Medžioklės reikmenys

Kai kamera nebemato medžiotojo – Härkila Lagan Axis0

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Prekę siūlo Medžioklės centras Purnavu muiža

Medžioklinės aprangos pliusus ir minusus įmanoma patikrinti tik realiai einant į medžioklę, ir ne vieną, o kelis kartus. Taigi, kai straipsnio herojus Kristapas Didžė sulaukė naujos medžioklinės aprangos Lagan Axis siuntinio, jis buvo pasirengęs ją išbandyti prieš visus atšiaurios pavasarinės Latvijos gamtos elementus. Lagan Axis bebrų medžioklę išgyvens Latvijos stiliumi.

Komplektą sudaro apatiniai marškiniai, striukė, kelnės ir kepurė, papildomai galima įsigyti pirštines. Pagrindinė šio modelio paskirtis – padaryti medžioklę sėlinant kuo lengvesnę, slepiant medžiotoją nuo pranašesnių nei žmogaus gyvūno juslių. Taigi klausimas – kiek iš tiesų šis pažadas atitinka realybę?

Härkila Lagan Camo striukė
Gamintojo reklaminė nuotrauka
Härkila Lagan Camo kelnes
Gamintojo reklaminė nuotrauka


Pradėkime nuo specifikacijų

Striukė skirta aktyviam medžiotojui, modelis ypač tinka medžioklei pavasarį ir vasaros pradžioje. Striukė tyli, lengva, iš tamprios medžiagos, apdorota specialia drėgmės nepraleidžiančia DWR danga, todėl ją skalbti reikėtų atsargiai. Geriau aprangą tiesiog išskalauti be skalbimo priemonių, geriau ir be centrifugos. Apranga „kvėpuoja“, sulaiko išorės drėgmę, bet ir greitai džiūsta. Striukė su gobtuvu, joje yra kišenė racijai su ertme antenai. Šoninės kišenės užsegamos užtrauktukais, yra ir vidinė kišenė bei viena papildoma, pavyzdžiui, dokumentams susidėti. Gobtuvas ir rankovės reguliuojami. Modelio kamufliažas leidžia susilieti su aplinka, ištrindamas aštrias žmogaus silueto linijas.

Kelnės pagamintos iš tokios pat medžiagos kaip striukė. Jose yra didelės kišenės su užtrauktukais ir ventiliacinėmis angomis šonuose bei klešnių apačioje. Dizainas toks, kad su šiomis kelnėmis gali laisvai judėti, ypač dėl tamprios medžiagos.

Medžioklėje

Kristapas, patyręs medžiotojas, jau nuo pradžių pripažino, kad apranga patogi, o jos medžiaga maloni odai. Pradžioje jis nuogąstavo dėl šio modelio šiltumo ir vėdinimo, taip pat abejojo jo atsparumu vandeniui. Pasak Kristapo, pasirinktas dydis jam buvo tarsi nulietas. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad aprangos medžiaga labai tyli, palyginti su kitais turimais drabužiais.

Pavasarį Latvijos miške aprangos kamufliažas labai gerai susilieja su aplinka. Ir taip gerai, kad Kristapui pritūpus patikrinti pėdsakų kamera nebematė jo silueto ir automatiniu režimu ėmė fokusuoti artimiausią medį. Taip pat ir krūmyne medžiotojo siluetas labai gerai susilieja su aplinka.

Kristapas pripažįsta, kad su apranga lengva judėti ir ji iš tiesų tyli – jau pirmą vakarą pavyko prieiti labai arti bebro ir jį sumedžioti. Nulupęs bebrą Kristapas nešvarumus nuo drabužių tiesiog nuskalavo vandenyje – medžiaga tikrai yra ir neperšlampama. Anot medžiotojo, aprangą gana lengva prižiūrėti nuskalaujant purvą, bet jos tikrai nerekomenduojama skalbti.

Härkila Lagan Camo kamufliažinis kostiumas

Kristapas pasakoja, kad netrukus po to, kai laužėsi pro krūmus, pastebėjo išlindusių smulkių audinio siūlų ir apskritai jau matyti nusidėvėjimo požymių. Vis dėlto šiek tiek pagalvojęs Kristapas tarė, kad tai ir tam tikras pliusas, nes gali būti, kad kitos aprangos tokiomis aplinkybėmis būtų įplyšusios. Kristapas teigia, kad sintetinė medžiaga jautri kokiai nors nuo laužo pabėgusiai žarijai. Dėl vienos tokios žarijos naujose kelnėse jau atsirado skylė. Kristapas pabrėžia daugybės kišenių patogumą ir privalumus.

Puikus išradimas – kelnių kišenės, kurios nėra tvirtai prisiūtos prie klešnių: galima ten įdėti kažką didesnio, kartu netrukdant medžiotojui laisvai judėti. Taip pat ir striukės priekyje yra dvi kišenės, kur galima įsidėti dokumentus ir telefoną. Lagan Axis kišenės iš tiesų talpios ir patogios, nes paprastai didžiausias medžioklinės aprangos minusas būna per mažai kišenių.

Apskritai po mėnesio intensyvių medžioklių sėlinant Kristapas teigiamai įvertino šį Härkila modelį ir sako, kad mielai jį išbandytų ir rudenį per tauriųjų elnių medžioklę. Iki šiol jo patirtis su Härkila buvo gana gera, gamintojas nenuvylė ir šįkart. Aišku, yra vienas kitas minusas, bet medžioklėje tai netrukdė.

Pliusai
– tyli, patogi, daug kišenių;
– patogios kišenės, gana gerai kvėpuoja;
– atspari plyšimui.

Susiję straipsniai

Minusai
– intensyviai panaudojus matyti išlindusių smulkių siūlelių;
– degi – reikia elgtis atsargiai su pelenais ir kibirkštimis;
– reikia protingai skalbti, nes modernūs audiniai nemėgsta skalbimo priemonių.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv