – SMS3 kamerą ir Dörr Snapshot pastatėme už maždaug 500 metrų, netoli viena kitos. Dörr jau ilgus metus stovi prie plėšrūnų viliojimo vietos, o Burrel įrengėme toliau, po eglutėmis, kur buvo padėti kiaunėms gyvagaudžiai spąstai. Gyvagaudžiai todėl, kad čia labai dažnai vaikšto katės, todėl nesinorėjo nė vienos iš jų nelegaliai pagauti. Čia jau mus lydėjo sėkmė – kameros užfiksavo mangutą, lapių, kiaunių, kačių, šarkų, kaimyninių šunų. Be to, pavyko spąstais pagauti kiaunę ir tai nufilmuoti, taip pat sumedžioti niežuotą lapę ir mangutą. Čia kameros buvo iškeltos su mintimi, kad kamerai nufilmavus kokį nors plėšrūną ir gavus apie tai žinutę, galiu jį sumedžioti.

Burrel S12HD – SMS3
Nuotrauka: iš archyvo

Kiaunių jaukas ir niežuota lapė

Su kiaunėmis buvo visai įdomu. Pirmoje vietoje, kur kiaunė vogė obuolius, pastatėme spąstus, kuriuose iš pradžių padėjome saldžių obuolių, o paskui – mėsos ir net dešros. Iš pat pradžių kiaunė dingo. Kai spąstus šiek tiek perkėlėme ir į juos įdėjome mėsos, kiaunė juos ignoravo, bet obuolius vogė toliau. Pabaigoje kiaunė du kartus pavogė spąstų jauką, spąstai suveikė, bet kiaunė taip ir nebuvo pagauta. Nufilmuota, kaip ji sėdi po spąstais ir laiminga stebi aplinką.

Antroje vietoje buvo svarbu, kad į mirtinus spąstus nebūtų pagauta kokia katė. Pradžioje gyvagaudžiuose spąstuose padėjome mėsos, spąstus išpurškėme silkės dvoku, kuris puikiai maskuoja žmogaus kvapą. Jokio susidomėjimo. Tada į spąstus įdėjome dešros. Irgi jokio susidomėjimo! Galiausiai šalia jauko papyliau iš šernienos kepsnio išsiskyrusių sulčių – dėl kvapo. Tai suveikė. Nors turiu pasakyti, kad prireikė dviejų savaičių, kol kiaunė priprato prie šios vietos. Beveik kasdien ji praeidavo pro spąstus, bet pasijautė saugiai tik po to, kai prie jų priprato.

Kai kiaunė į gyvagaudžius spąstus pakliuvo ir vėliau buvo sumedžiota, tą pačią dieną atėjo dvi katės, lapė ir dar viena kiaunė, kad apuostytų, kur buvo sumedžiota pagautoji kiaunė, – turbūt visus plėšrūnus domina kraujo kvapas. Didelė staigmena buvo stirna, taip pat nusifilmavusi prie gyvagaudžių spąstų.

Vis dėlto didžiausias pasitenkinimas kilo dėl to, kad pavyko sumedžioti niežuotą lapę. Kelias dienas ji vaikščiojo palei Burrel kamerą, tada praslydo pro Dörr kamerą, bet jauko taip ir nepalietė. Ir nuotraukose, ir vaizdo įrašuose matyti, kad gyvūnas nususęs. Tik po kelių dienų pavyko ją sėkmingai sumedžioti. Apskritai šios kameros leido geriau suprasti gyvūnų elgesį, užfiksuoti labai įdomių akimirkų.

9115 Kiaunė gyvagaudžiuose spąstuose. Šioje vietoje įrengta miško kamera leido greitai konstatuoti, kad žvėrelis pagautas. Kad gyvūnas patirtų mažiau streso, svarbu, kad medžiotojas kuo greičiau jį išlaisvintų iš kančių. Todėl labai svarbu gyvagaudžius spąstus arba kasdien tikrinti (geriau – dukart per dieną), arba naudoti miško kamerą. Kamera atsiuntė nuotrauką su kiaune prie spąstų. Tada atėjo kelios lyg ir tuščios nuotraukos, užfiksuotos kamerai sureagavus į gyvūno judesius spąstuose.

Dörr Snapshot Multi Mobile 3G 16MP HD

Šią kamerą naudoju jau ilgai – nuo 2016 metų. Neskaitant kelių problemų ir beveik kasmetinio serviso, ji veikė stabiliai. Kartkartėmis būdavo kokių nors sutrikimų, kai staiga neišsisiunčia visos nuotraukos ar kas nors pakimba, bet problemų nebuvo labai daug. Vieną kamerą ilgai naudojau su akumuliatoriumi, kitą – su keičiamomis baterijomis. Prasidėjus šalčiams baterijos paprastai greitai išsikrauna, todėl prieš pasikeičiant orams geriau įdėti naujas. Kamerai galima duoti komandas trumpąja žinute, bet šią funkciją naudojau labai retai.

Pastaruoju metu prie kameros nuotraukų adresatų buvo pridėtas vienas telefonas. Reikia SIM kortelės. Su operatoriaus paslauga lengviau, nors dar iki galo nesupratau, kiek tai kainuos. Šiuo atveju naudojausi galimybe nuotraukas gauti trumpąja žinute. Nuo gyvūno nufotografavimo iki žinutės praeina kokios 15–20 sekundžių. Kamerą sulijo, apsnigo, joje kartą buvo apsigyvenę vorai, bet ji veikia toliau.

Vienas didelis minusas yra tai, kad prijungus akumuliatorių kameros negalima atidaryti. Tada geriau naudoti keturias paprastas baterijas, kad būtų galima pakeisti kameros nustatymus, kol ji atidaryta ir akumuliatorius atjungtas. Fotografuoja iš gana toli – iki kokių 20 metrų, nors ypač naktį sunku pasakyti, kas papozavo už tų 20 metrų. Iš arti objektą atskirti labai lengva. Iš karto pasakysiu, kad kamera ne iš pigiausių, bet labai patikima. Užpakalinėje dalyje yra specialios tvirtinimo vietos, kurios padeda apsisaugoti nuo vagių.

Dörr Snapshot Multi Mobile 3G 16MP HD
Nuotrauka: iš archyvo

Specifikacijos

LED bangos ilgis: 940 nm
Fotografavimo atstumas: 20 m
Vaizdo kampas: 58°
Nuotraukų raiška: 16 MP
Vaizdų siuntimas: 3G technologija, 160–320 mA
Matmenys: 146 × 115 × 67 mm
Kaina: 440 Eur

Medeine.lt

Minox DTC 550

Dar viena kamera, naudota kelerius metus. Gana patikima, nors turi savo ypatumų. Labai gera vaizdo įrašų ir nuotraukų kokybė. Didžiausias minusas – ši kamera nesiunčia nuotraukų. Turiu iš karto pasakyti, kad tam tikra prasme nuotraukų nesiunčiančios kameros jau yra praeities dalykas, nes tai reiškia, kad kamerą reikia eiti reguliariai tikrinti. Jeigu ji nustojo fotografuoti, tai pastebėsi tik nuėjęs apžiūrėti. Vis dėlto tokios nesiunčiančios kameros turi vieną pliusą – jos gerokai pigesnės. Minox siūlo ir kamerą su belaidžiu ryšiu ir programėle, bet šių modelių nesame testavę.

Vieną iš DTC 550 kamerų naudojome jau trejus metus be didesnių problemų, nors kartkartėmis reikia atnaujinti kameros gamyklinius nustatymus, nes ji staiga nustoja fotografuoti. Kamera nereaguoja į labai mažus objektus, ir tai yra gerai, nors judrią šaką vėjyje jau fotografuotų. Užpakalinėje dalyje yra specialios tvirtinimo vietos dėl saugumo.

