Patirtis

Kaip atskirti bebro patelę nuo patino? + VIDEO0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Tai vienas iš sunkiausių klausimų, o medžiotojų patirtis yra naudingas patarėjas.

Išoriškai sunku atskirti bebro lytį. Sumedžiojus žvėrį, matomos patelės pieno liaukos. Jie ypač išsiskiria nėštumo laikotarpiu. Apdorojant laimikį, bebro patino sėklides galima rasti tik atidarius pilvo ertmę. Išoriškai jie nematomi.

Tačiau medžiotojai atkreipia dėmesį, kad yra tam tikrų elgesio skirtumų, kurie gali padėti prieš šūvį nustatyti, ar bebras priešais jus yra patinas, ar patelė.

“Dažnai užduodamas klausimas – kaip atsikirt patelę nuo patino? Tai va, šitam video puikiai matosi bebrų elgesys. Du jauni bebrai žaidžia, o suaugęs bebras stebi įsibrovėlius, duoda kitiem ženklą, kad galimai tyko pavojus. Paprastai patinas kalęs su uodega neria tolyn ir bent kažkurį laiką nesirodo, o patelė – tranko ta uodega nesustodama ir niekur nesitraukia. Tokiu atveju geriau susilaikyt nuo šūvio, nes 90%, kad tai bus namus sauganti patelė. Dar pastebėjau, kad patinai nutolsta nuo urvo/namo gerokai toliau nei patelės. O šiaip jau bendrai vertinant, jei vieta nėra smarkiai probleminė, tai teisinga būtų sumedžioti tik jaunus bebrus, o suaugusių porą palikti vesti jauniklius. Dviems gi lengviau suktis buity ar gintis nei vienam”, taip rašo feisbuko vartotojas – medžiotojas.

Iš Wikipedijos

Išvaizda

Bebro kūnas gana aptakus, verpstiškas, apaugęs tankiu ir vandeniui nepralaidžiu kailiu. Galva palaipsniui pereina į liemenį, todėl kaklas beveik neišsiskiria. Ant viršutinės lūpos, burnos šonuose auga stangrių vibrisių kuokšteliai.

Priekiniai dantys stambūs oranžinės spalvos kandžiai. Kietas emalis yra tik iš priekio. Kandžiai neturi šaknų, nuolat auga, todėl bebrai turi pastoviai ką nors graužti ir taip nudilinti dantis, nes jie užaugtų tiek, kad bebras negalėtų susičiaupti. Iltinių dantų nėra. Tarp priekinių ir skruostinių dantų yra tarpas. Skruostiniai dantys su kietomis emalės raukšlėmis, pritaikyti smulkinti šiurkštų augalinį maistą (judinant apatinį žandikaulį pirmyn ir atgal). Pieniniai dantys redukuoti.

Uodega masyvi, plati, padengta raginėmis plokštelėmis ir trumpais plaukeliais. Uodega ne tik padeda bebrui judėti vandenyje, atsiremti kai graužia, bet ir svarbus kūno termoreguliacijos organas. Uodega bebras reguliuoja kūno temperatūrą, nes joje daug kraujagyslių, per kurias atiduodamas šilumos perteklius aplinkai. Tupėdamas sausumoje, bebras uodegą pasikloja po savimi ir užpakalinėmis kojomis ant jos užsilipa.

Susiję straipsniai

Bebras turi antrinę kloaką, į kurią atsiveria tiesioji žarna, šlapimo bei lytinės angos, taip pat porinės riebalinės liaukos. Ši kloaka atsiveria ties uodegos pamatu. Riebalinių liaukų išskyromis sutepa savo kailį ir šitaip apsisaugo nuo peršlapimo. Be to, į kloaką atsiveria ir muskusinės liaukos, kurios gamina specifinio kvapo ir konsistencijos išskyras – sruoglius. Pastarieji yra naudojami parfumerijoje (brangioms prancūziškų kvepalų rūšims suteikia ilgiau išliekantį kvapą, turi feromonų). Daugiau

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.