Reklama

Kaip išsirinkti terminio vaizdo monoklį?0

Nuotrauka: iš archyvo

Pulsar terminio vaizdo monokliai skirti tiems, kuriuos sieja aistra pamatyti tai, kas nematoma, pažvelgti už žmogaus regos ribų ir patirti nepamirštamų akimirkų stebint laukinę gamtą. Europoje sukurti ir pagaminti terminio vaizdo monokliai medžiotojui suteikia galimybę valandų valandas stebėti gyvūnus, juos aptikti ir galiausiai priimti teisingą sprendimą. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis terminio vaizdo prietaisą ir kaip jis gali praturtinti medžioklės patirtį?

Aukščiausia kokybė už prieinamą kainą

Būdamas rinkos lyderiu, inovatyvių terminio vaizdo monoklių gamintojas Pulsar gali pasiūlyti aukščiausios kokybės prietaisų, prieinamų daugeliui. Už prieinamą kainą galite išsirinkti monoklį, kuris džiugins iki smulkiausių detalių apgalvotais dizaino sprendimais ir patogiu prietaiso valdymu. Beje, įgudę naudotis vienu Pulsar prietaisu nesudėtingai valdysite ir bet kurį kitą šio ženklo įrenginį – visų jų valdymas panašus. Patikima programine įranga parsisiuntę mobiliąją programą Stream Vision galėsite savo monoklį susieti su išmaniuoju įrenginiu – tai ne tik suteiks papildomų funkcijų ir galimybių, bet ir leis valdyti prietaiso funkcijas nuotoliniu būdu.

Šiandien Pulsar siūlo rinktis iš dviejų monoklių linijų: Axion ir Helion. Vienas dažniausiai medžiotojams ir gamtos mėgėjams kylančių klausimų: kuo skiriasi šios dvi linijos ir kurį monoklį verta rinktis. Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus palygindami šių prietaisų paskirtį ir technines bei funkcines charakteristikas.

Nuotrauka: iš archyvo

Kompaktiškas ir lengvas Axion

Visų pirma, dvi įrenginių linijas skiria pati prietaiso koncepcija. Axion – tai kompaktiškas ir itin lengvas monoklis. Jį be vargo galėsite nešiotis kišenėje, nedidelėje kuprinėje ar patogiai pakabintą ant dirželio. Aplinkos poveikiui atsparus monoklis, pagamintas iš lengvo magnio lydinio, yra tvirtas, nebijo smūgių, užima mažai vietos ir sveria vos kelis šimtus gramų.

Nors ir mažas, Axion pasižymi itin aukšta vaizdo raiška net ir sudėtingomis aplinkos sąlygomis, kurios daugumai terminio vaizdo prietaisų tampa iššūkiu. Pulsar asortimente galima rasti gana platų šios linijos produktų pasirinkimą, atliepiantį pačius įvairiausius medžiotojų poreikius.

Funkcionalus ir efektyvus Helion

Helion koncepcija kiek kitokia. Šie monokliai pasižymi pačiomis pažangiausiomis funkcijomis. Šviesai pralaidesnis F50/1,0 objektyvas su itin jautriu jutikliu užtikrina didelį aptikimo nuotolį (iki 1800 metrų). Viena efektyviausių baterijų rinkoje garantuoja ilgą prietaiso naudojimo trukmę. Visiškai vandeniui nepralaidus korpusas (IPX7 vandens atsparumo klasė) apsaugo įrenginį nuo liūties, sniego ir rūko. Net 30 min. panardintas į vandenį 1 m gylyje prietaisas puikiai veiks.

Helion monokliai išsiskiria aukšta vaizdo raiška net sudėtingomis aplinkos sąlygomis esant nedideliam temperatūrų skirtumui. Aiškūs ir kontrastingi šiluminiai vaizdai leidžia geriau identifikuoti gyvūnus, jų skiriamuosius bruožus ir mažiausius objektus, pavyzdžiui, šakas, lapus ar reljefo ypatybes.

Šis prietaisas yra šiek tiek didesnis už Axion (nors jis puikiai telpa į švarko kišenę), tačiau tai neabejotinai galingas ir aplinkos poveikiui itin atsparus monoklis.

Medžioklės kompanionai

Susipažinę su prietaisų skirtumais, pažvelkime, kas juos sieja. Pirmiausia – valdymo meniu, beveik identiški daugumoje Pulsar įrenginių. Abi monoklių linijos gali būti susiejamos su išmaniaisiais įrenginiais, tai suteikia galimybę nuotoliniu būdu valdyti terminio vaizdo prietaisą, atnaujinti jo programinę įrangą ir persiųsti nuotraukas ir vaizdo duomenis. Linijos Axion ir Helion išsiskiria estetišku dizainu bei tvirtu ir lengvu magnio lydinio korpusu, užtikrinančiu prietaiso tvirtumą ir efektyvumą pačiomis įvairiausiomis medžioklės sąlygomis.

Tad kaip nuspręsti, kuris prietaisas geriausiai atitinka jūsų poreikius? Iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, kad Axion labiau tinkamas medžiotojams ir šauliams, o Helion – gamtos stebėtojams, tyrinėtojams, gelbėjimo darbams ar kelionėms gamtoje. Tačiau iš tiesų abu prietaisai gali tapti patikimais medžioklės kompanionais. O pasirinkimas išties platus: šiais metais Pulsar siūlo net penkias Axion modifikacijas ir tris Helion modelius.

Nėra klaidingo pasirinkimo

Norėdami palengvinti pasirinkimą, palyginkime du skirtingų linijų monoklius: Axion XQ38 ir Helion 2 XQ50F. Visa, ką minėjome anksčiau, tinka abiem įrenginiams. O dabar apžvelkime šių dviejų modelių charakteristikas.

Axion XQ38 yra aukščiausios kokybės įrenginys visoje Axion linijoje. Jis pasižymi jautriausiu jutikliu, efektyviausiu objektyvu (itin ryškus ir aiškus vaizdas), didžiausiu aptikimo nuotoliu (iki 1350 m), vaizdo priartinimo iki 14 kartų funkcija ir aukštu atsparumu aplinkos poveikiui.

Abu pasirinkti monokliai pasižymi kokybiškuoju prancūzišku Ulis jutikliu. Šis pažangus šiluminis vaizdo jutiklis su NETD 40mK užtikrina nepriekaištingą detalių atpažinimą net sudėtingiausiomis oro sąlygomis. Helion 2 XQ50F užtikrina maksimalų aptikimo efektyvumą, pasiekiamą dėl šviesai itin pralaidaus objektyvo.

Susiję straipsniai

Priėjome išvadą, kad abu Pulsar monokliai yra ir panašūs, ir skirtingi tuo pat metu. Jie abu pasižymi panašiu funkcionalumu, meniu ir valdymu. Helion – galingesnis ir veikia ilgiau, tačiau yra didesnis ir kiek sunkesnis. Belieka pasirinkti, kuris prietaisas labiausiai atitinka jūsų poreikius – kompaktiškasis Axion ar efektyvusis ir universalusis Helion. Abu jie pasižymi aukščiausia kokybe, patikima technologija ir vizualiai patraukliu dizainu. Tad neabejokite, kad abu pasirinkimai bus teisingi.

Daugiau informacijos apie Pulsar įrenginius.

Parengta pagal Pulsar informaciją

Prenumeruokite žurnalą Medžioklė iki 2022 m. pabaiga!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.