Specifikacijos

Vaizdo įrašai: Full-HD 1280 x 720
IR blykstė: iki 15 m
Svoris: 295 g
Judesio jutiklis: iki 15 m
Baterijos: 8 vnt. AA
Kaina: 149 Eur

minox.com

Burrel S12HD – SMS3

Naudojome šią kamerą nevisą mėnesį. Neskaitant problemų pačioje pradžioje, paskui ji dirbo nepriekaištingai. Sukonfigūruoti lengva, ypač naudojantis Burrel išmaniąja programa. Kamerą nesudėtinga susieti su programėle, įvesti telefono numerį, kuriuo siųstų nuotraukas. Tik vienas dalykas: programėlėje ribotos funkcijų reguliavimo galimybės. Užtat kamerą labai patogu reguliuoti SMS žinutėmis.

Yra daugybė įvairių komandų, kuriomis galima kontroliuoti įvairias kameros funkcijas. Šiai kamerai reikia SIM kortelės ir 32 GB talpos neviršijančios SD kortelės. Galima nustatyti, kad kamera darytų ir nuotraukas, ir vaizdo įrašus. Vaizdo kokybė gana gera. Apskritai Burrel miško kameros yra vienos populiariausių Lietuvoje.

Užpakalinėje dalyje yra specialios tvirtinimo vietos dėl apsaugos nuo vagių.

Konkrečiu atveju naudojau 6 V išorinį akumuliatorių, kuris, anot pardavėjo, veiks apie 6 mėnesius. Tarp kitko, esant 24 laipsnių šalčiui nei su kamera, nei su akumuliatoriumi nebuvo jokių problemų – viskas veikė kaip laikrodis.

Burrel S12HD – SMS3
Nuotrauka: iš archyvo

Specifikacijos

Fotografavimo atstumas: 25 m
Vaizdo kampas: 58°
Nuotraukų raiška: 12 MP
Reikia mobiliojo ryšio
Matmenys: 153 × 124 × 90 mm
Kaina: apie 189 Eur

Medeine.lt

Patarimai
– Pastatę kamerą nepamirškite jos įjungti.
– Nepamirškite nustatyti teisingos datos ir laiko. Kai kuriose kamerose šį nustatymą galima atlikti SMS komanda.
– Pastatykite kamerą taip, kad į ją tiesiogiai nešviestų saulė.
– Jeigu įmanoma, apsaugokite kamerą nuo lietaus ir sniego.

Burrel Edge HD+4G

Internetas

Mūsų medžiotojų klubo plotuose daug kur nėra interneto aprėpties arba ryšys labai silpnas. Nepaisant to, Edge HD+4G gali siųsti nuotraukas bet kuriuo metu. Privalumas tas, kad ši kamera sėkmingai naudoja bet kokį tinklą: paprastą, 2G, 3G ar 4G.

Valdymas SMS

Šią kamerą galima konfigūruoti ir valdyti trumposiomis žinutėmis. Telefonu galima siųsti komandas: pakeisti laiką ir datą, siųsti nuotraukas ir vaizdo įrašus bei daug kitų. Minusas – kamera gali staiga užstrigti. Mano praktikoje taip nutiko vieną kartą – siunčiau trumpąją žinutę su nurodymu pradėti siųsti vaizdo įrašus į telefoną, o ne į el. paštą. Kamera atsakė savo žinute, kad įrašas siunčiamas, bet nieko neatėjo. Duodant komandą persijungti į ankstesnį režimą, niekas nepasikeitė – teko važiuoti į mišką ir kamerą perkrauti.

Funkcionalumas

Pati kamera labai patogi, atsidaro ir užsidaro vienu spustelėjimu. Dirželis, skirtas pritvirtinti prie medžio ar stulpo, yra maždaug pusantro metro ilgio. Galima įdėti virvelės galą ir patraukti reikiamu stiprumu. Ant kameros korpuso yra iškyšos, tad galima ją pastatyti nedideliu kampu į pagrindą, tačiau rekomenduojama kamerą įrengti kuo aukščiau, kad apsaugotumėte nuo ilgapirščių. Tokiu atveju už kameros reikia užkišti kokį pleištą, kuris leistų ją pastatyti didesniu kampu, tada kadras būtų tarsi iš viršaus.

