Patirtis

Ispanijos vilkai ne sotesni nei mūsiškiai0

Oliver PUEL nuotrauka

Šaltinis: ukininkopatarejas.lt

Nežinia kiek tai paguodžia, tačiau Lietuvos ūkininkai, kenčiantys nuo vilkų išpuolių, yra ne vieni – Ispanijoje šie ES aplinkosaugininkų globojami grobuonys su kiekviena diena darosi vis įžūlesni.

Kovai prieš vilkus vienytis kviečiančios Prancūzijos pietų ir centro veisėjams atstovaujančios asociacijos komunikacijos vadovas Olivier Puel „Ūkininko patarėjui“ papasakojo, kad Ispanijos Kantabrijos regione vilkai per vieną naktį sudraskė net 5 kumeliukus. Maža to, po dviejų dienų į tą patį ūkį sugrįžę plėšrūnai visiškai suėdė didžiulę karvę ir jos veršį.

Pasisotinę vilkai prigulė pailsėti.

Ispanijoje yra priskaičiuojama apie 2 500 vilkų, kurių skaičius pastaruoju metu menkai kinta, o tarp vietos ūkininkų kalbama, kad geriausias būdas valdyti pilkių populiaciją – „tylus“ medžiojimas.

Iberijos vilkas, gyvenantis Ispanijoje, yra pilkojo vilko rūšis
Nuotrauka: Wikipedia

Iberijos vilkas (Canis lupus signatus arba Canis lupus lupus, ispaniškai ir portugališkai: Lobo ibérico) yra pilkojo vilko porūšis. Jis gyvena Iberijos pusiasalio šiaurės vakaruose, į kurį įeina šiaurės vakarų Ispanija ir šiaurinė Portugalija. Čia gyvena 2 200–2 700 vilkų, kurie daugiau nei šimtmetį buvo izoliuoti nuo maišymosi su kitomis vilkų populiacijomis. Jie sudaro didžiausią vilkų populiaciją Vakarų Europoje.

Susiję straipsniai

Dėl populiacijos kontrolės ir žalos gyvuliams Iberijos vilkai 2021 m. rugsėjo mėn. buvo vienintelis Vakarų Europos vilkų porūšis, kurio medžioklė išliko teisėta, tačiau tik Ispanijoje. Nepaisant to, kasmet buvo išduodama labai nedaug leidimų medžioti, griežtai į šiaurę nuo Douro upės.

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.