Pliusai:
Išsiųsti nuotraukas ir vaizdo įrašus į el. paštą trunka apie 15 sekundžių!
Akumuliatoriaus jungtis yra už korpuso – taip naudoti patogiau.
Anteną apsaugo papildomas korpusas.
Objektai užfiksuojami ir prastu oru.

Minusai:
Greitai sunaudoja net dvylika Duracell baterijų.
Rudenį ir pavasarį, kai temperatūra dieną ir naktį gerokai skiriasi, naktį, kai vėsiau, su kurį laiką naudojamomis baterijomis nuotraukų nebegalima išsiųsti.
Jau už 10 metrų vaizdo kokybė suprastėja.
Pagauna peles ir mažus paukštelius.

Specifikacijos

Vaizdo kampas (FOV): 58°
PIR jutiklio veikimo atstumas: 25 m
IR blykstės veikimo atstumas: 18 m
Konfigūruoti galima: kameroje / kompiuteriu / SMS
Nuotraukų raiška: 12 MP
Matmenys: 153 × 124 × 90 mm
Kaina: apie 329 Eur

Spypoint Link-Micro-LTE-I4UC

Su šia kamera patenkame į visiškai kitą pasaulį. Nereikia savo SIM kortelės, ji jau yra komplekte, kamerą susieji su programėle ir užsiregistruoji. Pirmas 30 dienų testavimo režimu kamerą naudoti galima nemokamai, paskui 250 nuotraukų per mėnesį kainuoja 3,30 Eur (4 dolerius). 100 nuotraukų per mėnesį galima gauti nemokamai. Tiesą sakant, iš visų bandytų kamerų su šia buvo mažiausiai problemų.

Didžiausias šios kameros minusas – ji nefilmuoja, galima gauti tik nuotraukų. Viskas reguliuojama programėle – visi nustatymai. Pirma diena buvo šokiruojanti, nes kamera atsiuntė beveik tūkstantį nuotraukų. Galų gale pavyko suprasti, kokius nustatymus reikia pasirinkti, kad siųstų tik vykstant judėjimui.

Kamera gana nedidelė, užtat didelis pliusas – ją dirželiu galima pritvirtinti prie medžio taip, kad jos neatidarysi, tad SD kortelė ir baterijos bus apsaugotos nuo ilgapirščių. Tik reikia nepamiršti pasiimti raktelio norint pakeisti baterijas ar pažiūrėti, kas yra SD kortelėje. Šiai kamerai reikia MicroSD kortelės, bet ne didesnės nei 32 GB talpos. Pirmą dieną, kai kamera atsiuntė daugybę nuotraukų, baterijos įkrova sumažėjo iki 52 proc. Per vieną dieną!

Paskui, sureguliavus nustatymus, kamera veikė it laikrodis ir per mėnesį baterijos įkrova sumažėjo tik iki 47 proc. Be to, šį skaičių galima matyti programėlėje. Kamera puikiausiai veikė ir 24 laipsnių šaltyje, baterijų įkrova per daug nenukrito. Įjungti kamerą paprasta: nuspaudi mygtuką ir lauki, kada kamera susisies su programėle. Šios kameros judesių jutiklis veikė iš labai toli. Kitos, kurias naudojome šioje vietoje, nė karto neužfiksavo proskyna važiuojančio automobilio. Ši kamera užfiksavo ir gana toli važiuojančią transporto priemonę. Šis gamintojas siūlo ir kamerų su saulės baterijomis bei tiesioginės transliacijos galimybe, o tai iš tiesų galėtų būti labai patogu.

Specifikacijos

Blykstės diapazonas: 24 m
SIM kortelė: yra komplekte, iš anksto aktyvuota
Nuotraukos raiška: 10 MP
Labai kompaktiška
Funkcijų reguliavimas: programėle
Galia: 8 vnt. AA baterijų arba išorinis akumuliatorius
Atminties kortelė: MicroSD
Kaina: apie 249 Eur

Wireless WIFI 4G 1080P Solar Power CCTV Security Camera IR Night View Waterproof

Šis įrenginys yra nepaprastas ir tikrai išeina už įprastų rėmų. Turėjome galimybę šią kamerą išbandyti nuotoliniu būdu. Ji buvo pastatyta maždaug už 120 kilometrų nuo mūsų buvimo vietos. Visai neatrodo kaip miško kamera, nes tai stebėjimo kamera, veikianti su saulės baterijomis. Stebėti galima naudojantis programėle XSHCam. Kai prie kameros vyksta koks nors judesys, išsiunčiamas pranešimas.

Atsidarius programėlę galima tiesiogiai stebėti, kas vyksta. Nuotraukas ir vaizdo įrašus galima fiksuoti programėle. Kameros apraše minima, kad jos atmintis – 64 GB. Iš tiesų tai stebėjimo kamera, tik pastatyta miške. Žiemą su saulės baterijomis kiek sudėtingiau – kamera kartkartėmis pranešdavo, kad baterija tuščia, nes būdavo tamsu. Kurį laiką, kai baterijos buvo apsnigtos, kamera visai neveikė. Atsižvelgiant į testo sąlygas ir tai, kad pati prie kameros net neprisiliečiau, nuotoliniai įspūdžiai gana geri.

Specifikacijos

Stebėjimo kamera
Saulės baterijos
Galima rasti eBay
Kaina be pristatymo – apie 132 Eur

Boly Guard BG584

Šią kamerą prieš rašant straipsnį pavyko išbandyti tik kelias dienas. Kamerą atsiuntė jau su visais nustatymais. Teliko įrengti norimoje vietoje ir įdėti SIM kortelę – tą pačią, kurią naudojau Burrel kamerai. Suveikė iškart, be jokio strigimo. Mažesnė nei kitos panašios kameros. Pirmas įspūdis labai geras. Pasisekė, kad kamerai tiko tas pats išorinis 6 V akumuliatorius, kurį naudojau kitai kamerai šioje vietoje. Minusas – nebuvo įmanoma jos pritvirtinti saugiai nuo vagių kaip kitų kamerų. Įjungimas, išjungimas, SIM ir SD kortelės yra apačioje. Kadangi mano kamera buvo netoli žemės, teko atsiklaupti. Nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė gana gera. Atsižvelgiant į specifikacijas, kamera pigesnė nei kitos panašios, o tai irgi didelis pliusas.

Boly Guard BG584
Nuotrauka: iš archyvo

Kameros pliusai
– 4G
– Mobilioji programa CloudApp – kamerai valdyti nuotoliniu būdu.
– Valdymas SMS. Pavyzdžiui, išsiuntus #L# kamera atsiųs visus dabartinius nustatymus.
– Unikali galimybė nuotoliniu būdu keisti judesių intervalą. Pavyzdžiui, jeigu nustatyta 3 min., galima pakeisti į 30 min. Praverčia, jeigu aplink šėryklą skraido paukščiai, bet nesinori taip dažnai gauti tokių pačių nuotraukų. Be to, taip taupoma baterija.

– Taip pat pulteliu kameroje galima pakeisti telefonų numerius, el. paštus, Gmail el. pašto serverį ir tai, ko negali kitų gamintojų kameros, – operatoriaus duomenis. Pavyzdžiui, norint perkelti SIM kortelę iš vieno operatoriaus į kitą esant miške, reikia pakeisti operatorių nustatymus. Tai galima padaryti ir be kompiuterio.
– Mažesnė, palyginti su kitomis kameromis.
– Kaina žemesnė nei panašių įrenginių.

Specifikacijos

Maksimali vaizdo įrašų raiška: 1280 × 720
Nuotraukų raiška: 24 MP
Judesio fiksavimo atstumas: 22 m
Kaina apie 177 Eur

Kitos galimybės

Uovision Compact 4G LTE Cloud 20MP Full HD

Negalėjome jos išbandyti, bet gavome pavyzdinių nuotraukų. Jų kokybė labai gera. Reikia SIM kortelės. Su programėle kamerą naudoti daug paprasčiau. Kaina – apie 280 Eur.

Išvados

Ne tik užsienio internetinėse parduotuvėse, bet ir pas mus kamerų pasirinkimas platus. Visas apžiūrėti per trumpą laiką nebuvo įmanoma, bet pasidaryti labai įdomių išvadų pavyko. Anksčiau žinutes siunčiančios kameros atrodė didelė prabanga, bet dabar yra lengvai įperkamų variantų ir galimybė rinktis. Išbandytų modelių kainų amplitudė – nuo 177 iki 440 eurų.

Dabar kameras galima padalyti į tokias tris grupes: siunčiančios nuotraukas ir jų nesiunčiančios bei leidžiančios stebėti tiesiogiai – kaip stebėjimo kameros, valdomos programėle XSHCam. Taigi kiekvienam pagal poreikį!

Žinučių nesiunčiančios kameros

Atrodo, kad tokios kameros patogumo prasme jau pamažu tampa seniena, nors reikia pripažinti, kad jos turi savo pliusų. Gali būti vietų, kur tokios kameros yra vienintelis sprendimas. Pirma, jos tikrai pigesnės. Kiniškų bevardžių variantų AliExpress galima įsigyti net labai pigiai, be to, jos veiks irgi gana ilgai. Stebėsenai, informacijai apie konkrečią vietą jos bus geras sprendimas, ypač jeigu medžioklės plotuose reikia pastatyti daug kamerų. Įdomiausia tada, kai nueini į mišką, pasiimi kompiuterį ir pradedi žiūrėti, koks „ilgametražis filmas“ išėjo.

Žinutes siunčiančios kameros

Kiekviena kamera turi savo užgaidų ir ypatumų, praeina laiko, kol juos supranti. Tarsi lengva naudoti, bet pasitaiko niuansų: netinkama paslauga, negeri nustatymai ir t. t., todėl labai malonu, kai platintojas suteikia galimybę kamerą susikonfigūruoti parduotuvėje, kad medžiotojui teliktų ją miške pastatyti. Galima bandyti viską suprasti pačiam, bet tam gali prireikti daug kantrybės.

Dörr, Burrel, Boly Guard dirba maždaug panašiais principais, o ir paslėptos gudrybės gana panašios. Visi šių kamerų platintojai suteikia garantiją, padeda su nustatymais, sprendžia problemas. Tai svarbus veiksnys renkantis kamerą. Pavyzdžiui, su pigesnėmis, AliExpress pirktomis kameromis reikės užsiimti pačiam. Iš patirties sakau, kad tokios irgi gana gerai veikia, tik reikia turėti omenyje, kad bus savų niuansų, kurių niekas nepaaiškins.

Visoms šios kategorijos kameroms reikia SIM kortelės. Yra įvairių operatorių paslaugų, bet mūsų komandos patirtis gera su visomis. Vis tiek dažnai tai reiškia papildomas išlaidas: reikės pirkti baterijas ar išorinį akumuliatorių, mokėti už operatoriaus paslaugą ir t. t. Vis dėlto šios kameros leidžia suprasti, kas vyksta miške.

Renkantis kurią nors kamerą galima įvertinti įvairias sąlygas: kuris prekės ženklas labiau patinka, kuris pardavėjas labiau sudomina, kas siūlo didesnę garantiją, aišku, svarbi ir kaina. Mano patirtis: viena Dörr kamera veikia ir siunčia pranešimus nuo 2016 metų, nors būta kelių ypatumų. Taip pat kelerius metus stabiliai dirbo Minox kamera, kuri nuotraukų nesiunčia. Su kitomis tokios ilgos patirties neturiu, bet pirmą naudojimo mėnesį nei su Burrel, nei su Boly Guard problemų nekilo. Tik viena iš dviejų Burrel kamerų nuolat siuntė ne po vieną, o po tris nuotraukas, nepaisant identiškų abiejų nustatymų. Taip ir nesupratau kodėl…

Šios kameros iš tiesų palengvina medžioklės procesą, leidžia geriau suplanuoti medžioklę, ypač, kai tenka sėdėti namuose ir galimybė judėti ribota. Taip pat galima įvertinti gyvūnus, kurie pasirodo konkrečioje vietoje. Trumpai tariant, gali pažvelgti į gyvūnų pasaulį. Kartkartėmis pavyksta užfiksuoti ką nors įdomaus ir nepaprasto, pavyzdžiui, dabar turiu vaizdo įrašą, kaip dvi kiaunės bjauriai rėkdamos nukrinta nuo medžio.

Kitos sistemos

Spypoint ir no name (iš angl. „bevardė“) stebėjimo kameros yra iš visai kitos kategorijos, supaprastinančios stebėjimo procesą. Iš visų išbandytų kamerų Spypoint pagal įrengimo, kontrolės ir veikimo principus patiko labiausiai: lengva įrengti, sujungti, naudoti, viskas daroma programėle.

Yra mokesčių, bet juos lengva apmokėti svetainėje, kur sukeliamos ir visos nuotraukos. Nuo pat pradžių tenka atlikti vienu žingsniu mažiau nei su kitomis kameromis: nereikia specialios operatoriaus paslaugos, neturi pats pirkti SIM kortelės. Didžiausias šios kameros minusas – nėra vaizdo įrašymo funkcijos. Kiti gamintojo modeliai gali filmuoti ir naudoti saulės baterijas, taip pat siūlo tiesioginį vaizdo stebėjimą – visai gerai. Kamera atsiunčia įspėjimą, kad pastebėtas judėjimas, – įsijungi programėlę, sėdi ir žiūri. Aišku, toks modelis jau brangesnis.

Dėl saulės baterijų po kelių bandymų buvau skeptiška, bet no name kamera parodė, kad ir mūsų sąlygomis – gruodį, sausį – šviesos užtenka kamerai įkrauti. Kartkartėmis kamera cypė, kad baterijos tuščios, o užsnigus kamera nebeveikė. Vis dėlto labai patogu, kad nėra nei papildomų baterijų, nei išorinio akumuliatoriaus. Pavasariop ir kamera geriau įsikraus, bet kol kas gana gerai praleistas tamsusis metų laikas.

Kameros no name funkcijos iš tiesų smagios. Kai ji atsiunčia pranešimą, kad vyksta judėjimas, atsidarai programėlę ir žiūri, kas vyksta viliojimo vietose. Tiesiog fantastiška galimybė – per pandemiją stebėti, kas vyksta miške. Kitaip tariant, medžioklės – ir tos vyksta nuotoliniu būdu.

Jeigu kamera neveikia
– Galbūt baigėsi baterija
– Patikrinkite SD kortelę, ar ji ne pilna
– Atkurkite gamyklinius nustatymus, jeigu įmanoma
– Kreipkitės į platintoją
– Esant dideliam šalčiui baterijos ar akumuliatorius nustoja veikti

Įrengdami kamerą
– Žiūrėkite, ar netoliese nėra judančių šakų
– Naudokite viliojimo vietą ar gyvūnų pérėjimo vietas
– Įrenkite taip, kad ilgapirščiai negalėtų kameros pavogti – naudokite raktelį ar pritvirtinkite aukštai medyje
– Išorinis akumuliatorius yra patogesnis ir ilguoju laikotarpiu pigesnis energijos šaltinis nei baterijos
– Kamera turi būti pakankamai arti viliojimo vietos, kad fiksuotų objektus

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo „Medžioklė“ „YouTube“ kanalas

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.